Rozhodně Karel IV nebyl tem, kdo "projedl budoucnost".
Rozhodně Karel IV nebyl tem, kdo "projedl budoucnost".
To tedy urcite ne, systematicky budoval svou pozici , byl urcite chytry,
zadny kecalek a vyzenil pokazde kus uzemi...a hromadil penize..dovedl asi i
odhadnout lidi..az na svoje pribuzenstvo..zadny mirumilovny panovnik to pry taky
nebyl..jestli si ho Putin taky nevzal za vzor... 
...neveril na to, ze zidi otravili v Norimberku vodu, ale nechal jim zabavit majetek, aby se dostal k jejich penezum, nic nepodnikl na jejich zachranu , tisice jich bylo umuceno a zbytek radsi spachal sebevrazdu... Podplacel nemeckou slechtu kvuli synovi Vaclavovi...za penize udeloval i prava..
Takze velky Cech? 
Jednou jsem slyšel v rádiu , že přímo na shromáždění , dnes by se
řeklo obecnich zastupitelů , myslím že v Bautzenu , sťal exemplárně
nějakého proradného člena . Takže to podle historika nebyl žádný měkota
. Bohužel to nemůžu nikde dohledat , tak to může být i kravina
.
To asi tak bude, byl to clovek dost proziravy, ale tvrdy, city byly u neho az na druhem miste, na prvnim politicka strategie, pak byl i dobry vojensky vudce taky bez skrupuli, ale dovedl to zrejme zamaskovat, takze byl i oblibeny, zeny si bral z prospechu, byl zrejme i dobry manipulator, cilem bylo stat se cisarem a to se mu zdarilo, jenze ditka nebyla takova, jak si pral..byl zkratka vypocitavy....myslenim byl prvnim Evropanem, povznesl se nad nacionalni zajmy..cimz predbehl svou dobu i pozdejsi
Kdyby měl na prvním místě city, tak by se spíš hodil do armády spásy.-))))
Zajímal by mě rozbor osobnosti od soudního znalce nějakého politika o kterém by nevěděl že je politik a představil se mu jako Franta Vomáčka, t.č. v péči místního úřadu práce.-))))
Nemusi byt, casto se stava, ze nektery z nich v sobe zahy objevil schopnost umet mluvit a ovlivnit tim davy a pak je to pro ne snadne zivobyti, nemusi nic extra umet, staci mit dobre poradce a zbytek si obstaraji sami, jsou casto samolibi, ale to neni porucha osobnosti.
Nemusí ale je vysoce pravděpodobné, že spíš je. Třeba takový typický psychopat byl A. Hiitler, který dokázal strhnout davy až k fanatismu. Na téma politik a jeho psychopatické rysy jsem četla hodně zajímavý rozhovor s předním psychiatrem a psychologem. Jméno jsem zapomněla, protože pro mě byl zajímavější obsah článku.
Dnes se nacionální zájmy snaží předběhnout i část soudruhů v EU. Jenom se jim to jaksi nedaří a zůstalo pouze u vlhkého snu o federaci.zemí EU.
To vlastně dělali úplně všichni panovníci který došly a nebo
potřebovali peníze 