Krakistán

Předmět diskuze: Krakistán - Jen pro lidi, kteří nemají potřebu si stěžovat a kteří se neposerou z občasného vulgárního slůvka, pokud, sdělí to veřejně a pokusíme se to vyřešit dohodou. Zde se tvrzení dokládají.

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #71017

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
16.09.25 11:22:05 | #71017
Reakce na příspěvek #71007

Nový Zéland čelí nejnáročnější bezpečnostní situaci za poslední roky, varuje zpráva
21. 8. 2025

Nový Zéland čelí v poslední době „nejtěžším výzvám v oblasti národní bezpečnosti“. Stojí za nimi zejména rostoucí hrozby zahraničního vměšování a špionáže. Ve zprávě to uvedla Novozélandská bezpečnostní zpravodajská služba (SIS), podle níž jsou špionáže cílené převážně z Číny.

Podle SIS „téměř jistě“ dochází k nezjištěné špionážní činnosti poškozující zájmy země. Cizí státy se údajně nadále zaměřují na kritické organizace, infrastrukturu a technologie s cílem odcizit citlivé informace.

„Některé státy, včetně Číny, Ruska a Íránu, jsou ochotny zapojit se do tajné nebo klamavé činnosti, aby ovlivnily diskuse a rozhodnutí nebo získaly přístup k technologiím a informacím, které jim mohou pomoci dosáhnout těchto cílů. (...) Nový Zéland se stal terčem některých z těchto aktivit,“ uvádí se ve zprávě.

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/novy-zeland-celi-nejnarocnejsi-bezpecnostni-situaci-za-posledni-roky-varuje-zprava-364223

Za mne:

Jaké státy přímo jmenuje SIS? Rusko, Čínu a Irán. Myslíš si, že to je náhoda, a nebo že nemají pravdu?



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
16.09.25 23:47:47 | #71192 (1)

krid -- rozhodne se sem na NZ chteji dostat - ale neni to pouze Cina - RF - Iran ale i jine staty treba USA nebo WB - i staty EU - nezapomen, ze mame obrovske mnozstvi jidla 5 mil obyvatel a 70mil ovci skoro 50mil krav mame tady hodne zeleniny a ovoce j jinem rocnim obdoby zez zbytek sveta - spousta ryb a morske havede.
Zacali sem litat velka letadla co vozi pouze potraviny odsud -- To, ze mame strach s propagandy je normalni nechceme dopadnou jako jine staty v EU pod Bruselem. To, ze sel bojovat NZ dobrovolnik za UA je taky normalni to delaji i jine staty ale rozhodne tech dobrovolniku z celeho bojovat za UA je daleko ale daleko min nez ukrajincu co nechteji bojovat za svoji vlast. Asi tak