Krakistán

Předmět diskuze: Krakistán - Jen pro lidi, kteří nemají potřebu si stěžovat a kteří se neposerou z občasného vulgárního slůvka, pokud, sdělí to veřejně a pokusíme se to vyřešit dohodou. Zde se tvrzení dokládají.

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #80487

Zobrazit vše


| Předmět: RE:
26.10.25 09:37:53 | #80487
Reakce na příspěvek #80464

Podle studie „Dezinformace na Telegramu“ je kanál Maršál Malinovskij identifikován jako jeden z aktérů šířících ruskou propagandu, navíc často odkazující na jiný kanál neČT24, který je rovněž označován za nástroj ruského vlivu.
Reportáž „Průvodce českým a slovenským Telegramem: Díl II. aneb volá Moskva“ uvádí, že Maršál Malinovskij spolu s neČT24 a dalším kanálem produkují manipulované či účelově sestříhané videa (např. se záměrem ovlivnit veřejné mínění v ČR/SR) a zachycuje je jako „největší české telegramové kanály“ s tímto profilem.
V každoroční zprávě o monitoringu dezinformační scény v ČR je explicitně uvedeno, že neČT24 odkazuje na Maršál Malinovskij jako na „spřízněný kanál“ a že tento kanál přebírá obsah spojený s válkou na Ukrajině.

Průvodce českým a slovenským Telegramem: Díl II. aneb volá Moskva
3. 10. 2024

Mezi největšími českými telegramovými kanály je i trojice účtů neCT24, Maršál Malinovskij a Selský rozum. V jejich postech najdeme české překlady článků převzatých z ruských médií, která byla zařazena na sankční seznamy. Například zmanipulované video s Petrem Pavlem, kde mluví o tom, že vstoupíme do války s Ruskem (nahrávku zmiňuje i výroční zpráva BIS), nebo účelově sestříhané video se šéfem generálního štábu České armády Karlem Řehkou, jenž tvrdí, že na válce v Ukrajině ekonomicky benefitujeme. Dále například zprávy popírající masakr v Buči či ruský podíl na sestřelení dopravního letu MH17 malajských aerolinek v červenci 2014 nad Ukrajinou.
Maršál Malinovskij

Účet Maršál Malinovskij je v podstatě monotematicky zaměřený na popis vojenského konfliktu v Ukrajině a jeho kontext. Odebírá jej skoro osmnáct a půl tisíce lidí, jimž denně nabízí devět nových příspěvků.

Na rozdíl od neCT24, který ruskou propagandu maskuje střídáním se seriózním agenturním zpravodajstvím, je kanál Maršál Malinovskij v propagaci ruského pohledu mnohem přímočařejší a mnohdy otevřeně zastává pozici Ruska, jako například v „příspěvku o nepřátelském útoku“.
Účet Maršál Malinovskij většinou nepíše o zdrojích svých informací a do sdíleného videoobsahu vkládá, stejně jako neCT24, svůj vodoznak. Nicméně u řady příspěvků lze jejich původ dohledat, pokud si je přeložíme do ruštiny. Příkladem může být post o QR kódech, které měly pomoci k tomu, aby se ukrajinští vojáci vzdali Rusům. Jedná se o prakticky stejný post, jaký bychom našli na telegramovém kanálu ruské armádní televize Zvězda.
Podobně jako neCT24 aktivně propaguje účet Maršál Malinovskij, tak i tento účet propaguje neCT24.

Další podrobné informace o tomto dezinformačním ruském kanálu viz odkaz (link):

https://www.investigace.cz/pruvodce-ceskym-a-slovenskym-telegramem-dil-ii-aneb-vola-moskva/

Za mne:

Tak opět jako vždy, hloupý dezolát Slávek z Ostravy (Jardik1) sem dává dezinformace z ruských zdrojů.
Je to prostě a jednoduše blbeček, který porušuje stále a neustále pravidla na chatujme, a to zcela záměrně.



| Předmět: RE: RE:
26.10.25 09:46:34 | #80491 (1)
Maršál Malinovskij