Krakistán

Předmět diskuze: Krakistán - Jen pro lidi, kteří nemají potřebu si stěžovat a kteří se neposerou z občasného vulgárního slůvka, pokud, sdělí to veřejně a pokusíme se to vyřešit dohodou. Zde se tvrzení dokládají.

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #86703

Zobrazit vše


| Předmět: Hudební perly
05.12.25 17:08:50 | #86703

Z baroka nelze opomenout Georga Friedricha Händela a Georga Philippa Telemanna.
A z modernější doby pak mám rád dílo značně se vymykající všemu - Carmina Burana od pana Carla Orffa.



| Předmět: RE: Hudební perly
05.12.25 17:37:12 | #86710 (1)

Ano Georga Friedricha Händela a Georga Philippa Telemanna, to byl rovněž můj ,,denní chlebíček" jako každý v tehdejší LŠU, jsem hrál vážnou hudbu. Ale pokud bych já měl vypíchnout někoho z období baroka, byl by to zcela jistě Johann Sebastian Bach.



| Předmět: RE: RE: Hudební perly
05.12.25 20:22:30 | #86748 (2)

Nelze než souhlasit.
Tokata a fuga d moll je varhanní nebe.
Jen jednou jsem měl možnost ji slyšet v gotické katedrále (Petrov) a jen na takových místech člověk pochopí, jak marné jsou dosavadní snahy hi-fi techniků a konstruktérů o věrnou reprodukci zvuku. Velké varhany ve velkém chrámu jsou nenapodobitelný a úchvatný nástroj a ještě když z nich zní Bach, je to pohlazení po duši a samozřejmě mráz po zádech.
Když si člověk uvědomí, že jde o skladbu víc jak tři století starou, nevěřícně jen zírá, dychtivě poslouchá a uvědomí si svoji malost.