HASIČ _ PALIČ 
Ostravští kriminalisté obvinili dvacetiletého mladíka z úmyslného způsobení pěti požárů v Moravskoslezském kraji. Muž se u výslechu ke svým činům přiznal, prý ho bavilo vše pozorovat a požáry hasit. Podpálil rybářskou chatu, stoh slámy, ale i několik kontejnerů. Podle informací Novinek se jedná o dobrovolného hasiče. Hrozí mu rok vězení.
Vytipovali si podezřelého a po souhlasu státního zástupce ho na konci minulého týdne zadrželi. Mladík se ke svým činům při výslechu přiznal, s kriminalisty spolupracoval. Policie zahájila jeho trestní stíhání, je obviněný z trestného činu poškození cizí věci. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 800 tisíc korun.
„Své nepochopitelné jednání měl vysvětlit tím, že ho bavilo to pozorovat. V případě odsouzení mu hrozí až jeden rok vězení,“ shrnula Michalíková.



