Krudox Kruo

Předmět diskuze: Krudox Kruo - O politice i životě obecně. Upozorňuji: Pokud se v nějakém příspěvku objeví pojmenování prezidenta "Pávek", jakož i jiná dehonestující označení jeho nebo jeho manželky bez pardonu mažu, při opakování uživatele blokuju. Antivaxery prosím o odchod na jejich diskuze. Děkuji.

Zobrazení reakcí na příspěvek #4680

Zobrazit vše


| Předmět:
28.03.26 13:52:17 | #4680

Populismus vs. Realita: Proč politici křičí?
Když Andrej Babiš nebo kdokoli jiný vyzývá pumpaře k okamžitému zlevnění, moc dobře ví, co dělá. Útočí na první signální soustavu naštvaného řidiče. Je to levné, je to líbivé, ale je to nebezpečné.

Politik totiž nenese zodpovědnost za to, jestli majitel benzinky bude mít příští týden na výplaty nebo na nákup dalšího paliva. Jeho zajímá titulek v novinách. Ignoruje přitom fakt, že čerpadláři se musí krýt proti budoucím rizikům. Pokud trh na burze v Rotterdamu (kde se ceny tvoří) vyletí nahoru, musí pumpa reagovat hned. Pokud by čekala, až „vypotřebuje levné zásoby“, v momentě nákupu nové cisterny by zjistila, že je v hlubokém minusu.

https://medium.seznam.cz/clanek/jan-benes-nenasytni-pumpari-ne-to-jen-populisti-lzou-a-lide-nerozumi-cenam-paliv-257025#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=blogy.sznhp.box&dop_vert_ab=&dop_vert_id=&dop_req_id=PI2iIk6Z8wh-202603281205&dop_id=257025&source=hp&seq_no=4



| Předmět: RE:
28.03.26 14:12:01 | #4681 (1)

Za ty vysoké ceny může Fiala, že nás odpojil od stabilního dodavatele a přivedl k tomuto nespolehlivému.



| Předmět: RE: RE:
28.03.26 14:28:01 | #4683 (2)
| Předmět: RE:
28.03.26 14:20:40 | #4682 (1)

https://www.forum24.cz/totalni-hloupost-a-nesmysl-babis-trva-na-tom-ze-jeho-agrofert-za-drahe-potraviny-nemuze#:~:text=Tot%C3%A1ln%C3%AD%20hloupost%20a%20nesmysl.%20Babi%C5%A1%20trv%C3%A1%20na%20tom%2C%20%C5%BEe

Pan Babiš byl vždycky charakter . Když byl v opozici volal po snížení cen drahých potravin, cenu svých potravinářských výrobků však nesnížil *33648* ač mu zisk rostl násobně . *33684* *33684*



| Předmět: RE: RE:
28.03.26 14:32:39 | #4684 (2)

je to hajzl, obviňoval minulou vládu za to, jak draze prodává svoje máslo...
a ovce mu to žraly...



| Předmět: RE: RE: RE:
28.03.26 14:36:02 | #4685 (3)

Toho nám byl čert dlužen . *33648*



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
28.03.26 14:41:27 | #4686 (4)

Neurážejte Pana Babiše, všechno dělá pro vaše dobro. *4508*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
28.03.26 14:42:10 | #4687 (5)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
28.03.26 14:52:08 | #4688 (5)

Pořádek dělá přátele a pan Babiš doposud nevrátil neoprávněně nabyté dotace z EU . *5726*



| Předmět: RE:
28.03.26 15:43:41 | #4689 (1)

No ale ty marže jsou skutečně obrovský u některých.
Nakupujou za stejný ceny, na pumpách jsou však rozdíly až 12 a více korun. Někde cca 40 za benzín, jinde přes 50,-.




| Předmět: RE: RE:
28.03.26 15:44:16 | #4690 (2)

V to má Babiš výjimečně pravdu.



| Předmět: RE: RE: RE:
28.03.26 15:50:33 | #4691 (3)

jenže sám má na své pumpě drahotu...



| Předmět: RE: RE:
28.03.26 15:50:37 | #4692 (2)

Tak vlastně od 39,- jsou ty ceny na pumpách. V těch maržích jsou fakt propastný rozdíly.



| Předmět: RE: RE:
28.03.26 21:00:51 | #4698 (2)

Největší marži z benzínu a nafty má trvale a pořád stát.
Spotřební daň a DPH tvoří téměř polovinu ceny paliv.