Jů, žebradla!
To byla ohromná móda před padesáti a více lety. Tehdy se průmyslově
nevyráběly, šily a hlavně háčkovaly jsme si je samy. Trojka háček,
umělé lýko Viskocel, trocha šikovnosti a žebradlo bylo na světě. Kdysi
jsem háčkovala ve škole pod lavicí
v hodině zoologie. Odborné předměty
jsme měli v posluchárnách, stoly zepředu kryté, co kutím v poslední
řadě zdola vidět sice nebylo ale profesor si mne po hodině vzal stranou: "Co
zase pletete?" Vytáhla jsem práci. "Uháčkujete to i pro mne?" Za dva dny
měl žebradlo
hotové
a já klid
na další háčkování pod lavicí

Předmět diskuze:
Vítej u Seleny! No nerozhlížej se, a hoď něco do placu. Pozor, tato diskuse může být pro slabší povahy pohoršující!
