Důchod nepokryje náklad na bydlení! Starý člověk by měl bydlet ve svém... to je lepší případ, anebo bydlí v nájmu a pak dostane příspěvek na bydlení. Jinak to nedá.
Důchod nepokryje náklad na bydlení! Starý člověk by měl bydlet ve svém... to je lepší případ, anebo bydlí v nájmu a pak dostane příspěvek na bydlení. Jinak to nedá.
jakož u nás nebyly? V Rakousku i Německu byly - Wohngeld v Německu a Wohnbeihilfe v RAkousku.
a my víme proč je nepotřeboval :-))) Stát nebo majitelé nájemných domů bydlící dotovali.
Manželovi rodiče vlastnili dům, kde dekretem bydlela paní s 4 detmi v bytě se 100 metry čtvrečními a platila nájem 50 korun. Takže někdo ty levné nájmy dotovat musel. Akorát se tomu neříkalo Wohngeld či podpora. Byl to automatický nárok na podporu.
Pidpory snad začly až po té vaší slavné revoluci,jinak nevím,že by do té doby někdo bral podporu
vysvětlila jsem to, snad je to jasnější proč. Někdo jim to bydlení do té doby dotoval. On jim to dotoval i poté někdo. Trvalo mnoho let, než se podařilo zrušit regulaci nájemného a povinně snášet nezvané nájemníky tzv dekretem na bydlení.
naší? jo vlastně, pravověrným soudružkám bylo za socialismu lépe, ale
zase nemohly parazitovat na němčourech...

A o kterém roce to píšeš? Nikdy nebyl nájem 50 korun! aspoň v době
socialismu NE 
a žádné podpory v té době neexistovaly !
jakto že ne? Najdi si to prosím, cena byla vypsaná přímo na dekretu. A po roce 89 to zveldi na 100 korun. Klidně se budu hádat, je to osobní zkušenost.
jdu se podívat na ten starý dekret, mám to doma. Takže je pravda, že to na 100 korun zvedli ještě před rokem 1989, pak se to každoročně zvedalo až na 433 korun v roce 1994 kdy jsme žádali město o přidělení náhradního bytu pro nájemnici protože ho potřebujeme pro vlastní potřebu. No nakone jsme si postavili vlastní dům, protože do bytu jsme se nedostali. Po roce 2000 nájemnice odešla sama, vyplatili jsme jí odstupné.
Aha- manželovi rodiče )) tak to byly tak 50sátá léta? V tom případě
je to možné. Ale my se bavili o Husákově době , tudíž roky 70-80 
našla jsem už jen novější dekret z roku 1992 a to byla 1,50 za m2,
nezapočítavala se kuchyň, chodba, koupelna, záchod, komora, balkon... nebo
jen nějakou částí takže to bylo něco přes 100 korun za 103 m2.
měsíčně.
Ale to už bylo hodně... vím že se ty dekretované byty postupně
zdražovaly. ale vše muselo být podle předpisu.
tak jsem trochu pohledala a našla jsem
Měsíční nájemné (podle dekretu) pro byt II kategorie do konce 80 let...
tedy do roku 1990
Sazba: Vypočítávala se roční částkou, která se dělila na 12 měsíců.
Pro byt 2. kategorie činila 4,50 Kčs / m2
za rok.
Příklad: U bytu s obytnou plochou 50 m2 činil celoroční nájem 225 Kčs,
měsíčně tedy pouhých 18,75 Kčs.
Takže u bytu 102 m2 to vycházelo tak na 40 korun.
Podpory nebyly,protože režii bytovek doplácely podniky nebo stát.Byly byty A , B , C .Armáda bezpečnost cikáni,ty byly dotovány státem.Vím to,protože sestra dělala na bytové správě města.
Byl nájem 50 korun až když provedli plynofikaci,tak to zvedli to bylo v cihlových bytovkách z roku 1953.Vpanelákách z roku 1973 byl větší.
Horší je, že příspěvky na bydlení dostávají i mladí, co jsou sami a po zaplacení všeho jim zbývá 18-20 000,-!!! Tohle kritizujte. Na co potřebuje sama 20 letá pipka po škole dotaci, když ji zbývá 18000,-???!!! I tady se o tom psalo asi před rokem. Je mladá, sama, plná sil, může makat 18 hod denně a zbyde ji 40 000,-. Desetitisíce takových mladých vyžírek dostávají doplatky na bydlení. Kurva proč?!
Hlavně ti mladí a zdraví. Ne jim ještě přispívat na diskotéky, drogy a luxus. U starých to pochopím. U mladých lenochů ne. Těm ani vindru.
Dělat nechtějí ti mladí jim stačí podpora na takové flákání,když chybí tak si něco ukradnou a hotovo.
To je blbost, pokud by jí zbylo 40 tis., určitě by nedosáhla na příspěvek. Zvlášť teď v té superdávce, na které Fiala lidem zase utáhnul opasek.