Tak ono do knížek se dá napsat cokoliv. Nikdo nemá možnost obsah knihy ovlivnit. Kdežto tu Wikipedii, do ní může napsat info kdokoliv a neboj: žádný nesmysly by v ní neobstály. Na Wiki můžu dát, na knížku NE!
Zeptej se nějakého studenta, proč jako citovaný zdroj, není povolena Wiki. 😉
Tady pozor. Wikipedie je dávno povolena na většině vysokých škol jako zdroj. Samozřejmě, nesmí být jediným zdrojem, samozřejmě TECHNICKÉ fakulty vyžadují trošku odbornější zdroje, ale záleží na tématu bc nebo ing práce. Humanitní obory ji mohou využívat zcela v pohodě. Tedy zase s jednou podmínkou, že dovolávané heslo na wikipedii je ozdrojováno odbornými, seriozními zdroji
Záleží na škole, vzhledem k tomu, že aspoň v české Wiki trvá často dlouho, než tam někdo nějakou chybu opraví, tak není divu, že školy radši dávají přednost encyklopedii typu Britannica, kde jsou zveřejněné jen ověřené informace. Podobné jako u zpráv, které se honí za rychlostí a pravdivost zpráv pak postupně opravují vs zprávy, které jsou sice pomalejší, ale co zveřejní, mají ověřené, takže žádné možná, asi, pravděpodobně atd.