Rozcestník >> Společnost a komunity >> Amerika, američané, americké zvyky

Informace

Název: Amerika, američané, americké zvyky
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: -
Správci: freekarol
Založeno: 21.11.2020 19:40
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 8011521x
Příspěvků:
189344

Předmět diskuze: Amerika, američané, americké zvyky - *VULGÁRNÍ NADÁVKY & VULGÁRNÍ URÁŽKY směřující na zdejší diskutéry, nejsou povolené. *KDO MÁ BAN: https://bit.ly/3LQP8jE *PRAVIDLA KONSTRUKTIVNÍ DISKUSE: https://1url.cz/o1qOC

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: Dle
před 2 minutami | #194116

Dle prognózy lékařů, zbývá pár dnů, měla jsem hezký život a totéž bych přála i ostatním...ne­hadejte se život je fakt krátký. Teď jsem pár dní na u přátel, totéž přeju i vám , žijte prosím..zijjte, co se dá...🍀🍀💞💞🍀



| Předmět: Čína - zastavení dodávek od Boeingu
před 5 minutami | #194115

Čína kvůli celní válce s USA nařídila domácím aerolinkám zastavit dodávky od Boeingu
Dnes 15. 4., 10:57
Čína nařídila svým aerolinkám, aby nepřijímaly žádné další dodávky letadel od americké společnosti Boeing. Učinila tak v době, kdy mezi Čínou a Spojenými státy bují celní válka, v jejímž rámci americký prezident Donald Trump uvalil na Čínu dovozní cla až do výše 145 procent. Ta kontrovala 125procentním clem na dovoz amerického zboží.
Kromě zastavení přijímání letadel od Boeingu Peking čínské letecké dopravce rovněž požádal, aby přestaly s veškerými nákupy vybavení a dílů souvisejících s letadly od amerických společností, uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na anonymní zdroje obeznámené se záležitostí.
Čínskou leteckou flotilu by brzy mělo rozšířit deset letadel Boeing 737 Max: rovnou po dvou strojích si objednaly China Southern Airlines, Air China a Xiamen Airlines, vyplývá z údajů Aviation Flights Group. Některá z letadel jsou zaparkována poblíž tovární základny Boeingu v Seattlu, zatímco jiná jsou už v dokončovacím středisku v Čou-šanu na východě Číny.

Pro Boeing, který se nachází v krizi, je tato nová situace dalším problémem, protože Čína je jedním z největších světových trhů pro prodej letadel. Předpokládá se, že země s druhou největší ekonomikou na světě bude v příštích dvou desetiletích tvořit 20 procent celosvětové poptávky po letadlech.

Celý článek viz. odkaz (link)

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-cina-kvuli-celni-valce-s-usa-naridila-domacim-aerolinkam-zastavit-dodavky-od-boeingu-40517446#utm_content=freshnews&utm_term=%C4%8C%C3%ADna%20kv%C5%AFli%20celn%C3%AD%20v%C3%A1lce%20s%20USA%20na%C5%99%C3%ADdila%20dom%C3%A1c%C3%ADm%20aerolink%C3%A1m%20zastavit%20dod%C3%A1vky%20od%20Boeingu&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz



| Předmět: Normy o bezpečnosti potravin jsou…
před 30 minutami | #194112

EU: Jednání s USA pokračují, normy o bezpečnosti potravin jsou nedotknutelné
Aktual.: 15.04.2025 15:14 Vydáno: 15.04.2025, 14:04

Brusel - Evropská unie a Spojené státy dál jednají o vzájemném obchodě. Předpisy o bezpečnosti potravin ale součástí obchodních jednání s USA nejsou, uvedl mluvčí Evropské komise (EK) Olof Gill. S americkými protějšky ve Washingtonu v pondělí opět jednal eurokomisař pro obchod Maroš Šefčovič a jednání bylo podle mluvčího EK velmi produktivní. Nabídka unie zůstává stejná - nabízí nulová vzájemná cla na průmyslové produkty včetně automobilů a je ochotna podívat se i na jiné oblasti, dodal Gill.

Bližší podrobnosti o obsahu jednání a možných necelních překážkách mluvčí unijní exekutivy neuvedl. Zdůraznil nicméně, že součástí vyjednávání nejsou normy o bezpečnosti potravin. "Normy týkající se potravin, zdraví a bezpečnosti jsou nedotknutelné. Není to součástí vyjednávání a nikdy nebude. Ani s USA, ani s nikým jiným," doplnil Gill.

Transatlantické vztahy jsou hlavní tepnou světové ekonomiky. Evropská unie a USA společně představují téměř 30 procent světového obchodu se zbožím a službami a 43 procent celosvětového HDP. Rok 2023 si přitom podle EK připsal další rekord – vzájemný obchod se zbožím a službami dosáhl 1,6 bilionu eur (přes 40 bilionů Kč). To je více než celý hrubý domácí produkt (HDP) Španělska. Každý den míří přes Atlantik zboží a služby v hodnotě více než 4,4 miliardy eur. "Započítáme-li zboží i služby, měla EU v roce 2023 s USA přebytek obchodu 48 miliard eur," uvádí EU ve svých statistikách.

Prezident Trump v pondělí v souvislosti s Evropskou unií zopakoval hned několik obvinění. Například prohlásil, že by Evropská unie měla přijít k jednacímu stolu, zopakoval, že EU Spojené státy ekonomicky zneužívá a také zmínil, že Evropa odmítá kupovat americké potraviny a americké automobily. "Zaprvé jsme u jednacího stolu. Zadruhé, pokud jde o tvrzení, že EU ve velkém zneužívá USA, fakta hovoří jinak," reagoval dnes mluvčí EK Gill.

Mluvčí zmínil právě hodnotu vzájemného obchodu se zbožím a službami, ale i další hospodářské výsledky. "Hodnota vzájemných investic EU a USA je 5,3 bilionu eur. Investice společností z EU v USA přinesly pracovní místa pro 3,4 milionu osob," uvedl mluvčí Evropské komise.

Důležitá je rovněž spolupráce v oblasti energetiky. V roce 2024 dovezla Evropská unie ze Spojených států více než 45 miliard metrů krychlových zkapalněného zemního plynu (LNG). To představuje 16,5 procenta celkového dovozu plynu do EU a téměř 45 procent dovozu LNG. "EU je největším odběratelem zemního plynu z USA. To vše dohromady mi zní jako nejlepší přítel, nikoli jako někdo, kdo toho druhého zneužívá," dodal Gill.

Celý článek viz odkaz (link):

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2661524#utm_content=freshnews&utm_term=EU%3A%20Jedn%C3%A1n%C3%AD%20s%20USA%20pokra%C4%8Duj%C3%AD%2C%20normy%20o%20bezpe%C4%8Dnosti%20potravin%20jsou%20nedotknuteln%C3%A9&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz