Trump podal obří žalobu na Wall Street Journal kvůli „falešnému“ dopisu Epsteinovi
Trump podal obří žalobu na Wall Street Journal kvůli „falešnému“ dopisu Epsteinovi
To víme a na rozdíl od tebe dodám zdroj informací:
Trump se chce žalobou kvůli článku ve WSJ domoci miliard dolarů
Aktual.: 19.07.2025 06:45 Vydáno: 19.07.2025, 06:45
Washington - Americký prezident Donald Trump se chce žalobou kvůli článku o jeho vazbách na sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina v deníku The Wall Street Journal (WSJ) domoci odškodného v objemu nejméně deseti miliard dolarů (přes 211 miliard korun) za nactiutrhání. Informovaly o tom v noci na dnešek tiskové agentury. Vydavatel listu ve svém pátečním prohlášení uvedl, že se bude "energicky bránit".
Donald Trump v pátek u floridského soudu podal žalobu na The Wall Street Journal a jeho majitele Ruperta Murdocha, vydavatelství Dow Jones i na dva reportéry, kteří článek napsali. Žádá náhradu škody nejméně deset miliard dolarů kvůli pátečnímu zveřejnění článku s tvrzením, že v roce 2003 Epsteinovi k padesátinám poslal "oplzlé" přání s kresbou nahé ženy.
Autoři si "tento příběh vymysleli, aby poškodili pověst a integritu prezidenta Trumpa a vykreslili ho ve špatném světle", uvádí se v podané žalobě, do níž nahlédla agentura AFP. Trump na své síti Truth Social popřel, že by dopis napsal, a označil novinový článek za "falešný, zlomyslný a pomlouvačný".
Deník v reakci na Trumpovu žalobu uvedl, že se bude rázně bránit. "Máme plnou důvěru v důkladnost a přesnost našich informací a budeme se energicky bránit proti jakýmkoli útokům prostřednictvím justice," uvedl ve svém prohlášení mluvčí společnosti Dow Jones, která deník The Wall Street Journal vlastní.
Další informace viz odkaz (link):