Rozcestník >> Společnost a komunity >> Amerika, američané, americké zvyky

Předmět diskuze: Amerika, američané, americké zvyky - * VULGÁRNÍ NADÁVKY & VULGÁRNÍ URÁŽKY směřující na zdejší diskutéry, nejsou povolené. * OSOBNÍ ÚTOKY NEJSOU POVOLENÉ. * KDO MÁ BAN: https://bit.ly/3LQP8jE * PRAVIDLA KONSTRUKTIVNÍ DISKUSE: https://1url.cz/o1qOC

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #210058

Zobrazit vše


| Předmět:
18.08.25 05:39:54 | #210058

Shadow_of_Krak: Tady to mas z konsky huby:



| Předmět: RE:
18.08.25 10:17:47 | #210066 (1)

???
Netuším, co mi tím chceš dokazovat, co bych nevěděl. Ještě si to doposlechnu, ale prostě a jednoduše článek 5 smlouvy NATO je o NATO A JEJÍCH ČLENECH.

pakliže článek 5 smlouvy NATO ZNÍ :
"Smluvní strany se dohodly, že ozbrojený útok proti jedné nebo více z nich v Evropě nebo Severní Americe bude považován za útok proti všem, a proto odsouhlasily, že dojde-li k takovému ozbrojenému útoku, každá z nich uplatní právo na individuální nebo kolektivní obranu, uznané článkem 51 Charty Spojených národů, pomůže smluvní straně nebo stranám takto napadeným tím, že neprodleně podnikne sama a v souladu s ostatními stranami takovou akci, jakou bude považovat za nutnou, včetně použití ozbrojené síly, s cílem obnovit a udržet bezpečnost severoatlantické oblasti. Každý takový útok a všechna opatření učiněná v jeho důsledku budou neprodleně oznámena Radě bezpečnosti. Tato opatření budou ukončena, jakmile Rada bezpečnosti přijme opatření nutná pro obnovení a zachování mezinárodního míru a bezpečnosti."

bude to zřejmě nějaká modifikace případné pomoci ukrajině pokud by ji ruská svině zase napadla, ale nebude tam odvolávka na NATO a naopak by tam měla být změněna ta určitá benevolence, jestli a jak ti signatáři UA pomohou ma jasnou povinnost. Tak jako tak platí :
jestliže putler souhlasí a členství v NATO je pro něj stále jakousi červenou nití, nesporně se jedná o něčem zásadně rozdílném od členství v NATO, nejspíš o abenci těch ostatních článků?
v každém případě musí tyto záruky bezpečnosti umožnit buď dostatečně velkou a vyzbrojenou armádu ukrajiny, nebo armády těch ochotných na ukrajině, bez toho bude ta dohoda pro rusáka stále jen cár papíru, kterej když poruší, pořád může celkem oprávněně předpokládat, že západu se zas enebude chtít válčit.

já jsme rozpolcenej. podle všech informací je rusko před zhroucením. jasně, nikdo neřekne, jestli to bude za 14 dní nebo půl roku nebo za rok. proti červenci spadlo ostřeliování ukrajiny na 25 %, očividně jim dochází síly i mateorál. teď se to zastaví, krym se jim nechá, možná donbas, nedej bože i obsazený cherson a zaporoží.

rusák se nadechne a za pár let to dokončí.
já už tomu praseti nevěřím ani nos mezi očima. i když je mi jasný, že už musí co nevidět chcípnout, ať přirozeně nebo s výpomocí