Trumpovy cla odhalují, kolik lidí u vas američtí spotřebitelé živí. Což zjevně není trivialni částka.
Trumpovy cla odhalují, kolik lidí u vas američtí spotřebitelé živí. Což zjevně není trivialni částka.
Voliči Trumpa mají opravdu tak zjednodušený pohled na ekonomiku? To je jak z 1.třídy. 😃
Mně se to jeví spíš jako příběh od Hanse Christiana Andersena. Hádej ktery?
Zjednodušující pohled mají ti u vás, kteří si myslí, že budete schopni nahradit ztrátu severoamerickeho trhu přeorientováním exportu do Ciny. Akorat ze Cina bude jiste hajit ty same zajmy a bude chránit své vlastní výrobce, jako my.
Akorat ze Cina bude jiste hajit ty same zajmy a bude chránit své vlastní výrobce, jako my.
Očividně se hodně bojíte, když se obracíte na zbožná přání.
"když se obracíte na zbožná přání."
To same by se dalo rict o tom predpokladu, že budete schopni prodat svoji
nadprodukci v Číně. 
V ekonomii se nehraje na zbožná přání. Tam se hraje jen na smlouvy. Už jste na svou aroganci doplatili v Africe, kde vás válcuje Čína. Jestli chcete, aby to bylo tak i v Evropě, směle do toho.
Jestli tomu bude tak i v Evrope jako v Africe, bude z velke casti zaviset na vas a aby se veci vratily do starych koleji, by museli demokrati opet ziskat jak Kongres tak Bily dum. Coz se v soucasne dobe jaksi nerysuje.
Však uvidíme, jak se vám povede snaha, se ekonomicky osvobodit od Číny. Oni Číňané vědí velice dobře, proč si to tak zařídili.
" jak se vám povede snaha, se ekonomicky osvobodit od Číny"
To se vas uz vubec netyka, vas se tyka jen to jak nahradite nas trh v pripade ze se nejak nedohodnem.
Americani, ktery potrebujou neco takoveho kupovat, si budou jiste moct dovolit to kupovat dat, i s 25% prirazkou.
Kujo, prosím, odpověz mě na otázku a to myslím zcela vážně !! Právě teď se dívám na TLC, což je jeden z vašich programů nebo lépe řečeno zahrnuje různé talk show, doku. a další. Jedna 31. letá mladá paní se doslova vyžrala do max. váhy 335 kilogramů, je na sociálních dávkách, je jasné, že v tomto stavu pracovat nemůže. Z čeho jdou peníze na pomoc podobným případům ? Sami tvrdite, že soc. systém u vás nefunguje, ale jak právě vidím, opak je pravdou..dík za odpověď ..
Zatím jsem žádnou odpověď nedostala a myslím, že ani nedostanu. Mě zajímá ta finanční pomoc ne ta osoba, co se dokáže takhle sprasit a ještě si stěžovat, šikanovat všechny okolo a bez přestání se cpát vším možným...
Vzhledem k tomu množství peněz (61% celkoveho federalniho rozpoctu), které americká vláda každoročně vynakládá na sociální služby, tvuj příklad nijak nevylučuje potřebu a možnost jejich reformy. Uvedom si ze na kazdeho morbidne obezniho invalida pripada alespon 20 perfektne schopnych netahel, ktery pobiraj stejne tolik penez a mnozi z kterych tu zijou bez povoleni. Tohle je jeden ze zadrhelu soucasneho rozpoctoveho patu v Kongresu (revize sociálních dávek pro nelegály a pracovní požadavky pro telesne schopne příjemce) v kterych demokrati odmitaj ustoupit. I kdyz jsou soucasne v mensine.
Ty píšeš o politických problémech, ale já ti položila jasnou otázku. Když u vás nemáte sociální tzv. jistoty, soc. pomoc, z čeho jdou peníze na podobné ripady ? Těch pět ilegalů nespotřebuje za měsíc tolik potravin co ona mladá dáma jak píšeš morbidně obézní..a to není jediná..
Tvoje otázka předpokládá, že mým záměrem je zrušit všechny sociální programy. Což není pravda.
BTW, pracovni pozadavky pro fyzicky schopne prijemce socialnich davek byly uzakoneny behem Clintonova 2. prezidentskeho terminu a tento text byl později z federalniho zakonniku demokraty odstraněn.
Téměř polovina z toho je financovana zvýšovaním veřejného dluhu
penezi nasich deti a jejich potomku.
Což je naprosto obscénní propozice.
Řekla bych spíš skandální, protože je skutečně rozdíl mezi invalidy a účelově morbidnim obžerstvim
Ted uz chapu o co ti jde. U vas jako zadne to ucelove morbidni obzerstvi neexistuje?
Tak vážné rozhodně ne, tomu věř. V Evropě je spousta otylych jedinců, ale ne vážících přes 300 kg
A také nevím, z čeho by tito exempláři vůbec žili, způsobují si to sami, úmyslně a plnou invaliditu nedostane ani jedinec s jednou paží...
Ujistuju te ze v Americe morbidne obezni pripady dostavaj verejnou podporu veskerou, Jestli to je spravne, nebo ne, je v teto souvislosti vedlejsi a ani me to nezajima.
Souhlas! Chudí Rolexky nekupují. takže vyluxuje z kapsy 25% jen bohatým a
přerozdělí je potřebným. Měl bych mu tleskat, že? 
Prvotním účelem Trumpových cel není zvýšení příjmů, ale motivace obchodních partnerů k dalšímu jednání.
Hned jak Vy pristoupite na nase pozadavky, ty nase cla pujdou opet zpatky na nulu. Soucasny problém je v tom, že vasi evropsti zastupci tyto jednání nevnímaj jako oboustranný proces.
Oboustranně výhodná dohoda se nedělá vydíráním. A ještě máš tu drzost se divit, že na to vydírání někdo nechce přistoupit. 😂
Už ti došlo, že bez Evropy bude Amerika ve velkých finančních problémech? Asi ne, když tu pořád tvrdíš, jak Evropa potřebuje Ameriku více než ona Evropu. Přitom se potřebují navzájem. 😃
Ja to vidim tak, ze my nepotrebujem vas tak jako vy nas. A to ne jenom z ekonomickeho hlediska. Takze větší ohebnost z vaší strany by byla rozumná.
Cisla rikaj ze nas vyuzivate. Resp. vyuzivali, nez prisel Trump a upozornil na to.
Ale ty čísla radši neukážeš viď? Že Trump něco ukázal, ještě neznamená, že to tak je. Čísla sice nelžou, ale lidi, kteří je pak interpretují, jo. 😂