Amerika, američané, americké zvyky

Předmět diskuze: Amerika, američané, americké zvyky - * VULGÁRNÍ NADÁVKY & VULGÁRNÍ URÁŽKY směřující na zdejší diskutéry, nejsou povolené. * OSOBNÍ ÚTOKY NEJSOU POVOLENÉ. * KDO MÁ BAN: https://bit.ly/3LQP8jE * PRAVIDLA KONSTRUKTIVNÍ DISKUSE: https://1url.cz/o1qOC

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #234272

Zobrazit vše


| Předmět: RE: Před malou chvílí..
30.04.26 20:07:26 | #234272
Reakce na příspěvek #234261

Kapitalismus samozřejmě nebyl vynalezen v Americe, ale byl pouze využit k tomu, aby ji učinil nejbohatší a nejvlivnější zemi na světě. Jak tuhle skutečnost kdo kvituje, samozřejmě záleži na tom, na které straně Velké louže se nachází.



| Předmět: RE: RE: Před malou chvílí..
30.04.26 21:16:16 | #234284 (1)

V posledních patnacti letech rostla americká ekonomika rychleji než ekonomika Evropské unie, která v současné době sestává z 27 členských států s 450 miliony lidi *.

Podle Světové banky vzrostl HDP EU v období 2008–2023 o 13,5 % (z 16,37 bilionu dolarů na 18,59 bilionu dolarů), zatímco HDP USA vzrostl o 87 % (z 14,77 na 27,72 bilionu dolarů). "V roce 2023 činil HDP EU 67 % HDP USA – což představuje pokles z 110 % v roce 2008."

"Po zohlednění počtu obyvatel klesl HDP EU na obyvatele jako procento HDP USA na obyvatele ze 76,5 % v roce 2008 na 50 % v roce 2023."

Hlavním faktorem tohoto se zvětšujícího ekonomického rozdílu je podle Draghiho zprávy o konkurenceschop­nosti EU rozdíl v produktivitě. Zpráva uvádí, že z padesáti největších technologických firem na světě jsou pouze čtyři v Evropě.

https://econofact.org/factbrief/fact-check-has-the-economic-gap-between-europe-and-the-united-states-increased-in-the-past-decade

Zaostavající hospodářský výkon + více obyvatel = vetsi ekonomicka nouze

  • Populace Spojenych statu je 335 milionu.



| Předmět: RE: RE: RE: Před malou chvílí..
30.04.26 21:29:02 | #234288 (2)

sicher: Řekni mi, proč si stěžuješ na "americký kapitalismus", když vaše ekonomické potíže jasně vyplývaj z nečeho jiného.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: Před malou chvílí..
30.04.26 21:55:51 | #234290 (3)

Důležitý faktor, o kterém se Draghi (váš nejuznávanější ekonom) ve svém hodnocení nezmiňuje, je váš přebujelý sociální stát. To, že po 35 létech pádu dělnické diktatůry uz opět nebudete chápat to, že socialismus nemůže ekonomicky konkurovat kapitalismu, je naprosto nepochopitelné.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Před malou chvílí..
30.04.26 22:17:13 | #234292 (4)


A tohle je taky vaše práce!!! *5176* *5176* *27482* *27482* *27482*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před malou…
30.04.26 22:32:52 | #234294 (5)

Co takhle něco k mému tématu?



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před malou…
30.04.26 22:52:21 | #234296 (6)

Ten Pohodář má pravdu, ty nejsi schopen domyslet žádné spojenosti s ničím kromě okamžitých impulzů či polopatistických nápověd. *4585* *4585* *4585* *16449*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před…
30.04.26 22:58:52 | #234297 (7)

A ty zas nemas zadnou odpoved pro me otazky, procez furt kopes merunu do autu.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
01.05.26 00:32:26 | #234299 (8)

Co to plácáš Spoku, nikdo neháže víc red herringů než ty a nikdo nepíše že to se mnou nehodlá probírat akorát ty ikdyž většina je zde předposraná z nejsvobodnějšího cenzora a banaře. *30374*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: Před malou chvílí..
30.04.26 22:07:54 | #234291 (3)

Největším problémem bylo je a bude vykusování vašich kaštanů našimi politiky a vaší sabotáží ruské levné energie a to nemluvím o vašich ideologických woke-gender-duhovo-přiblblých ideologiích které ničí co se dá. Barnettův Mein Kampf už určitě znáš ale pro jistotu ti ho připomenu. *4585*
*709* *709* *709*
https://outsidermedia.cz/retro-thomas-p-m-barnett-a-jeho-americky-mein-kampf/




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Před malou chvílí..
30.04.26 22:26:53 | #234293 (4)

Chlacholit se tim, že za tu vasi ekonomickou situaci muze nekdo jinej, vam z ni nijak nepomuze. Pomuze vám jenom utáhnout si opasky.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před malou…
30.04.26 22:50:03 | #234295 (5)

Je to asi stejný jak vy se zbavujete spoluzodpovědnosti za to co jste spáchali! *4585* *7487* *7487* *7487*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před malou…
01.05.26 08:35:09 | #234301 (5)

To vy si budete muset utáhnout opasky. Jaký je váš dluh k poměru k HDP (GDP)???



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před malou…
01.05.26 08:37:59 | #234302 (5)

Jak vysoké je u vás zadlužení domácností? Dával jsem to sem rovněž. Vy žijete na dluh a to je neudržitelné.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před malou…
01.05.26 09:03:12 | #234303 (5)

Dluh vůči HDP – srovnání
🇺🇸 USA

  • cca 118–120 % HDP (2025)

https://www.investopedia.com/us-national-debt-by-year-7499291

  • dlouhodobý trend: rostoucí (projekce až ~127 % do 2027)

https://www.reuters.com/business/fitch-affirms-us-credit-aa-rising-debt-ratings-constraint-2025-08-22
USA jsou mezi velkými ekonomikami výrazně nad průměrem.

🇪🇺 Evropská unie

  • cca 81–82 % HDP (2025)

https://ec.europa.eu/eurostat/en/web/products-euro-indicators/w/2-22042026-bp

  • eurozóna: cca ~88 % HDP

https://ec.europa.eu/eurostat/en/web/products-euro-indicators/w/2-22042026-bp
EU jako celek je středně zadlužená, ale hodně se liší mezi státy:

  • vysoký dluh: Řecko ~150 %, Itálie ~138 %
  • nízký dluh: Estonsko ~24 %

https://www.eudebtmap.com/articles/eu-debt-to-gdp-2025

🇨🇿 Česko
cca 44.3 % HDP (2025)
https://csu.gov.cz/rychle-informace/notification-of-government-deficit-and-debt-2025-first-notification-data-notified-by-eurostat-?utm_source=chatgpt.com
ČR patří mezi méně zadlužené země v EU.

Shrnutí jednou větou
USA: velmi vysoký dluh (~120 % HDP)
EU: střední (~80 %)
ČR: nízký (~44 %)

Takže kdo je adept na utahování opasků, Spocku?
*19451* *18795*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před malou…
01.05.26 09:26:19 | #234304 (6)

Jim to neva. Jim nakukali, že čím větší dluh, tím líp. Píšou to tady ti dva jelimánci, že dluh je PLUS a velká výhoda *17574*
Oni si tam ti trubci přehazují dluhy z generace na mladší generaci. On to někdo zaplatí. Kdo? To je nezajímá. Bezmozci.
Státní dluh Trump ještě stačí zdvojnásobit.
To bude radosti u Vasheků a Beamenupů *27179*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Před malou chvílí..
01.05.26 08:33:09 | #234300 (4)

Pozor outsidermedia.cz
Při konzumaci informací buďte obezřetní.
Tato stránka je na několika seznamech dezinformací.

Detailní analýza
Skóre: 20/100
Důvod: Našli jsme nebezpečné prvky.
Tento článek obsahuje zásadní chyby a prohřešky proti kvalitní žurnalistice. Jeho forma může značit nedůvěryhodný obsah.

Takže dle varování je to opět kravina.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Před malou…
01.05.26 21:08:32 | #234383 (5)

*27482* *27482* *27482* Je to přesný přepis toho co napsal Kříďáku, to že se to tvojemu AI cenzorovi nelíbí je nabíledni, jak si ho naprogramuješ takovou odpověď dostaneš, ty osobně nejsi schopen samostatného myšlení tak se musíš uchylovat k pomůckám jako AI chudáčku. *4585* *4585*