Chlacholit se tim, že za tu vasi ekonomickou situaci muze nekdo jinej, vam z ni nijak nepomuze. Pomuze vám jenom utáhnout si opasky.
Chlacholit se tim, že za tu vasi ekonomickou situaci muze nekdo jinej, vam z ni nijak nepomuze. Pomuze vám jenom utáhnout si opasky.
Je to asi stejný jak vy se zbavujete spoluzodpovědnosti za to co jste
spáchali!

To vy si budete muset utáhnout opasky. Jaký je váš dluh k poměru k HDP (GDP)???
Jak vysoké je u vás zadlužení domácností? Dával jsem to sem rovněž. Vy žijete na dluh a to je neudržitelné.
Dluh vůči HDP – srovnání
🇺🇸 USA
https://www.investopedia.com/us-national-debt-by-year-7499291
https://www.reuters.com/business/fitch-affirms-us-credit-aa-rising-debt-ratings-constraint-2025-08-22
USA jsou mezi velkými ekonomikami výrazně nad průměrem.
🇪🇺 Evropská unie
https://ec.europa.eu/eurostat/en/web/products-euro-indicators/w/2-22042026-bp
https://ec.europa.eu/eurostat/en/web/products-euro-indicators/w/2-22042026-bp
EU jako celek je středně zadlužená, ale hodně se liší mezi státy:
https://www.eudebtmap.com/articles/eu-debt-to-gdp-2025
🇨🇿 Česko
cca 44.3 % HDP (2025)
https://csu.gov.cz/rychle-informace/notification-of-government-deficit-and-debt-2025-first-notification-data-notified-by-eurostat-?utm_source=chatgpt.com
ČR patří mezi méně zadlužené země v EU.
Shrnutí jednou větou
USA: velmi vysoký dluh (~120 % HDP)
EU: střední (~80 %)
ČR: nízký (~44 %)
Takže kdo je adept na utahování opasků, Spocku?

Jim to neva. Jim nakukali, že čím větší dluh, tím líp. Píšou to
tady ti dva jelimánci, že dluh je PLUS a velká výhoda 
Oni si tam ti trubci přehazují dluhy z generace na mladší generaci. On to
někdo zaplatí. Kdo? To je nezajímá. Bezmozci.
Státní dluh Trump ještě stačí zdvojnásobit.
To bude radosti u Vasheků a Beamenupů 