Amerika, američané, americké zvyky

Předmět diskuze: Amerika, američané, americké zvyky - * VULGÁRNÍ NADÁVKY & VULGÁRNÍ URÁŽKY směřující na zdejší diskutéry, nejsou povolené. * OSOBNÍ ÚTOKY NEJSOU POVOLENÉ. * KDO MÁ BAN: https://bit.ly/3LQP8jE * PRAVIDLA KONSTRUKTIVNÍ DISKUSE: https://1url.cz/o1qOC

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #234365

Zobrazit vše


| Předmět:
01.05.26 19:51:53 | #234365

krid: "To vy si budete muset utáhnout opasky. Jaký je váš dluh k poměru k HDP (GDP)???"

A můžes mi vysvětlit proč, ty ekonomiku? Uzivat peníze někoho jiného zlepšuje kvalitu tveho života, nikoli naopak. Kdyby tomu tak nebylo, nikdo by si penize nepůjčoval a banky by neměly důvod existovat. Nemluvě o opodstatněnosti sociálnich programu, vetsina kterych je financovana tez dluhem.



| Předmět: RE:
01.05.26 19:58:29 | #234367 (1)

Nosíš černou kšiltovku s bílým nápisem trump?



| Předmět: RE: RE:
01.05.26 20:01:46 | #234368 (2)

Spok nosí kšiltovku s nápisem "Israel first". *5176* *2* *2*



| Předmět: RE:
02.05.26 06:00:04 | #234419 (1)

Ty nechápeš, že máte státní dluh nad 120% HDP?

1. Rostoucí náklady na obsluhu dluhu
Stát musí platit úroky. Když je dluh vysoký:

  • i malé zvýšení úrokových sazeb dramaticky zvýší výdaje
  • velká část rozpočtu jde jen na „splácení minulosti“, ne na školství, infrastrukturu atd.

Např. pokud má stát dluh 120 % HDP a úrok 4 %, znamená to výdaje ~4,8 % HDP ročně jen na úroky.

2. Ztráta důvěry investorů
Investoři začnou pochybovat, jestli stát zvládne dluh splácet:

  • požadují vyšší úroky (riziková přirážka)
  • nebo přestanou půjčovat úplně

To může spustit spirálu: vyšší úroky → horší rozpočet → ještě vyšší úroky.

3. Menší flexibilita v krizi
Když přijde recese nebo krize:

  • stát už má „vyčerpaný prostor“ si půjčit
  • nemůže tolik pomáhat ekonomice

4. Riziko dluhové krize
V extrému může dojít k:

  • restrukturalizaci dluhu (částečné nesplacení)
  • prudkým škrtům a ekonomickému poklesu

5. Vytěsňování investic (crowding out)
Vysoký státní dluh může:

  • „vysávat“ kapitál z ekonomiky
  • zvyšovat úrokové sazby i pro firmy a domácnosti

Dluhová ekonomika je dlouhodobě neudržitelná.



| Předmět: RE:
02.05.26 06:44:24 | #234420 (1)

A pokud narážíš nikoli na váš státní dluh, ale na dluhy domácností a jednotlivých občanů u vás, na váš absurdní systém, tak na to mám tuto odpověď:

Za mne neuvěřitelně aburdní systém a je fajn, že u nás nic takového nemáme. U nás je vždy na tom o mnoho lépe ten, kdo nemá žádné dluhy. Nikdo a nic ho nenutí je mít, na rozdíl od vás, kde dluh je rádoby ,,výhoda", což je neuvěřitelné.



| Předmět: RE:
02.05.26 07:13:56 | #234421 (1)

A zde další. Zřejmě ti nedochází, jakou má vše v ekonomice návaznost, což mne již dle tvých vyjádření zde, už ani nepřekvapuje. Tak ubohé to u vás je:

*596* *3202*


| Předmět: RE:
02.05.26 07:25:51 | #234422 (1)
A zde máš další vysvětlení, proč:

To je absurdita toho vašeho systému. A ano, to jsou jasná data. Tolik lidí má u vás problémy. Myslíš, že to nemá návaznost na celou vaši ekonomiku? Pokud to nejseš schopen pochopit, poté jseš za mne na stejné mentální úrovni, na které je prostoduchý Václav.