Amerika, američané, americké zvyky

Předmět diskuze: Amerika, američané, americké zvyky - * VULGÁRNÍ NADÁVKY & VULGÁRNÍ URÁŽKY směřující na zdejší diskutéry, nejsou povolené. * OSOBNÍ ÚTOKY NEJSOU POVOLENÉ. * KDO MÁ BAN: https://bit.ly/3LQP8jE * PRAVIDLA KONSTRUKTIVNÍ DISKUSE: https://1url.cz/o1qOC

Varování

V této diskuzi se objevují odkazy a příspěvky obsahující vulgarismy.
Berte na vědomí, že jejich přítomnost ovlivňuje kvalitu komunikace a neodpovídá standardům slušného vyjadřování.

Zobrazení reakcí na příspěvek #235414

Zobrazit vše


| Předmět:
11.05.26 12:27:32 | #235414

Americane maji za Trumpa v kapse vic penez a vice zbozi v regalech nez bylo za dementniho Bidena

K dubnu 2026 vzrostly mzdy a platy v USA za uplynulý rok približne o 3,4 % až 4,1 %,
K dubnu 2026 vzrostly ceny potravin v USA („potraviny pro domácí spotrebu“) za uplynulý rok približne o 2,4 % až 2,9 %.



| Předmět: RE:
11.05.26 13:28:02 | #235418 (1)

Ekonomika pod Bidenem vykázala silnou odolnost, rekordní tvorbu pracovních míst a post-pandemické oživení. Označení "dementní" je součástí politické rétoriky a urážek, nikoliv ekonomickým faktem.



| Předmět: RE: RE:
11.05.26 13:33:55 | #235420 (2)

Prave kvuli ekonomice je Biden povazovan za nejhorsiho presidenta.



| Předmět: RE: RE: RE:
11.05.26 14:41:53 | #235433 (3)

Těžko kvůli ekonomice. Ekonomická data mluví jasně.



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
11.05.26 19:21:47 | #235463 (4)

S ekonomikou Biden nemel nic spolecnyho, zrovna tak jako s nicim jinym, co se udalo behem jeho prezidentstvi.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
11.05.26 19:43:28 | #235467 (5)

Jistě, když jde o Bidena. Když jde o Trumpa, tak to najednou neplatí. To o něm mluvíte jak Korejci o Kim Jong Un nebo Rusové o Putinovi. 😃



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
11.05.26 20:01:22 | #235473 (6)

Trump má konkrétní agendu a je ochoten kvůli ní jít do války, jak doma, tak v zahranici. To, jak tu jeho agendu kdo hodnoti, je téma pro jinou diskusi. Biden před žádnými takovými výzvami jako Trump nestál.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
11.05.26 20:18:35 | #235477 (7)

Nemáte ani potuchy jakou má agendu, pokud pro něj nepracujete. S jistotou můžete jen říct, že vám říká, co chcete slyšet. Bavíme se ale o ekonomickém přínosu Bidena vs Trumpa.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
11.05.26 22:34:46 | #235483 (8)

Podle tohodle meritka jasne vyhrava Trump, protoze inflace je dnes mnohem nizi, nez byla za Bidena.

https://www.usinflationcalculator.com/inflation/current-inflation-rates/



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
11.05.26 20:20:42 | #235478 (7)

Trump absolutně žádnou agendu nemá, má pouze pokyny od sionistů za kterých prachy byl zvolen a rozkazy od Bibiho!



| Předmět: RE:
11.05.26 14:13:17 | #235423 (1)

No za rok 2022 to bylo až 505%, rok poté 4,9%. Takže Biden lepší jak Trump, podle těchto čísel. *2*
No a u těch potravin tam zase máme opět zvýšení cen v porovnání s rokem 2024, takže opět výhra pro Bidena. *2*
Že tě baví se takhle střílet do hnáty? *31001*



| Předmět: RE: RE:
11.05.26 14:13:46 | #235424 (2)

oprava - 5,5%, nikoli 505. Překlep



| Předmět: RE: RE:
11.05.26 14:32:42 | #235426 (2)

Za Bidenovy vlády vedly vysoké vládní výdaje k inflaci ve výši 9,1 %, což vyústilo v „čtyři roky fiskálního selhání“, které zatížilo domácnosti, a to i přes nominální růst mezd



| Předmět: RE: RE: RE:
11.05.26 14:44:56 | #235435 (3)

Špičková inflace je pravda, závěr, proč k tomu došlo, je ale politický závěr, ne ekonomický.



| Předmět: RE: RE: RE:
11.05.26 14:52:54 | #235438 (3)

Bidenův fiskální balíček sice měl vliv na inflaci, ale nikoli zásadní a nikoli sám o sobě. Inflace tou dobou rostla všude ve světě, asi jsi zapomněl na covidovou krizi. *31001*



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
11.05.26 19:30:29 | #235466 (4)

Inflace vystrelila nahoru v " dusledku reakce vlady na covidovou krizi." Kterou on jasne nemel v rukou, kvuli sve demenci.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
11.05.26 19:50:02 | #235469 (5)


Pomalu ale jistě se tam blížíte! *3652* *3652* *23266* *2*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
11.05.26 20:11:23 | #235475 (6)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
11.05.26 20:15:19 | #235476 (7)


To měli Italové taky a Poláci jakbysmet!



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
11.05.26 22:26:44 | #235481 (8)

Nejvyšší denominace americke meny, v současném oběhu, je stodolarovka.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
11.05.26 23:54:23 | #235485 (9)

Pro běžné platby ano. Stále platné jsou ale 500,1000,5000 a 10 000 dolarovky. *5176* *709*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
12.05.26 21:50:23 | #235568 (10)

Ty Zimbabwe bankovky nejsou v obehu od 2009. Za par americkych dolaru si jich muzes koupit obalku. Ja si to koupil v 2011 a nejvyssi bill v obalce mam je 50 Ttrillion Dollaru.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.05.26 21:52:20 | #235569 (11)

Zimbabwe presla na US Dollary ve 2009.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.05.26 23:12:54 | #235580 (12)

Nevím kdy na dolary přešla Kambodža ale tam ti normálně z bankomatu doláče sypou a můžeš si vybrat jestli chceš v místní měně reil což bylo nějak 4000 za doláč nebo doláče. Nikdo tam nešvindloval a nebyly tam žádní wexláci ale jelikož ti nemohli vracet drobný v centech tak ti vraceli v místní měně a za toho půl roku co jsem tam byl jsem toho měl plnou krabici od bot. *3652* *3652* *23266* *30374*




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.05.26 21:53:35 | #235570 (11)

No a co, že nejsou v oběhu....ale byly a byla to oficiální měna a stále zimbawskej dolar jí je..



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.05.26 23:04:52 | #235578 (12)

Ja ti jen daval za pravdu, protoze je mam. Nevim co pravne znamena oficialni mena znamena, jestli je nutne ho nejak oficielne pohrbit, ale neni od 2009 pouzivany. Nasel jsem si, ze tam maji "Zimbabwe Gold", ale mistni davaji U.S. Dollaru prednost.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.05.26 23:13:23 | #235581 (13)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
12.05.26 08:57:16 | #235499 (5)

Ale hovno. Na inflaci se projevila zvýšená poptávka a spotřeba především, spolu se stoupající cenou surovin a materiálů. Kdybych věděl že je šance abys rozuměl ekonomice, odkázal bych tě na dostupné info. Ale ty jsi jen hltač zpráv z Breitbaru. *31001*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
12.05.26 09:21:53 | #235505 (6)

Epidemie nezpůsobila nárůst spotreby. Poptavka byla zvysena novými penězi, které centrální banka natiskla a bidenova vláda nacpala do obehu. Penezi, ktere nebyly podlozeny zadnou produktivitou. Zrovna jako u vas a vsude jinde ve svete, coz bylo proč inflace byla vsude na světě.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
12.05.26 10:02:10 | #235508 (7)

4.6 trilionu (vasich bilionu) dolaru!



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
12.05.26 10:14:07 | #235510 (8)

Samozřejmě nejde o nově vytištěné peníze, ale o penize, připočtene ke státnímu dluhu, úroky z ktereho budou zatěžovat životní úroveň jeste našich vnoučat a pravnoučat.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
12.05.26 22:17:53 | #235576 (9)

Za to se koupi hodne jacht a tanecnich salu ... navic ksyz se taky ostriha zdravotni zjisteni. Bohati, kteri si kupuji 1.5 milionove baraky si budou moct dovolit vetsi a drazsi. Ty samozrejme ne, na tebe pravicaci a MAGA kaslou (druhym konvem), od tebe potrebuji jen penize a podporu. Vnoucata a pravnoucat te budou pravem proklinat az budou rozumet jak jsi jim jejich zivoty dojebal ... tak jak to delali vnoucata a pravnoucata komusidtim v CSSR. ... budujes si u nich "legacy". doufam, ze jim budes svhopny jim dat alespon byt/dum za vic nez $1,5 milionu. *7127* *24664*




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
12.05.26 23:19:31 | #235582 (10)

Konstrukce recepčního sálu v Bílém domě je financována soukromými dary, mezi kterymi je příspěvek od prezidenta Trumpa. Jsou to demokrati v Kongresu, kdo trva na tom, aby tento projekt byl financován z veřejných prostředků. Ujasni si fakta, pred tim nez otevres tu svoji klapacku.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
12.05.26 10:14:32 | #235511 (7)

Zapomínáš na nízké úrokové sazby FEDu, který nejedná na příkaz prezidenta, o čemž se přesvědčil i opičák. A zvýšená spotřeba pochopitelně byla, lidé se v lockdownech nudili a utráceli víc za zboží, to jsou statistiky. také dokázali naspořit víc peněz v době, kdy nikam nemohli a jakmile se stavidla povolila, trh nestíhal ukojit poptávku. To všechno vedlo k růstu cen. O prvotním a nejdůležitějším rozpadu řetězců vlivem zavírání továren v Číně ani nemluvím. Dále máme extrémně nízké úrokové sazby hypoték, to také zvedlo ceny nemovitostí. Vyšší mzdy z důvodu nedostatku pracovních sil. Válka na Ukrajině a zvýšení cen PHM, energií a potravin. |To všechno byly kombinované stimuly pro růst inflace.
Pochopitelně svou roli v tom sehlál i finanční balíček Bidenovy vlády, ale nikoli jedinou. Tak mi nezkoušel nalhat ty tvoje vygooglené pohádky z Breitbaru *31001*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
12.05.26 10:23:40 | #235513 (8)

Co je podstatne je to, ze od 2020 do 2025 Americani utratili 4.5 trilionu dolaru, ktere si nevydelali a ze to v ramci celkove americke ekonomiky muselo mit nejake dusledky.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
12.05.26 12:36:30 | #235521 (9)

To, že jste si je nevydělali je velice zjednodušující, je to mnohem komplexnější a složitejší téma, než jak vykřikuješ. A legračně to dokonce vyznívá v okamžiku, kdy si ti bystřejší vzpomenou, kdo podepsal velký balík financí zvaný CARES Act a kdo jmenoval do čela FEDu Powella, který pak tiskl peníze a držel dole úrokové sazby. Ano správně sis vzpomněl, byl to opičák ve svém prvním volebním období *2* *2* Tak to prosímpěkně, i nepěkně, neházej jen na Bidena, když pro CARES Act hlasovali hromadně i Republikáni a podepisoval ho slavně opičák. *1*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
12.05.26 18:34:52 | #235562 (10)

Nicmene prevazna většina toho financniho stimulu byla dana do obehu Bidenem. A mylis se, Powell byl dosazen do FEDu Obamou.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
12.05.26 20:21:43 | #235566 (11)

Můžeš tu "převážnou většinu" doložit? A můžeš i doložit, že jen to a především mohlo za růst inflace? (řečnická otázka, vím že to doložit nemůžeš *38* )
Powella dosadil do čela FEDu v listopadu 2017 Trump, zjisti si info o zemi ve které žiješ, než začneš chytračit. *1*