Evropská energetická krize nemohla přijít v lepší čas.
"Europe faces terrible winters for the next 5 to 10 years without a gas price cap, Belgian Energy Minister warns"
Evropská energetická krize nemohla přijít v lepší čas.
"Europe faces terrible winters for the next 5 to 10 years without a gas price cap, Belgian Energy Minister warns"
Evropska unie zavadi řadu vládou nařízených opatrení, podobná omezením v době války, zde je ukázka:
V Německu:
Kolín nad Rýnem: nádherná katedrála v Kolíně nad Rýnem - běžně osvětlená po celou noc - nyní přes noc zhasíná. Veřejné budovy, muzea a další pamětihodnosti - například Braniborská brána v Berlíně - již také nebudou přes noc osvětleny.
V Hannoveru byla minulý měsíc odpojena teplá voda ve veřejných budovách, protože město se snaží snížit spotřebu o 15 %.
Jižní město Augsburg se rozhodlo vypnout semafory.
Španělsko:
Kongres odsouhlasil teplotní omezení - klimatizace nesmí být chladnější než 27 stupňů Celsia, tedy téměř 81 stupňů Fahrenheita. Po 22. hodině nebudou svítit výlohy obchodů a neobsazené veřejné budovy.
Itálie:
Klimatizace ve školách a veřejných budovách již byla omezena v rámci akce, kterou vláda označila jako "Operace termostat" a která začala v květnu.
Itálie je jednou z evropských zemí nejvíce závislých na ruské energii.
Francie:
Přestože zhruba 70 % energie pochází z jaderné energie, Francie se zavázala snížit i spotřebu zemního plynu.
Majitelé obchodů budou nyní pokutováni za to, že nechají otevřené dveře a puštěnou klimatizaci, což je běžná praxe. Osvětlené nápisy budou zakázány mezi 1. a 6. hodinou rano.
Co bude treba sledovat:
Zda nepříjemné pocity z energetické krize - která by se mohla během zimy ještě zhoršit - sníží veřejnou a politickou podporu sankcím vůči Rusku v reakci na jeho brutální invazi jejího souseda.
Podle analytiků Vladimir Putin doufá, že napětí způsobené energetickou krizí by mohlo rozdělit evropské národy a oslabit tak jednotnou reakci na válku na Ukrajině. To by mohlo Rusku pomoci vykroutit se z některých bolestivých sankcí.
https://www.axios.com/2022/08/29/in-europe-energy-crisis-drives-growing-cutbacks
Evropani maji dojem, ze Putin je pro ne spasa a boji se ho kopnout do prdele
Schröder, Makrela a EU plutokrati si zřejmě mysleli, že se jim podaří podmanit si Rusko prostřednictvím vzájemné ekonomické závislosti, stejně jak si podmanili nehdejsi východní blok, Putin jim ale ukázal, že Rusko je (a vzdy bude) samo sobě pánem.
... alespon dokud bude jako takove existovat. Nejzáhadnější aspekt této války není to, kdo ji vyhraje, ale kdo zaplatí za tu zkázu, kterou Rusko zpusobilo. O tom ze Rusko prohraje a Putin nakonec zemře, jsem naprosto přesvědčen, ale jak svět na nem vymůže nahrady za vsecky ty skody, je jina vec.
az to vse skonci tak to neskonci jen tim ze si Ukraina vezme spatky Krym(mozna velkoryso jako valecny reparace aby to jiz nikdy nikdo nemoch spochybmit) Ale rusko prijde o aziskou cast a vsechny casti ktere Putler za sve kariery vybojoval....takze zustane jen takovej ohryzek z ruska. Hodne zbidacenej ohryzek kterej nebude mit sanci skody zaplatit,takze jsme znova u marshalova planu ktery to zaplati