Andrej Babiš - takový Michal David
naší politiky
Aneb - vrána k vráně sedá 
V minulých dnech jsme si mohli povšimnout zajímavého kontrastu. Prezident Petr Pavel vyrazil na koncerty Bruce Springsteena a AC/DC. Andrej Babiš se naproti tomu ukázal v O2 areně na hopkání Michala Davida. Co nám říká příchylnost Andreje Babiše k Michalu Davidovi?
Posuďte: Oba jsou normalizačními kádry, jeden v oblasti ekonomické, druhý v oblasti hudební. Oba brblají na současné poměry a tváří se, že jsou málem disidenti v podmínkách jakési nové totality, kterou si ovšem sami vymysleli. A oba jsou ochotní nabídnout vlastnímu publiku cokoli, za co se jim bude tleskat.
Jejich mentální nastavení je od samého počátku v principu totožné. Dělají to, co je pro ně momentálně výhodné, říkají (zpívají) to, co se momentálně líbí a jak se to líbí. Andreje Babiše můžeme bez obav označit za Michala Davida české politiky a Michal Davida, aby mu to nebylo líto za Andreje Babiše české pop music. České úsloví „svý k svému“ je tady naplněno dokonale.






