Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodná diskuse bez cenzury je utopie

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury je utopie - Diskuze by měly být místem pro výměnu názorů a respektování různých pohledů, ne pro osobní útoky a vulgarity. Překlepy se tu neřeší. Blbé koláže mažeme.

Varování

V této diskuzi se nacházejí odkazy a příspěvky s manipulativním obsahem, dezinformacemi a fakenews.
Upozorňujeme, že je nutné ověřovat fakta z více nezávislých zdrojů.

Zobrazení reakcí na příspěvek #190182

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: Havel
19.12.25 07:47:04 | #190182
Reakce na příspěvek #190177

Dovol, abych se zasmál *6807* *33886* *27473*
První zprávy - - dobrej dezinformační hnůj *4585* *4585*

Václav Havel o „humanitárním bombardování“ nemluvil

Václav Havel s vojenským zásahem v tehdejší Jugoslávii souhlasil a přál si humanitární řešení. Termín „humanitární bombardování“ ale nepoužil. Vysvětlujeme, jak fáma vznikla.

https://medium.seznam.cz/clanek/fenix-popelavy-vaclav-havel-o-humanitarnim-bombardovani-nemluvil-68922

Zavádějící informace o „humanitárním bombardování“ se poprvé objevila v deníku La Republica, který zřejmě popletl přepis rozhovoru, který Havel poskytl agentuře Reuters. V tom Havel skutečně použil slovo „humanitární,“ ovšem ne v souvislosti s bombardováním, ale s pomocí civilnímu obyvatelstvu:

„Já myslím, že nejdůležitější je, aby bylo zastaveno vyvražďování, aby se mohli uprchlíci zvolna vracet a aby nastalo opět nějaké nové kolo politických jednání o statutu budoucího Kosova. Ale ze všeho nejdůležitější se mi zdá být přítomnost mírových sborů, která samozřejmě by bylo nejlépe, kdyby tam byla za souhlasu Jugoslávie, aby tam nebyly jako okupanti nebo jako válčící strana. Neboť ta přítomnost mírových sborů je přesně tím instrumentem, který může znamenat klíč ke všemu ostatnímu. I k tomu zastavení toho vyvražďování a vyhánění lidí z domovů i k eventuálním – vytvořit jakýsi prostor pro eventuální další politická jednání, k zabránění té katastrofě humanitární, jak se to nazývá, k té humanitární asistenci. K tomu všemu by napomohla přítomnost těch mírových sborů.“



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Havel
19.12.25 13:12:39 | #190220 (1)

Tak já směju, a ani mi to dovolovat nemusíš. *4511* *23266*