Nelze nic moc udělat, to přece víme všichni.
Jenže před čtyřmi lety Babiš a spol řvali jako tygři, že to Fiala dělá
taky špatně, tak se mu to teď jen vrací, jako bumerang a dobře mu tak,
slibotechně komunistické.
Ani nějaký Fiala, ani nějaký Babiš nemají pražádný vliv na ceny
ropy.
Takže můžou šachovat s daněmi, nastavovat nějaké stropy, ale to jsou jen
krátkodobá řešení, která toho nemůžou moc vyřešit.
Co se aktuální situace týče, tak být po mém, snížil bych DPH z paliv
(jako v Polsku) a výpadek z příjmů do státní kasy bych se snažil alespoň
částečně dorovnat okamžitým ukončením privilegíí elektromobilů, tedy
zavedením dálničních známek i pro ně a k tomu nějaký poplatek za
požívání těch baterkoaut, neb i taková vozidla opotřebovávají
komunikace, ovšem narozdíl od spalovacích aut se na financování silniční
sítě nijak nepodílí.