100 bodov za divácky vtip.
Kradlo se o sto šest. Odnést, či odvézt cokoliv "z práce" se ani za
zlodějinu nepovažovalo.
Kdo nekradl, okrádal rodinu, říkalo se tenkrát. Taky to bylo považováno ta
třetí odboj a bojovali jsme takto tehdá skoro všichni.
Tresty za tzv. rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví byly, to
máš recht a ne malé, jenže potrestán byl jeden z tisíce a hlavně u
velkých čórek málokdo, protože těch se dopouštěli komunističtí
papaláši a se navzájem "podrželi". Takže jo, sem tam zavřeli někoho za
manko v kvelbě, na poště, za ukradený materiál, nebo nářadí, ale moc
málokdy šel sedět soudruh náměstek za několik náklaďáků materiálu na
jeho chatu, nebo barák.
Jinak, všecho, co komunisti takzvaně znárodnili a zkolektivizovali byla jedna
obrovská zlodějina.
Ale já jsem měl na mysli spíš porevoluční vlády, za nich se kradlo
úplně za všech a zase to nebude jiné, za Bureše taky někdo něco lohne, to
si piš.
Není měsíc bez aféry za miliony.