Svobodná diskuse bez cenzury je utopie

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury je utopie - Diskuze by měly být místem pro výměnu názorů a respektování různých pohledů, ne pro osobní útoky a vulgarity. Koláže mažeme.Komolení jmen, nicků a názvů je povoleno pouze idiotům. Střet zájmů A.B se tu neřeší- opět!( do vyjádření EU)

Varování

V této diskuzi se nacházejí odkazy a příspěvky s manipulativním obsahem, dezinformacemi a fakenews.
Upozorňujeme, že je nutné ověřovat fakta z více nezávislých zdrojů.

Zobrazení reakcí na příspěvek #204523

Zobrazit vše


| Předmět:
06.05.26 21:46:19 | #204523

SAMIZDAT:
KOLABORANTI.👇🏻Zde je seznam 36 osob, které podepsaly zvací dopis pro sjezd sudetských Němců v Brně. Nepřekvapí, že jsou tam všichni obvyklí podezřelí:
Miloš Doležal (spisovatel a redaktor)
Tomáš Halík (kněz a teolog)
Josef Holcman (spisovatel)
Matěj Hollan (politik a aktivista)
Petr Hruška (básník)
Karel Hvížďala (novinář a spisovatel)
Mojmír Jeřábek (spoluzakladatel Meeting Brno, autor textu)
Dora Kaprálová (spisovatelka a publicistka)
Vladimír Karfík (literární kritik)
Pavel Kosatík (spisovatel a historik)
Jiří Kratochvil (spisovatel)
Eda Kriseová (spisovatelka a novinářka)
Daniel Kroupa (politik a filozof)
Mikuláš Kroupa (ředitel Post Bellum)
Josef Mlejnek (básník a kritik)
Bedřich Moldan (ekolog a politik)
Dobrava Moldanová (literární historička)
Petr Oslzlý (dramaturg a pedagog)
Petr Pithart (politik a historik)
Bolek Polívka (herec a mim)
Petr Pospíchal (disident a diplomat)
Jaroslav Rudiš (spisovatel)
Pavel Rychetský (právník a politik)
Břetislav Rychlík (režisér a dokumentarista)
Vít Slíva (básník)
Olga Sommerová (dokumentaristka)
Jiří Suchý (divadelník a hudebník)
Jan Šabata (politik)
Anna Šabatová (bývalá ombudsmanka)
Marcela Šabatová
Pavel Švanda (spisovatel)
Milan Uhde (spisovatel a politik, autor textu)
Petr Uhl (in memoriam – text navazuje na jeho dřívější aktivity)
Jan Urban (novinář)
Ludvík Václavek (germanista)
Václav Vacek (kněz)
Text pozvání, který připravili Mojmír Jeřábek a Milan Uhde, byl oficiálně zveřejněn v listopadu 2025. Samotný sjezd (76. Sudetoněmecké dny) se má v Brně uskutečnit v termínu 22.–25. května 2026. K tomuto seznamu je třeba připočíst organizaci s názvem "Moravské zemské hnutí", která jako jedna z prvních agilně podpořila konání sjezdu sudetských Němců v Brně. 👉
Zdroj: https://www.meetingbrno.cz/.../einladung-sudetendeutsche.../



| Předmět: RE:
06.05.26 22:21:01 | #204524 (1)
| Předmět: RE: RE:
06.05.26 22:56:09 | #204527 (2)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: nikdo takový tu není



| Předmět: RE: RE:
07.05.26 00:02:16 | #204539 (2)

Obsah příspěvku byl smazán. Důvod: opakovat se nebudu.



| Předmět: RE: RE: RE:
07.05.26 09:46:34 | #204549 (3)

Dáš ruku do ohně, že Jamesdio není Lenin? Proč jsi si ty změnil svůj nick?



| Předmět: RE:
06.05.26 22:32:09 | #204525 (1)

Kolaboranti?
Jako fakt? Tyhle uznávané osobnosti jsou podle tebe kolaboranti?
A s kým jako kolaborují? *4585*

V posledních dnech jsme svědky mimořádně hanebných scén. SPD, které nemá jiný program než vyvolávání nenávisti a umělé vytváření falešných nepřátel a hrozeb, si zřejmě v rámci Babišovy hnědé koalice vyjednalo, že když už Okamura s Fialou, Foldynou a Rajchlem zradili voliče úplně ve všem, umožní se jim aspoň na půdě Sněmovny útočit na sjezd Sudetoněmeckého landsmanšaftu.

I přesto, že jeho předseda Bernd Posselt odsuzuje nacismus, omluvil se za sudetský podíl na jeho vzestupu a nacionalismus označil za největší zlo, zaznívají ve Sněmovně opravdu nechutné vulgarity, včetně slov o nacistech a koncentrácích. Čirá, nefalšovaná a prudce jedovatá esence nenávisti v podání Okamurovy SPD. Romové, muslimové, Ukrajinci - došli nepřátelé, proto po 100 letech vytáhneme sudetské Němce. Česká republika totiž nemá žádné problémy typu obrovský dluh, drahé ceny energií a bydlení, proto můžeme řešit toto.

Toto fašistické, nenávistné hnutí ale může ve Sněmovně už druhý den blouznit jen kvůli tomu, že jim to hnutí ANO a Motoristé v rámci koaliční dohody umožnili. Na akci se přitom chystá i bavorský premiér Markus Söder a v Německu ji velmi pozorně sledují. Když pak slyší z českých vládních řad slova o potomcích nacistů a koncentrácích, rozhodně to na naši zemi nevrhá hezké světlo. A také to rozhodně neprospívá našim vztahům s touto demokratickou, světovou velmocí.

Je to neskutečná ostuda. Babišova koalice POŠKOZUJE NAŠE VZTAHY S NĚMECKEM.

https://www.facebook.com/photo?fbid=122186220146946816&set=a.122105335982946816



| Předmět: RE: RE:
06.05.26 23:16:35 | #204530 (2)

https://www.facebook.com/photo?fbid=1396732529145957&set=a.494402119379007

Svědectví: Havel slíbil sudeťákům majetek. Utajené záznamy. Řeknu to napřímo…

„Václav Havel slíbil Helmutu Kohlovi, že se bude vracet občanství sudetských Němců, budou připuštěni do privatizace a že části těch, kteří se rozhodnou vrátit, bude vrácen majetek,“ zavzpomínal Rudolf Jindrák.

https://www.parlamentnilisty.cz/.../Svedectvi-Havel...



| Předmět: RE: RE: RE:
06.05.26 23:20:20 | #204533 (3)

Požadovaná stránka nebyla nalezena *6914* *27473* *6914*

Povalečné oboustranné nároky nás a Němců byly jasně uzavřeny v 90.letech a každý kdo je teď vytahuje (a nejsou to Němci) jen vyvolává hysterii u méně chytrých voličů SPD a podobných raketových inženýrů



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
07.05.26 09:47:28 | #204550 (4)

Tak se zeptej, proč už nefunguje.




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
07.05.26 13:34:18 | #204555 (5)

To už se nezeptá. Ono je už docela známé- že se tu upravují dějiny. Klíčové informace se najednou vypaří, nebo nejsou dostupné. (ovšem jen u někoho)...Havel, Pavel )))



| Předmět: RE:
06.05.26 22:38:24 | #204526 (1)

Dám za to krk, že ani jeden z těch uvedených neměl žádného člena rodiny koncentračním táboře a nebo jsou to ti, co se málo modlí a nebo zase tuze chlastají, že už zapomněli na ta strašná léta, která se nesmí u nikdy opakovat. Stačí si přečíst, kdo v tom seznamu figuruje..Málo četli o historii II. světové a já bych těmto intelektuálům doporučila dostaveníčko v Bavorsku jako kolébce fašismu, aby se všichni cítili jako doma *4186*



| Předmět: RE: RE:
06.05.26 22:59:09 | #204528 (2)

*4585* *33572* *4585*
Jasně! V tom seznamu je to samej blb (co neumí číst) a absolvent Vysoké školy života *4585* *27482* *27473*



| Předmět: RE: RE: RE:
06.05.26 23:14:37 | #204529 (3)
| Předmět: RE: RE: RE: RE:
06.05.26 23:16:40 | #204531 (4)

Jo, ovšem *18394*
Třeba takovej Milan Uhde, to je krásnej exemplář dezoláta a kolabotanta *6914*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
07.05.26 14:19:25 | #204563 (5)

Takových exemplářů najdeš povícero. Ale ty najdeš u opozice a jejich podporovatelů. Ten seznam osob, kteří se pod tu pozvánku podepsali jsi si přečetl? Je tam podepsán někdo z podporovatelů současné vlády?



| Předmět: RE: RE: RE:
07.05.26 09:10:34 | #204547 (3)

Jediný kdo tam chybi, jsi ty !!! Bys jistě všem ukázal, zač je toho loket ( další mudrc ) a koukej se pořádně poklonit a poděkovat náckům, za co se zasloužili....ty taky nebudeš moc chytrý, viď ? Neboj, doučit se možná ještě stačíš... *4302*