Svobodná diskuse bez cenzury je utopie

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury je utopie - Diskuze by měly být místem pro výměnu názorů a respektování různých pohledů, ne pro osobní útoky a vulgarity. Koláže mažeme.Komolení jmen, nicků a názvů je povoleno pouze idiotům. Střet zájmů A.B se tu neřeší- opět!( do vyjádření EU)

Varování

V této diskuzi se nacházejí odkazy a příspěvky s manipulativním obsahem, dezinformacemi a fakenews.
Upozorňujeme, že je nutné ověřovat fakta z více nezávislých zdrojů.

Zobrazení reakcí na příspěvek #204570

Zobrazit vše


| Předmět: RE:
07.05.26 16:13:48 | #204570
Reakce na příspěvek #204565

Já chápu že se děly při odsunu ne moc pěkné věci ,ale při odsunu čechů ze Sudet to nebylo o mnoho lepší. Tedy bych od tlusťocha Posselta očekával omluvu. A ne že se mu budou omlouvat naši kolaboranti a dezolé scéna.



| Předmět: RE: RE:
07.05.26 20:06:38 | #204589 (1)

Je zajímavé, že o odsunu Čechů sudeťáky z pohraniči není slyšet ani slovo a ani o tom teroru který prováděli ještě před odsunem nebo spíše vyhnáním s jedním kufrem. Přepadávali policejní stanice a po nocích vraždili a zakládali požáry. Přepis dějin jako z německé učebnice. *30374*



| Předmět: RE: RE: RE:
07.05.26 20:13:20 | #204592 (2)

Dokonce se najdou naši lidé, kteří to popírají.



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
07.05.26 20:19:38 | #204595 (3)

Chtěl bych vidět jak je tento úsek historie popsán v učebnicích jestli vůbec je. *30374*




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
07.05.26 20:38:11 | #204603 (4)

Pochybuju . Nosným tématem je akorát zlé a nebezpečné Rusko . (Každopádně se na to zeptám.)



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.05.26 20:43:30 | #204606 (5)

Zeptej......taky jsem si všimnul, že ikdyž se zrovna nepopírá, že nás osvobodili sověti tak se začalo říkat, že to byly SPOJENCI *27482* *27482* což mi připomělo, že generál McArthur jako poválečný vrchní protektor Japonska nařídil japonskému školství to samé, že musí učit, že na ně shodili atomovky SPOJENCI! *27482* *27482* *27482*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.05.26 21:14:42 | #204609 (6)

Většinou je to pozměněné a tak nějak do ztracena- Prostě po 89 se plíživě přepisovaly dějiny. A teď ti mladí a děti.... neví, komu mají věřit. Doma jim řeknou něco, co potom škola popírá.
Je fakt zázrak, najít neohnuté záznamy, o našem osvobození.




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.05.26 09:19:37 | #204624 (6)

Buď se hovoří o spojencích , ale dokonce též o Vlasovcích . (Dnes už to stihl Radiožurnál.) 😥



| Předmět: RE: RE:
07.05.26 21:26:36 | #204611 (1)

Život Čechů v Sudetech za války byl ovlivněn ztrátou občanských práv, diskriminací a nejistotou. Ačkoli docházelo k omezením a zastrašování, masové perzekuce českého obyvatelstva v Sudetech nenastaly. Regionální zkušenosti se lišily podle lokalit, politického vlivu a přítomnosti nacistických ozbrojených skupin. Válečné události a následující odsun Němců zásadně změnily demografii a sociální strukturu Sudet.

Vyhnání Čechů ze Sudet bylo následkem Mnichovské dohody a nacistické politiky, kdy tisíce českých obyvatel z pohraničních oblastí musely opustit své domovy.
Po podpisu Mnichovské dohody na konci září 1938 byla většina československého pohraničí, obývaná převážně Němci, připojena k nacistickému Německu
Wikipedia
+1
. V důsledku toho odcházely do vnitrozemí desetitisíce, později až sto tisíce Čechů, včetně státůních zaměstnanců, poštovních pracovníků a úředníků, často z obavy před represí či na základě nařízení německé správy
www.bohumildolezal.cz
+2
. Pro některé Čechy šlo o dobrovolný odchod, pro jiné byl nucený. V pohraničí zůstala velká část českého obyvatelstva, které bylo vystaveno omezením v práci, vzdělávání, kultuře a veřejném životě
Wikipedia
+1
.
Před Mnichovem se situace postupně vyhrocovala již od nástupu Hitlera k moci. Sudetoněmecká strana pod vedením Konrada Henleina a skupiny místních extremistů podporovala nacionální napětí, zastrašování Čechů a fyzické útoky na české a židovské obyvatele
Wikipedia
+1
. Násilné incidenty, včetně útoků na úředníky a vypalování majetku, provázely odchod českého obyvatelstva
Seznam Médium
.
Po Mnichovu byly zrušeny české politické strany, spolky, školy a tisk, a Češi se ocitli ve zvláštním postavení menšiny bez práv. Vyhánění a odchod do vnitrozemí probíhaly v několika vlnách a během celé okupace fue snahou Němců o asimilaci či úplné vysídlení českého národa
Wikipedia
+2
. Tolerance závisela na místní politické situaci, proporcích národností a postoji nacistických úřadů. V mnoha oblastech byly zachovány některé české rodiny, často kvůli pracovní síle či administrativní potřebě
ČT24
+1
.
Po skončení druhé světové války se situace obrátila: Německé obyvatelstvo bylo vyhnáno z bývalého pohraničí, což umožnilo návrat a následné osidlování českým obyvatelstvem, někdy kombinované s přistěhovalci ze vnitrozemí
idea.cerge-ei.cz
+1
. Tyto události mají zásadní historický a demografický význam a připomínají, jak politická rozhodnutí a válka mohou dramaticky změnit osudy obyvatel a sociální strukturu regionu.