Husák měl velmi omezené možnosti.... Co mohl dělat?
Denně umírá 27,500 lidí hlady, v důsledku chudoby, v důsledku toho, jak západ okrádal Afriku, jižní Ameriku, Asii...
Ale o tom se nemluví, že?
Mohl nedělat.
Tím by udělal nejvíc, normalizátor z východu.
Jinak, lidé umírali hlady, taky na léčitelné choroby, války a zločiny
vždycky.
Taky se o tom vždycky mluvilo. Například v éře doktora Husáka se touto
problematikou zabývala i paní Marie Škopková z Hoštic u Volyně: "Za
takovýdleho pěknýho králíka, co by děti někde támdle v Africe daly.
"
udělal více. Hácha nemusel dělat prezidenta. Přesto pokud mohl, vyjednal
lepší podmínky......
Proto bych Háchu a Husáka hodnotil spíše kladně.
Husák byl takový jednooký král mezi slepými. Byl jediným komunistickým
prezidentem s vysokoškolským titulem.
Jinak to byl normální komunistický zmetek, jako všichni ostatní.
Zradil spoustu lidí a naopak se obklopoval parazity a sviněmi, jen aby se sám
udržel u koryta a aby udržel co nejdéle fungovat normalizační absurdistán
nadiktovaný Moskvou.
Takže ač měl i nějaká pozitiva, negativa výrazně převažují, nemohu jej
proto hodnotit kladně.