Věřím Cyrilu Svobodovi, podílel se na Ústavě. Předběžné opatření
ÚS bych napadla.
Nerespektovala bych jej.
A jsem hodně zvědavá, jak se zachová premiér a vláda.
Tomáš Nielsen :
" Co by se asi tak dělo, kdyby MZV jako účastník řízení podalo k
Ústavnímu soudu žádost o zrušení předběžného opatření proto s
následující argumentací:
Předběžné opatření bylo odůvodněno potřebou zachovat dosavadní
ustálenou praxi do meritorního rozhodnutí. Dosavadní praxe však
nespočívala v existenci dvou navzájem soupeřících center zastupování
České republiky. Spočívala v účasti prezidenta republiky v delegaci
České republiky za předpokladu jednotně připravené a navenek koordinovaně
prezentované zahraničněpolitické pozice státu. Po vydání předběžného
opatření vzniká reálné riziko, že bude předběžné opatření
vykládáno jako oprávnění prezidenta republiky určovat či spoluurčovat
vedení delegace, jeho mandát nebo závazná stanoviska České republiky na
summitu.
Jde o novou okolnost významnou pro posouzení potřebnosti a přiměřenosti
zatímní úpravy. Takový výklad by již nepředstavoval pouhé zachování
dosavadní praxe, nýbrž předběžné vytvoření nového určení pravomocí,
o němž má Ústavní soud teprve rozhodnout. "
Premiér by měl v tomto smyslu jednat a převzít iniciativu. Nejspíš ale sklopí uši, protože s tím máslem na hlavě nemá silnou pozici. Tím samozřejmě poškozuje i všechny " dezoláty" , kteří se stávají snadným terčem.
https://www.facebook.com/photo?fbid=10235478506205434&set=a.4234139253860
ještě uvidíme, jak to celé dopadne .... 
To, že se s takovou věcí Petr Pavel na ÚS obracet neměl, je jasné. Že tak učinil, jenom dokazuje skutečnost, která je nám známa…totiž že je hloupým šaškem nehodným úřadu prezidenta.