PP podal kompetenční žalobu.
Premiér Andrej Babiš na sociální síti X napsal, že rozhodnutí prezidenta respektuje, ale nepovažuje ho za dobré. „Proto jsem také kompetenční žalobu nepodal, když pan prezident odmítal jmenovat pana Turka ministrem, přestože podle mě a mnoha odborníků překračoval ústavu. My jsme rozhodli pragmaticky, a hlavně prakticky, na základě zhodnocení toho, jak bude summit probíhat,“ sdělil.
Ale ať už to dopadne jakkoliv, PP na summit nepojede.
