Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodná diskuse bez cenzury je utopie

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury je utopie - Diskuze by měly být místem pro výměnu názorů a respektování různých pohledů, ne pro osobní útoky a vulgarity. Překlepy se tu neřeší. Blbé koláže mažeme.

Varování

V této diskuzi se nacházejí odkazy a příspěvky s manipulativním obsahem, dezinformacemi a fakenews.
Upozorňujeme, že je nutné ověřovat fakta z více nezávislých zdrojů.

Zobrazení reakcí na příspěvek #38607

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: Co je důležitý
25.05.23 22:53:52 | #38607
Reakce na příspěvek #38588

Aby nás neumlčeli: proti vládním pokusům o omezení svobody projevu
2. března 2023

V současné době je v České republice vážně ohrožena svoboda projevu snahami o cenzuru. Omezení svobody se týká nejen novinářů, politiků a vědců, kteří v médiích nejvíce vystupují, ale také mnoha občanů, kteří se vyjadřují na sociálních sítích nebo na demonstracích.

...Z konference vyplynulo, že mnozí odborníci mají oprávněnou a vážnou obavu, aby se zákonem proti dezinformacím, který právě připravuje ministerstvo vnitra, neposílila cenzura, neboť již v poslední době dochází ke zhoršování situace v oblasti svobody slova a svobodného bádání. Jinými slovy, aby lidé nebyli šikanováni nebo dokonce kriminalizováni jenom proto, že mají jiný názor, tedy názor, který se nelíbí momentální vládě a jejím spojencům. V diskusi zazněla například otázka, zda bude po zavedení dezinformačního neboli cenzurního zákona na všechny občany pohlíženo stejně, zda bude například spolek Milion chvilek postihován za případné šíření dezinformací stejně jako jiné spolky...."

https://www.iportal24.cz/nazory/aby-nas-neumlceli-proti-vladnim-pokusum-o-omezeni-svobody-projevu/



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Co je důležitý
25.05.23 23:20:54 | #38620 (1)

Utíkejte ze sebe zase udělat pitomce, jak já vám fandím, dezoláti .-))))))))))))))))