I náš stát, ČSR, vznikl díky mafii, k níž se Masaryk hrdě hlásil.
Proto dávejte pozor a fakta sami ověřujte nejlépe z více zdrojů. Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které mohou obsahovat vulgarismy.
Ve Švýcarsku získal Masaryk srbský pas.[28] Obdivoval organizovanost a dobré utajení sicilské Mafie, proto se česká odbojová organizace, jako tajný spolek, nazvala Maffie.[29][30] Masarykovy přátele nazval „mafiány“ již v osmdesátých letech devatenáctého století rozzlobený Julius Grégr, protože neustále a vytrvale zneklidňovali tehdejší politickou elitu svojí kritikou, připomínkami a návrhy. Právě oni se za první světové války stali hnací silou odboje a profesor Masaryk je poháněl z exilu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1%C5%A1_Garrigue_Masaryk
Pleteš hrušky s jablky a nebereš v úvahu naprostou odlišnost náplně obou organizací.Masarykova Maffie se skutečně nezabývala obchodem s alkoholem v éře prohibice,neřídila prostituci a pornoprůmysl,ani hazardní hry.Nepraktikovala vendetu.
Sicilská mafie má kořeny v době, kdy Sicílii okupovali Arabové a později Francouzi. Již tehdy šlo o kriminální organizaci.
do francouzské armády. Masaryk sám řídil organizování legií. Po říjnové revoluci a separátním míru Ruska s Německem se vydal z Moskvy přes Sibiř do Japonska, aby připravil přepravu legií do Francie. 7. března 1918 se vydal lodí do Spojených států amerických, protože věděl, že prezident Woodrow Wilson bude mít v poválečném uspořádání světa a zejména střední Evropy velmi významné slovo. V dubnu 1918 do USA dorazil. Přednášel, psal a agitoval zejména mezi krajany a dosavadní velké úspěchy legionářů byly pádným argumentem. Masarykova kniha „Nová Evropa“ přispěla k tomu, že prezident Wilson odmítl rakouské návrhy na federalizaci monarchie a postavil se za sebeurčení slovanských i jiných národů.[7]
Zpráva o revoluci v Praze a vzniku Československa dne 28. října 1918 zastihla Masaryka ještě v Americe, stejně jako zpráva o jeho zvolení prezidentem. Cestou domů navštívil už jako prezident Anglii, Francii a Itálii i české legionáře a 21. prosince 1918 byl triumfálně uvítán v Praze. Hned po volbách roku 1920 byl znovu zvolen, i když získal jen asi 65 % hlasů, a podobně i v dalších volbách roku 1927. Teprve při třetí volbě, v roce 1934, kterou ústava presidentu Osvoboditeli dovolovala a která proběhla jako manifestace pro demokracii, získal 73 % hlasů. Komunisté a slovenští nacionalisté pro Masaryka nehlasovali nikdy.[8] Koncem roku 1935 Masaryk ze zdravotních důvodů abdikoval a 14. září 1937 zemřel. Jeho pohřeb se stal velkou národní manifestací za svobodu a demokracii.
Slovenští nacionalisté zajímavé oni už od roku 1918 cirka 30% Slováků měli smýšlení fašistické, díky Lisko za Wikipedii i když Wiki tam může psát kdokoliv kdo chce co chce
O té Masarykově mafii je psáno na mnoha místech, na to nemusím čerpat z Wikipedie.
No ale teď jsi životopis Masaryka z Wiki dala a žádná mafie tam není,asi jen v tvé hlavě
Ve Švýcarsku získal Masaryk srbský pas.[28] Obdivoval organizovanost a dobré utajení sicilské Mafie, proto se česká odbojová organizace, jako tajný spolek, nazvala Maffie.[29][30] Masarykovy přátele nazval „mafiány“
Právě že umím a četl a nedocetl no nic jdu se vedle věnovat svému pacientu Lidušce k Radarovi