CITACE:Václav Krása
·
Ústavní žaloba prezidenta Pavla je krokem, který bude eskalovat politické
spory a je krokem k neustálé snaze pana prezidenta, opozičních stran, mnoha
progresivistických organizací, zbrojařských korporaci, ale především
mnoha tzv "bruselských elit", vyřídit si to konečně s "tím" Babišem a
jeho vládou. Na položené otázky pana prezidenta, které obsahuje jeho
žaloba:
- rozhodnout, kdo může rozhodovat o účasti prezidenta na summitu;
"- uložit vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí;
- stanovit vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost", nemůže Ústavní soud odpovědět. Takže spory mohou pokračovat po celé volební období pana prezidenta. Je to chybné posilování soudů, ale hlavně je to špatně pro renomé České republiky. Mám silný pocit, že ze strany pana prezidenta není vůle k domluvě, chce spor, který pocítíme všichni.


