zajímavý názor....je ten humbuk kolem summitu jen mlžení?
CITACE-Berenika Peštová-poslankyně
Ústavní soud ČR (ÚS) vydává předběžná opatření poměrně zřídka, a
to v řádu desítek případů za celou dobu své existence. Přesný celkový
počet není v oficiálních statistikách vyčíslen jednou sumou, protože
drtivá většina takových návrhů (99 %) je Ústavním soudem odmítána jako
neopodstatněná.Ústavní soud totiž zasahuje pouze tehdy, hrozí-li
navrhovateli vážná, neodvratná újma, nebo pokud je to ve vážném
veřejném zájmu.
Jaký na to máte názor vy ?
CITACE:Václav Krása
·
Ústavní žaloba prezidenta Pavla je krokem, který bude eskalovat politické
spory a je krokem k neustálé snaze pana prezidenta, opozičních stran, mnoha
progresivistických organizací, zbrojařských korporaci, ale především
mnoha tzv "bruselských elit", vyřídit si to konečně s "tím" Babišem a
jeho vládou. Na položené otázky pana prezidenta, které obsahuje jeho
žaloba:
"- uložit vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí;
PP požádal ÚS o předběžné opatření.
Chápete to??
Příklady použití
Výživné: soud nařídí dočasné placení výživného dítěti, dokud není
vydáno konečné rozhodnutí o jeho výši
2
.
Péče o děti: dítě ohrožené na zdraví může být umístěno do
pěstounské péče nebo sociálního zařízení, předběžně až do 6
měsíců
2
.
Domácí násilí: soud může uložit násilníkovi, aby opustil společné
obydlí a zdržel se kontaktu s obětí, na dobu maximálně 1 rok

Já už se ani nemůžu smát . A souhlasím s premiérem, že prezident je směšný.
Události v roce 1941 na Ukrajině. Dnes se o tom "taktně" mlčí.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10225594787855925&set=a.10201719654192505
Ta naše veřejnoprávní instituce - ČT, asi nemá ráda českou hymnu.
https://www.facebook.com/reel/1704802787318627
Nekončí demokracie, nekončí ani veřejnoprávní média, končí pouze doba, kdy se zaměstnanci České televize a Českého rozhlasu těšili nedotknutelnosti a řešili vše, jen ne efektivitu, úspory ve vlastních řadách a přizpůsobení se technologickému vývoji světa.
BBC taky udělala úsporné opatření a zredukovala počet zaměstnanců. Nikdo kvůli tomu demonstrace nedělal, natož aby se věšel. Zlaté časy končí a po hodech bývá sračka.