Proto dávejte pozor a fakta sami ověřujte nejlépe z více zdrojů. Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které mohou obsahovat vulgarismy.
Myslíš oplácet dobro dobrem?
Mezi slušnými, dobrými lidmi - a těch je naštěstí většina - je to
normální.
Jde o to nebat se jit pomoct i tomu, kym se citis byt sama ohrozena.
"V lásce není strach, ale dokonalá láska odhazuje strach, protože strach působí zábranu. Vskutku, kdo má strach, nebyl učiněn dokonalým v lásce."
Mame se co ucit i v tom jak se nebat i kdyz se citime nekym ohrozeni. Laska dokaze prekonat i strach a pomaha uzdravit se kazdemu z nas.
Je v ni videt moudrost toho kdo ji stvoril stejne jak muzes videt duvtip i v tech lidskych dilech ktere nam slouzi a ktere sme schopni vytvaret nebo sme sami byli obdareni tou uzasnou schopnosti dal tvorit ruzne veci.
Bohuzel lidi sve schopnosti casto zneuzivaji na svou skodu a pouzivaji je i na tvoreni veci kterymi skodi sobe i jinym lidem vcetne tech dalsich zivych tvoru jenz jsou dulezitou soucasti naseho zivota zde na zemi a jsou cennym darem.
je právě období lovu dravců, nejlépe se mi osvědčil Mister Twister
bílý, ať už jde o okouny, candáty a hlavně štiky, ty po tom jdou jako
šílené, bílý s červenou hlavičkou, závažím
ten ocásek ve vodě perfektně rotuje
nechce se některá zaučit na rybářku? vše tě naučím, i svůj prut ti půjčím
Já bych o jedné zájemkyni věděl Bobe, Bobku, Bobešku. Pokud máš teleskopický prut, bude tvoje. Ona si ho totiž chce vytahovat sama.
Že ty si Tonckovi na buntku nepřišila knoflíky? To se potem nemóžeš divit, že ťa po dědině naháňá s vysunutým teleskopem.
Jiřina Bohdalová ukončila divadelní kariéru
Herečka Jiřina Bohdalová se po doporučení lékařů rozhodla ukončit svou divadelní kariéru. Informoval o tom v pátek na Facebooku principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.
„Tento týden jsme navštívili Jiřinu Bohdalovou - u příležitosti ukončení její divadelní kariéry. Do Divadla Na Jezerce nastoupila 3. října 2005 a teď na doporučení primáře Kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce s aktivním hraním v divadle končí - a zase 3. října. Jak symbolické,“ napsal.
Jo, Bohdalka je stejný fenomén. V 92 letech běhat jak čamrda, to tedy .
Knihu o něm jsem četla asi v 11 letech. Strašně se mi líbila. Meresjev mě uchvátil. Brečela jsem u čtení jako želva.
To jsme ještě asi povinnou četbu neměli, tu knihu mi nabídla učitelka. A také o Zoje Kosmoděmjanské. Juj, jak já chtěla to mučení, kterému byla vystavena, zažít na vlastní kůži.
My jsme měli třeba v kvartě Harry Trottel a později Orwella. Ten byl hodně čtivý. Měla jsem od něho přečtené dvě knížky ještě než byl povinný 😀
Orwell dokázal vystihnout podstatu. Ať už v knize 1984 nebo ve Farmě zvířat.
A to si ještě nečetla Šuk a Hek nebo Timurovu Spartu. To je teprve doják... Našla jsem to kdysi na půdě spolu s Cyrilometodějskými kalendáři. Až nás přijede Puťka osvobodit od buržoustů, tak ty knížky vystavím na viditelné místo Heč
Čuka a Geka i Timorovu partu jsem také četla. I staré kalendáře. A víš, co dostal taťka v kriminále, když překračoval normy? Jak se kalila ocel, s věnováním. Brácha teď prodával chalupu, chtěla jsem, aby mi z ní tuto rudou knihu přivezl, nikde ji nenašel.
On byl zavalen, a po dobu nemoci nedostával žádné peníze, nemohl ani
posílat mamce na dvě maličké děti, tak když se skoro po roce vykurýroval,
trhal rekordy, aby mohl posílat alespoň ty dvě stovky místo jedné.
Máš mu to za zlé?
Já to zažila, když jsem dělala na konci své kariéry u pasu.
Dlouholeté pracovnice mi chodily říkat, že mám plnit na tolik a tolik -
jako ony - ne víc. Jinak... A nakonec mě vyštvaly. Chodily na mě žalovat,
jedna přes druhou, co mám za vlastizrádné řeči... Jo, jo.
Ano, odsud jsem šla do důchodu. Dělala jsem tam jen dva měsíce, a i to mi kolegyně nedokázaly odpustit. Stále mlely: ,,Ten řekl slovo, a letěl na hodinu. Ten měl kecy, a druhý den ho vyrazili. Jak to, že tebe tady pořád nechávají?" ,, Inu, když jsem překračovala ty normy..."
Ty normy. Když jsem se posledně jednoho v práci ptala jestli by to nemohl urychlit, tak mi řekl, že už teď dělá na 150%. Tak jsem mu projela záznamy z kamer a zeptala se, co dělá dvě hodiny tam, kde nemá být. A to bylo denně.
To se dělá jinak. Za každé procento přes normu slib peníze navíc. Po týdnu navýšíš normu a peníze necháš stejné.
Když ty staré harcovnice si držely tu svou normu. Ne, že by se zrovna flákaly, ale volno na pokec si vždycky udělaly.
Prostě kurvila jsi socialistickou produktivitu práce a takové věci se neodpouštěly. Lidé si chodili do práce odpočinout, aby potom mohli hárovat na fuškách a svých chatách, postavených z rozkradeného socialistického majetku.
Kdybych ti měl napsat, jak jsem to dělal já. Byl by to román na pokračování. Trapáku.
Tchyně dělala celý život u pasu. Přála bych ti vidět ten cvrkot.
Kdysi, za svobodna, jsme jely vypomáhat do jedné naší pobočky, na noční.
Ty ženský u strojů jely jak dráha. My nesplnily ani poloviční normu, a to
jsme dělaly jak draci, zpocené, vyřízené.
A navíc se propouští zmetky, jen aby se plnila kvantita. Pak jim to
závody z ciziny vracejí coby vadné...
Jo, Francouzi! Továrny v 136 zemích světa.
Celý život jsem dělal ve dvou fabrikách, tak vím o normách a odměňování víc než ty. Nekrm nás tady vyloženě kravinami. Není to poprvé.
Já sice nevím ale děda dělal ve fabrice. V osm svačina, v poledne oběd, tedy hodinu volna Což se nikde neodepisovalo. Když měl s kolegou odpolední, tak dělali šestnáctky. Nahonili práci a kolem 23.00 už chrápali na šatně. Běžně se prý odcházelo z odpolední po 18.00 a ve 22.30 jim to odpíchnul někdo jiný. Nemám důvod mu nevěřit... Později na montážích jezdili ve čtyřech. V pondělí do práce, ve čtvrtek po obědě z práce a psali si 50 hodin týdně. V pohodě a klídečku.
Tak nějak to bývalo. Jen v některých místnostech se o tom nesmí psát
Tak možná někde u pásu asi byl větší frmol. Ve fabrice když měli den a opravdu se chlastalo, tak ani mistr raději nešel kolem.-)
Tchán dělal v té samé fabrice jako moje tchyně nástrojáře. Ten se věru nepředřel, navíc si v práci dělal fušky. Měl však o polovinu vyšší plat než jeho žena.
Ony ty soudružky měly víc jak dvojnásobný plat než my, kancelářské krysy.
A to je správné. Mně taky po ukončení školy povinně nabízeli THP funkci za 1200,- Kčs. Řekl jsem, že chci traktor a ze začátku poznat provoz. Byli s údivem, že nechci sedět v kanclu na řiti, ale zároveň nemuseli pro mě vymýšlet nějaké zařazení vzhledem ke škole. Moje první výplata na traktoru byla 3300,- Kčs. a kanceláčským krysám běsněním tekla pěna od huby.....To je zpráva i pro toho hloupého Loraka, který tvrdí, že tady neumím diskutovat.
To na vysvětlenou, abys věděl, jak jsem to dělal za socialismu já a hloupě tady nenapadal diskutující.
A jak sem te napadnul. Vzdyt se te jen zeptal ?
Uz zacinas byt vztahovacny jak ...
Já, když jsem odcházela ze svého prvního zaměstnání - psala jsem tu proč (odmítla jsem vstoupit k soudruhům), první jsem se šla zeptat do jedné továrny, makat rukama. Kádrovák na mě: Vždyť máte maturitu, to jedině do kanceláře. Tak jsem vycouvala, kanclu už jsem měla plné zuby - 18 dnů dělat, jako že dělám, 3 dny makat, a pak zase po zbytek měsíce leháro.
A to si vem, že dnes je 3 x více kancelářských krys, než bylo za socialismu. Copak asi v té práci dělají?
Nepiš tady za druhé ty nevyvedený hňupe. Já to Bystroušce plně věřím, jak v kanclu musela dělat, že dělá.
Třeba horníci měli i 10 tisíc a doktor i 5 krát méně ta doba už je díky Bohu pryč a studovaný právem má lepší plat jak dělník
Mladí doktoři měli nástupní plat 3300 Kčs, k tomu přesčasy, zkušení lékaři měli kolem 6 000 Kčs čistého. Stejný plat mívali i horníci. Kdo myslíš, že se víc nadřel?
Nejen inflace a ceny energii ale i jeho vlastni nenazranost je pricinou zvysovani cen potravin.
jsem doma, chtěl jsem dnes dělat déle, do 14, 15 hodin, ale už mě to nebavilo, nechám to na sobotu a neděli, to se jezdí parádně, nikde nikdo, silnice prázdné ... jdu si ohřát jídlo, zapékané těstoviny s tuňákem, než to začnu ohřívat, dám na ten kousek co si budu dávat na talíř ze tři plátky tvrdého sýra, kuwa toe bašta :-) mějte príma páteček, přátelé
Ty jsi pokušitel!
Copak neznáš Otčenáš?
... a neuveď nás v pokušení,
nýbrž zbav nás od zlého.
Amen.
Petr Pavel si musí ujasnit, čeho chce dosáhnout. Evidentně si neví rady, míní komentátor
Prezident Petr Pavel si musí ujasnit, čeho chce dosáhnout. Evidentně si s tím neví rady, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS šéfredaktor týdeníku Echo Dalibor Balšínek. Petra Pavla zároveň přirovnal k americkému prezidentu Joeu Bidenovi s tím, že Pavel je ale v lepší kondici. Podle komentátora Thomase Kulidakise lidé, kteří byli v Pavlově kampani, nyní narazili na tvrdou realitu skutečné vypočítavosti a politického cynismu.
„Již dříve jsem říkal, že na Pražském hradě je nejhorší administrativa od roku 1989,“ konstatoval ve vysílání CNN Prima NEWS šéfredaktor týdeníku Echo Balšínek. Podle něj je ale problém především na straně prezidenta Petra Pavla. „Má mít nějakou představu, jak má fungovat v úřadě, čeho chce dosáhnout, a evidentně si s tím neví rady,“ řekl.
Pokud si to Pavel neujasní, budou se na Hradě střídat různé „party“ a situace se nikdy nezlepší. „Teď tam má různé lobbistické vykuky. Musí rozhodnout, kdo bude v jeho poradním týmu. Půl nebo tři čtvrtě roku, co je ve funkci, jsme viděli řadu přešlapů a obrovskou nejistotu,“ podotkl Balšínek s tím, že prezident se nesmí stát loutkou.
Podle komentátora Thomase Kulidakise na Hradě nyní nepochybně probíhá
boj o moc a vliv. „Jde o to, kdo bude mít přístup k prezidentovi, kdo bude
moci říkat: ‚S tímto se sejdi, s tímto se nesejdi, tady udělte záštitu,
pane prezidente, tady neudělte‘ a podobně,“ míní Kulidakis.
Prezident by se podle něj neměl nechat vodit různými lobbistickými
skupinami. „Pokud vyjadřuje lítost, že od něj odchází lidi z kampaně,
no tak on je přece ten nejvyšší šéf, má říct: ‚Já nechci, aby
odešli.‘ Evidentně tam ale probíhají pasti, pastičky a ti, kteří byli v
kampani a měli ideály, ale ne politickou zkušenost z hlediska zákulisních
bojů a podobně, tak narazili na tvrdou realitu skutečné vypočítavosti a
politického cynismu,“ podotkl Kulidakis.