Rozcestník >> Věda a technika >> COVID-19

Informace

Název: COVID-19
Kategorie: Věda a technika
Založil: Temda
Správci: Temda , Selen
Založeno: 02.03.2020 15:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné zamčené
Zobrazeno: 841466x
Příspěvků:
11776

Toto téma sledují (11):


Předmět diskuze: COVID-19 - UPOZORNĚNÍ DISKUTUJÍCÍM: Kovid je téma, kde může být nesnadné získat dobré informace. Proto upozorňujeme například na weby, které se tváří, že dezinformace vyvrací, ačkoli je šíří (např. manipulátoři.cz), nebo třeba na manipulativní informace státních médií (Česká televize, Český rozhlas), které musí být v každém režimu poplatné vládní moci. Proto studujete-li články propagačních či dezinformačních médií, ptejte se stále sami sebe: Proč říkají právě toto? Kdo má prospěch z této zprávy? Jak by mohl znít názor druhé strany? Protože fórum není názorově cenzurováno a může materiály neseriózních médií obsahovat, mějte prosím na paměti toto upozornění:

Varování

V této diskuzi se nacházejí odkazy a příspěvky s manipulativním obsahem, dezinformacemi a fakenews.
Upozorňujeme, že je nutné ověřovat fakta z více nezávislých zdrojů.

Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #7630

Zobrazit vše


| Předmět: Je špína nutná?
01.11.21 15:04:15 | #7630

To co teď napíšu, asi budou někteří z vás považovat za hnus a budou mi spílat různými jmény, ale prosím, zkuste se nad tím opravdu dobře zamyslet...

Žijeme pomalu ve sterilní době, samé mýdlo, samá dezinfekce a tím nemám na mysli jen tu situaci, která je teď, ale obecně. Byly doby, kdy každý z nás byl malý a sem tam se ráchal v bahně, vzal si šušeň do huby, či ochutnal písek, někteří i třeba žížaly... Zkusme se na chvíli nad tím zamyslet. Proč jsme to jako malí dělali a proč totéž dělají i zvířata?

Co je podstatou?

Imunita!

Ano, světe div se, ale čím více chorob projdeme, když je naše tělo mladé a zdravé (více odolné), tím se můžeme dožít vyššího stáří a nic nás neskolí (lidově řečeno). Proč tak úzkostlivě trváme na čistotě, která je pro nás vlastně škodlivá? Proč se snažíme žít v naprosto sterilním prostředí (doma), když to prostředí (venku) vlastně sterilní vůbec, ale vůbec není? Čeho tím dosáhneme? Jen toho, že naše tělo bude méně odolné proti běžným nemocem. Pokud máte psa, tak jste si jistě všimli, že si neustále olizuje nos, proč to asi dělá? Proč někteří psi mají tak rádi hovna? Zamyslete se. Co je nutí k tomu, aby je pojídali, aby se opice i děti šťáraly v nose a pak s chutí ten šušeň snědli? Ba co víc, proč je to tak návykové? Děláme asi něco špatně.

Ano, nos nás chrání před viry a bacily, ale je nutná větší ochrana, než je nezbytně nutná? Co se stane, když náš svět bude naprosto sterilní, nebude to zas tak dlouho trvat, ta doba se blíží... a pak kde se vzal tu se vzal z ledovce vyhoupne se relativně neškodný vir a vybije nás do jednoho, protože nemáme přirozenou imunitu?

Jasně, teď mi namítnete, že jsem se zbláznil, ale považte, jsem člověk, který byl jak to malé dítě, šušně mi chutnaly i tu žížalu jsem sněd :D s hygienou to nějak nepřeháním, vůbec mi nevadí vzít jablko ze země otřít ho zhruba od hlíny a sníst ho... totéž s ostatním ovocem a zeleninou... jsem na "špínu" zvyklý, nerozhodí mě to... naopak, pokud na špínu zvyklí nejste, tak vás nemoc skolí dřív než mrknete a budete muset žrát tuny prášků, jen abyste se z toho dostali...

Co je tedy vlastně účelem toho být zdravý?

Je to blbě možná řečeno, ale buďte jako prasata :D no, pravda, drobet přeháním, ale prostě tu čistotu neberte tak moc vážně. Protože když si vytvoříte imunitu, tak na vás nějaká chřipková epidemie bude krátká...

A jak to máme brát tedy teď za korony?

Je to přeci také virus, ano, zabíjí i zdravé a silné jedince, ale proč ne zcela všechny? Co ti vyléčení mají společného? Tam hledejme odpověď! Jak je možné, že se 100letá stařenka dostala z korony, ale 16letá holka jí podlehla? V čem to je? Sice to teď řeknu hodně drsně, ale v podstatě tohle muselo přijít a ať chceme, nebo ne následky této pandemie pro lidstvo budou obrovské a přežijí jen nejsilnější. Je to opět selekce, je to přirozený vývoj... přežijí jen ti se silnou imunitou, tak aby život na planetě nezanikl a mohl pokračovat dál ve svém vývoji. Tím však nechci říci, že mi není líto každého zmařeného života, ale na druhou stranu, alespoň se pročistí genom, což je ve výsledku vlastně dobře. Zkuste se nad tím opravdu hluboce zamyslet.

Co je pro lidstvo vlastně dobré?

Ztráta několika stovek tisíc životů, možná milionů a třebas i miliardy, nebo přežití druhu? Myslím, že jsme právě na takovém prahu a když ne dnes, tak později určitě budeme, pokud půjdeme cestou naprosté sterility... Vymýtili jsme staré choroby, ale neustále nás ohrožují nové, ještě nepoznané... je to tedy cesta do ráje nebo do pekla? Naprosto sterilní prostředí je náchylné více, než prostředí špinavé... A jak je to s naším tělem? V něm je naprostá sterilita nebo není? Neprobíhá tam stejný boj, jako na špičce nosu? Jako v přírodě?

Vše co máme kolem sebe je i v nás... jen drobet jinak, ale jistá podobnost tam je a ne náhodou! Proto se také objevily názory koronu prostě pustit mezi lidi a nestarat se víc než je nutné... Ono to "promoření" populace má ve výsledku vlastně bohulibý cíl pro lidstvo jako celek. A ač si to nechceme připustit, tak někteří z nás prostě zemřou, tak jako v přírodě, je to přirozený proces, tak proč se tomu tak nesmírně bráníme? Proč jdeme cestou, která je vlastně proti samotnému předivu přírody, která tu byla miliardy let před námi? Jsme tu jen krátce, ale za tu dobu jsme se od přírody zcela odcizili, jsme jako kosmonauti na Marsu, ve své vlastní ulitě chránění před vším možným z venčí a pak stačí málo jako třeba teď korona a je po nás... Žít v souladu s přírodou... to nás učili staří a moudří... Proč nyní chceme opak? Co je na našem životě tak důležitého, že se nedokážeme obětovat pro lidstvo? Pro druh?

Pravda, člověk má silnou vůli žít a těžko si dnes představit, že tento text vlastně nabádá k jedinému... žij a nebo zemři pro blaho všech... je to smutné i radostné zároveň... když je jedním z těch, co už překročili duhový most, osoba vám blízká, tak vás to asi zasáhne, ne že ne... otázkou ale je, jak se k tomu potom postavíte, zda budete zlořečit bohu, nebo to přijmete jako přirozený vývoj, byť třeba sklesle, ale s myšlenkou, že to má smysl... Ne, nepřeji vám, aby vás to zastihlo, ale postupem doby nám naše svíčka stejně dohoří a je celkem jedno, zda jste tu den, týden, měsíc, rok, deset let, století... co je důležité je to, jak jste se za tu dobu chovali, koho jste co naučili, jak jednali s lidmi atd.

Uvedu vám názorný příklad... co má větší cenu, moucha, kterou jste ve vzteku plácli, nebo ta, u které jste si uvědomili, že stačilo otevřít okno a vyhnali ji a nechali ji žít? Ta druhá, ta měla cenu milionů much před ní, právě pro to pochopení... že vám to konečně došlo... a s tou sterilitou a nemocemi vůbec je to vlastně to samé... jsme teď právě na hraně jednoho takového pochopení... Je teď na vás, co uděláte... ale máte ještě vůbec šanci něco dělat? Toť otázka!

O celém vašem životě se bude rozhodovat v několika dalších měsících a letech. Dokážete být užiteční? Potřební? Jste správný člověk na správném místě? Jednáte s lidmi, zvířaty a přírodou tak, jak chcete, aby se jednalo s vámi? Ano? Pak ani vaše smrt nebude nedoceněna! Váš život byl užitečný a proto cenný. Možná nebude doceněn dnes, teď, ale na konci se vše sečte........­.............­... <3

Mnoho štěstí a vemte rozum do hrsti, třeba už nastal pro vás pravý čas, tak jej prosím nepromarněte!

p.s. vím, že s něčím souhlasit nebudete po prvním přečtení a věřte mi, že chápu vaše stanovisko, proč, ale je tu i toto proti... těžko říci, zda je to dobře, či ne... každopádně je třeba hledat shodu (alespoň v něčem) a ne se hádat :))



| Předmět: RE: Je špína nutná?
01.11.21 15:39:36 | #7634 (1)

Ale jo, napsal jsi dobrý příspěvek do diskuze.

Imunita! proti chorobám, fajn.
Lidé dřív neměli mýdlo, s vodou se dostali do styku jen když zmokli. ... A z deseti narozených dětí se dožilo pátého roku jen pět, dospělosti tak tři a průměrný věk dožití obnášel tak třicet let.
Nezapomeňme také epidemie cholery, moru, spalniček ... pozděj tubery, syfilisu, kapavky ... a to díky chybějící hygieně..
Svět není černobílý.
Syfilis, tubera, nebo HIV mají podobný princip šíření, jako náš COVID - člověk se nakazí, týdny o tom neví a vesele šíří nákazu dál.
Antivaxceři se ohánějí hypotézami, či domněnkami, že očkovací látka bude škodit po roce a zahubí očkované, protože nemáme desetileté zkušenosti s touhle vakcinou. Akorát jaksi zapomínají, že s COVIDem také nemáme desetileté zkušenosti a že tedy nevíme, jestli ti promoření "uzdravení" také nakonec po letech nebudou mít trvalé následky. Nevíme to a proto je na nás, aby jsme nepodstupovali vědomě zbytečná rizika.

Tohle "očkovat, či neočkovat, to je ta otázka" si musí každý rozhodnout pro sebe a nedělat militantní frontu proti těm druhým. Máme ještě svobodu rozhodování.


 #7630 

| Předmět: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 19:37:42 | #7694 (2)

ano, umýt se z venku, kde sahám na kde co je základ, článek měl být spíše zaměřen na to to nepřehánět - to jsem měl na mysli... nemám svět ani za černý ani za bílý... ale pokud je c19 skutečně hrozbou, tak je třeba se chovat naprosto stejně jako za chemického útoku, což dost lidí ani neví, co by měli dělat a jak co ošetřovat - už i proto, že jim to nikdo neřekl - ne každý si prošel cvičením CO a ne každý si to může dohledat... nedávno tu v Brně byla epidemie žloutenky (jistě si ty vtipy na to pamatuješ, ve smyslu, že všechny cesty do brna jsou rozkopané, takže dokonalá karanténa), ale proč to sem pletu... vyšlo najevo, že státní správa i hygiena naprosto selhali a to jak v trasování, tak i v ochraně obyvatel, nikde nebyla dostupná dezinfekce a nemoc se šířila, nakonec alespoň někoho napadlo každý den dezinfikovat MHD, tím se udělalo hodně, ale i tak to chvíli ještě zlobilo, a právě tohle byl skvělý příklad toho, jaké to může být v budoucnu v vážnou chorobou...

žijeme v době globalizace, kdy se na jednom konci světa chytí ryby a ty je máš na druhém konci světa za cca 12hod. připravené na talíři... je bláhové si myslet, že virus (ať už je kdekoli) se někam nedostane, je to jen otázka času (velmi krátkého), takže ta úsměvná akce s letáčkama na letišti byla asi tak účinná, jako když moucha vletí do fotbalové brány... nicméně, co se trasování týče (tehdy), tak když to měla v merku armáda (má na to prostředky), tak se podařilo vytrasovat velkou část, ale jakmile to předali hygieně, tak nastal chaos - osudová chyba... dál to moc komentovat netřeba... dále, když někam chceš (jako tehdy, tak i teď ) musíš mít test, jenže tady vidím zásadní průser... test je platný jen v okamžiku testování a pokud někdo bude říkat opak, tak si lže do kapsy, dále pak pokud je kdokoli nepříznakový (či naprosto zdravý) a musí jít na místo, kde je potenciálně hodně nakažených (testovací centra), tak je jasné, že má naději cca 50/50 že to chytí... karanténa, lockdown (tvrdý min. na 3 měs. naprosto všem) - vychytaly by se ohniska nákazy (mobilní testovací týmy by měli čas ohniska upřesnit a eliminovat) a bylo by po starostech, jenže je třeba to udělat celosvětově a stanovit přesná data, co se kdy bude dělat, a hlavně všechno vysvětlovat a opakovat důležité věci, ne že je jeden den věc taková a druhý hned opačná (ještě jsem nezažil inteligentnější vir než c19 v naší republice :DDD fakt je to úsměvné)

https://www.hzscr.cz/clanek/bojovy-rad-jednotek-pozarni-ochrany-v-dokumentech-491249.aspx - k mému textu o CO náleží metodický list "L" - tohle by měli lidi vědět a pročíst si to, ale jak jsem zjistil, tak ani někteří z hasičů toto nevěděli (nebyli o tom informováni - strhla se kolem toho hodně vášnivá debata, a následně bylo vše smazáno) - nutno dodat, že přeci jen k nějakým pokynům došlo - směny se nesměly potkávat, ale místnosti se nedezinfikovali, jezdilo se ve 4, aby se zamezilo většímu přenosu, ale používaly se pouze plátěné náhubky... prostě se na to někdo nahoře zvysoka vy...

takže si dám raději *7623*

p.s. na začátku roku 2020 jsme požádal MV a MZd o informace ohledně ochrany obyvatelstva do nově vznikajícího projektu - původní plán zahrnoval základní příručku pro všechny možné situace, které mohou nastat v našich končinách, během týdne jsme měli hotový základ, který napodoboval švédskou příručku v tomto smyslu - z MZd nic nedošlo dodnes, ale MV se toho ujalo a pár věcí mi zaslali, něco již vypracované, něco jsme my ještě dodělávali (detaily)... povedlo se mám udělat slušný základ a každý přispěl tím, co ví a co se naučil a co bylo jeho "parketou", nicméně projekt vyšuměl do ztracena (díky mé atace a nemožnosti se tomu věnovat a koordinovat tým)



| Předmět: RE: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 21:36:24 | #7705 (3)

Mě by zajímalo když jste takovej odborník tak kolik vydechne nakaženej člověk virů jedním výdechem ? Já myslím že tak 60 :-D


 #7694 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 21:42:57 | #7708 (4)

za odborníka se nepovažuji... :))) ale pár věcí nastudovaných mám... otázka je ale špatně položena (počet je irelevantní), dále pak je rozdíl, zda nosem, ústy, či při kýchnutí... případně, když se drbete v uchu, či si protíráte oči atd. viry a bakterie jsou všude kolem nás, některé jsou pro tělo vhodné, jiné ne, dokonce i virus chřipky může být přínosem pro nositele a to i když onemocní a je na lůžku a má teploty (teď nemluvím o imunitě a prodělání nemoci), ale to je asi na delší povídání :))



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 21:50:07 | #7710 (5)

Viris nachlazení,vir rhinovir nepustí do těla koronavir. Toho by se dalo v budoucnu použít.


 #7708 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 21:50:22 | #7711 (6)

Virus


 #7710 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 21:47:28 | #7709 (4)

Nemusí si ho naiít,ale musí vynechávat sociální kontakty,jen minimum,vyhýbat se kde je hodně lidí,nosit apson FFP2,spíš FFP3 a brejle a všechno z venku dezinikovat alkoholem a nebo horkou vodou nad 60C. Musí se naučit i jak ten vir se hejbá ve vzduchu a jak dlouho tam tam může vydržet než klesne a když už si někde venku sundá respirátor,tak musí vědět jestli tam nějak nešli moc lidi. A když nějaký potká venku tam musí zatajit dech a až bude 4 metry od nich tak zase se může nadechnout :-)) zkurv*ný svině se Wuchanu tam kde zkoumali tyhle viry,jednou si to s nima vyřídíme,za to zatajování dechu :-))


1  
 #7705 

| Předmět: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 20:59:24 | #7698 (2)

ještě dodatek k těm epidemiím a dožívání se určitého věku...

člověk je součástí přírody, nebo jím kdysi býval... a tak jako se nemoci šíří mezi zvířaty, tak se šířily i mezi lidmi... Matička Země tak regulovala populaci u jednotlivých druhů a současně čistila genom... nicméně my už s přírodou máme pramálo společného... i když... pro Zemi jsme jako virus a tak Matka Zem vytahuje větší kalibry (a že jich má na Sibiři dostatek)... mimo jiné je zajímavé, že jak my v posledních letech devastujeme pralesy a řeky, tak právě c19 devastuje stejným stylem plíce a krevní řečiště (potažmo samotné srdce)... náhoda? Možná... ale v poslední době se mi těch náhod zdá nějak moc, tobě ne?

My v rodině máme všechno zastoupeno, očkovaní neočkovaní s lehkým průběhem i na smrt i s negativními reakcemi na vakcíny, někdy mírné jindy těžké... soudit se? Normální člověk to neudělá, i když ví, že by mohl a vyhrál by. Proč? Možná se budeš divit, ale tzv. tichá voda břehy mele, pokud něco nejde, nebo není účinné, je třeba nalézat takové způsoby, aby to šlo... a jsou lidi, kteří nemají rádi "násilí", nepotřebuji cinkat klíčemi, abych dal najevo svůj názor a uvedl stanoviska pro a proti... pokud by byla ohrožena moje rodina, budu jednat, pokud ne, netřeba cinkat klíči... u nás to máme vyříkané, respektujeme se, dodržujeme pravidla přijatelná pro všechny :) a tím je řečeno vše :)))

mimochodem, až bude někdo chtít najít odpovědnou osobu, co se za situaci kolem c19 zaručila, tak to byl náš dosluhující premiér, cituji: „Já, jako premiér země, samozřejmě osobně odpovídám za všechna krizová opatření a beru na sebe plnou politickou odpovědnost.“ Zajímavé je, že pouze politickou, ale taktéž že ne za vakcíny, jak se mnozí domnívali a jak to bylo mylně prezentováno jistou skupinou lidí... no, jeho údobí končí, takže... už není za co zodpovídat... aneb, vlk se nažral a koza zůstala celá... hezký večer všem... *34069* *34069* *34069* *34069*



| Předmět: RE: Je špína nutná?
01.11.21 15:44:12 | #7635 (1)

Psal jsem tady včera o tom, jaké látky dostáváme do těla, třeba jen z obalů. Jak můžeš vědět, že ti nenarušili tvou žížalí imunitu?
Pak dává smysl jí napomoci, pokud to nedokáže sama a nebo pokud jsme jí nechtěně vyřadili svým chováním z boje (velkochovy zvířat, globalizace, intenzifikace atd.)



| Předmět: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 15:48:15 | #7637 (2)

napsal ten elaborat desne dlouhej...ale ma pravdu,imunita je jako svaly...pokud ji posilujes je silna...kdyz zahali (pomoci rousky kuprikladu) tak chradne...proc myslis ze astronauti po dlouhem pobytu ve vesmiru jdou do karanteny? Protoze zili mesice ve sterilnim prostredi a jejich imunita stratila ,,pamet,, zabila bi je bezna chripka.


1  

| Předmět: RE: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 16:14:02 | #7649 (3)

Jde o účel. Roušku nosíme 2 roky.
Zdraví si kazíme celý život.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 16:17:36 | #7652 (4)

pokud jsi exponovanej virem (jakymkoli) tak tve telo si hleda spusob obrany neustale...z tohodle pohledu je rouska prinosem...protoze kuli spusobu jak ji drtiva vatsina lidi pouziva je rouska vyborna lihen vsech viru a jinych patogenu;-)



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 16:20:22 | #7653 (5)

Asi víš, jak bych na tohle reagoval. Uznávám, že za mořem nemáte takové znalosti, jako my tady *8158*


1  

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 16:42:27 | #7668 (6)

asi nemame,no...jen dodam ,,chvala panu bohu nemame!,,;-)



| Předmět: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 18:38:41 | #7692 (2)

obaly jsou kapitola sama pro sebe - např. hliník (nádobí i příbory se dnes považují za toxické a přitom jsme jako děcka na tom vyrostli) - PET láhve jsou též kapitola sama pro sebe, hlavně u piva - zdálo se nemožné ho v něm skladovat - pivo muselo být vždy ve skle, jinak ztrácelo chuť a "hnilo". Tetrapakové obaly a nápoje v nich vč. mléka - někdy raději nevědět, člověk si ušetří nervy - osobně nekupuji, nebo jen velmi zřídka

jít naproti můžeš tím, že začneš jíst více ovoce a zeleniny, ideálně doma vypěstované - ne každé (v obchodě) je tzv. BIO (jak se dneska snaží některé výrobky prosadit) a přitom je i to BIO stejný šit, jako práškované/stří­kané... doma alespoň víš, jak jsi to vypěstoval... dneska se běžně prodávají zelené mandarinky i banány, nebo třeba vodní melouny (dozrávají ve skladech, klidně i půl roku) - případně se ve skladech dělá tzv. čistící den - vezme se paleta např. paprik a přebírají se, pokud jsou jen na povrchu plesnivé (většinou u šťopky), tak se plíseň otře a může to jít jako jednička jakost do obchodu, pokud je to už nahnilé, a nedá se s tím nic dělat, tak jako dvojka... proto je v obchodech taková zelenina a ovoce jaká jsou :/ na pikaču!

imunitu (jedna "žížala" by mě fakt nezachránila :DDD) můžeš posílit pestrou stravou - obměňovat to co jíme/pijeme a sem tam si dát deci vína, či pivko po obědě

dalším hodně velkým faktorem imunity jsou endorfiny - když to převedu na boj s viry a bakteriemi, tak to jsou něco jako vlajkonoši - dokud vlaje vlajka, tak tělo není poraženo, naopak, jeho "jednotky" mají "víru", že vše jde dobře... takže stres, blbá nálada atd. jen přispívají k onemocnění, nebo min. ke snížení imunity... blbost? kdeže! ono to rčení: vypoť se na cizím těle má hodně co do sebe a není to jen pomyslná sranda - sex opravdu pomáhá na dost nemocí vč. silné migrény (ověřeno)

jsem sice kuřák, ale i zde jde o dvě různé cesty, jak cigareta, potažmo tabák, působí na člověka - většina kuřáků kouří na stres, někdo/něco je vytočilo a tak si "musí" zapálit... je třeba hledat proč - uklidňují se tím - čímž vzniká větší závislost... je rozdíl kouřit na stres a na pohodu (relax) nebo-li, jak má prababička říkala pradědovi - zavoň prosím (dýmkou), kdysi se říkalo, že když kolem vás projel Ikarus, tak jste jedním nádechem inhalovali asi 60cigaret do sebe - dnes je tomu obdobně - kurýři na kolech, kteří jezdí po městech (člověk by řekl, že jsou dobří sportovci) jsou více na rakovinu náchylní, než ti, co jezdí na kole v přírodě, či kuřák, který kouří 20denně. proč? protože ve městech musejí dýchat splodiny mezi auty atd. ano, dýcháte je také, když např. čekáte na zastávce, ale na kole se dýchá poněkud jinak, hodně zhluboka... rakovina? dříve neznámá nemoc, dnes velmi častá (má ji v sobě každý, jen ne u každého propukne) otázkou je, zda jsme ji jen nesledovali - neměli na to prostředky atp. a nebo je způsobena třeba i atomovými testy po celém světě, které se donedávna dělaly (prý už ne) - dost lidí hází vinu na černobyl, fukušimu, ap., ale kolik testů a kde bylo na atolech? to si jako má člověk myslet, že tam se to nikoho netýká? daleko od lidí, třeba za polárním kruhem, či v tichomoří... kdo může zaručit, že to není důsledek právě tohoto (těchto atom. pokusů a že jich bylo pár tisíc - dokonce je někde na netu animace, kde všude)? Je bláhové si myslet, že to nemá vliv.

a dá se v podobném stylu pokračovat dál.

co se pak vytváření imunity týče, tak tu máme dva "štáby" - jeden přirozený - vitamíny v přírodní formě, přírodně v těle rozkládány a uchovávány a pak druhý štáb - dopování umělými vitamíny (ztráta paměti organismu jak vytvářet dané vitamíny z potravy) - takže brát například multitabs, či marťánky ve výsledku vede k tomu, že tělo zapomene tyto prvky "dolovat" ze stravy a bude se spoléhat na jejich přísun z venčí... mně jako děcku chyběl vápník (vše mi šlo tzv. do zubů, ale nejen tam) a tak jsem začal olizovat a škrábat stěny v mém pokojíčku, nevěděl jsem proč, jen mi to chutnalo, posléze to moje máti řekla dětský a tý už bylo vše jasný - naordinovala vápník a bylo po starostech, ale vyvstává tu zásadní otázka, proč mě/tělo/mozek napadlo právě tohle? jako malé dítě jsem to nemohl vědět, žestěny obsahují vápno, tak jak jsem k tomu poznatku došel? jen tím, že jsem si (asi) náhodou lízl? dost velká náhoda? Nikoli, děti to dělají běžně (olizují věci), takže zde musí působit nejen chuť, ale i něco jiného, nám zatím "neznámého" a tím je hormon štěstí... a jsme zase u endorfinů



| Předmět: RE: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 19:43:14 | #7695 (3)

skoda ze to pises tak dlouhy,pak to nikdo necte


1  

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Je špína nutná?
01.11.21 20:16:44 | #7697 (4)

kdo chce, ten si to přečte :))) vždy jsem to tak měl... úderné věty jsou dobré do boje, ale pokud chci s někým najít společnou řeč, je třeba vysvětlovat, co kde jak a proč dle mě, aby měl druhý představu o tom, jak to vidím a jaké mám důvody pro to, či ono... jedině tak lze nalézt kompromisy a neznepřátelit si lidi tzv. výkřikem do prázdna... což taky umím, ale využívám to velmi velmi zřídka :D hihihi


1  

Tato diskuze je zamknutá a nelze do ní přispívat žádné příspěvky