Rozcestník >> Věda a technika >> Umělá inteligence

Informace

Název: Umělá inteligence
Kategorie: Věda a technika
Založil: FKae86
Správci: FKae86
Založeno: 16.03.2017 13:18
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 18259x
Příspěvků:
85

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Umělá inteligence - I když zatím neexistuje, nemusí tomu tak být napořád. Bude to pro lidstvo prospěšné anebo právě naopak?
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: .
10.06.17 21:33:51 | #125

Zřejmě umět používat lidský mozek je nadlidský výkon *5649* tak se tu bude kde co kopírovat a hrát tu dokonalost místo toho si třeba klasicky upéct chléb.
Na chatu si psát o sexu jak to kdo umí a zdebilnět u netu *2*
Ale jo *2* proč ne, jak už jsem napsal, debilita vládne tou umělou inteligencí víc než klasický život *7107*| Předmět: RE: .
11.06.17 11:31:09 | #127 (1)

kdyby debilita kvetla tak budeš vypadat jak rozkvetly višňový sad. Jsi věčný problém sám sobě škodicí.| Předmět: film, hry, ukázky veřejnosti z dílny…
10.06.17 10:26:37 | #115

Pokud znáte serii filmů terminátor, tak víte, že tato série se dívá na umělou inteligenci negativně.
A ve filmu Terminátor 3 došlo ke spuštění Skynetu, tedy obrovského supervýkoného počítače s velmi rozvinutou umělou inteligencí, který následně sám vyráběl zabijácké roboty proti lidstvu.
Důležitá skutečnost: O existenci Skynetu mimo armádu vůbec nikdo nevěděl!
Skutečné spuštění Skynetu by mohlo dopadnout odlišně, ale je prakticky jisté, že kromě armády by o tom skutečně nikdo nevěděl.
A tady si zakladatel diskuzního tématu dovolí dát do Předmětu diskuze
své jisto-jisté přesvědčení, že umělá inteligence zatím neexistuje.
A to nyní zůžuji pojem umělá inteligence na velmi vyspělou umělou inteligenci, která dokáže provozovat svůj vlastní průmysl - zcela samostatně a bez pomoci kohokoliv - takový byl Skynet.
Když budu brát pojem umělá inteligence v tradičním slova smyslu, tak umělou inteligenci obsahují počítačové hry - jinak by jste neměli protivníka, když neseženete lidského protihráče.
A z veřejných akcí víme, že :
Již v devadesátých letech firma IBM postavila počítač, který v šachu dokázal porazit šachového velmistra.
V novém tisíciletí pak IBM postavila počítač, který se zůčastnil soutěže Riskuj a vyhrál nad svými dvěma soupeři.
Cožpak tohle není umělá inteligece? Musíme čekat na Skynet?
Opravdu je vhodné tvrdit, že umělá inteligence zatím neexistuje?| Předmět: RE: film, hry, ukázky veřejnosti z…
10.06.17 14:28:39 | #121 (1)

to vše se už odehrálo v nedaleké minulosti a víme vůbec kam až dospěli vyvojaři do dnešních dnu,co když už lide jsou telepaticky ovlivňovani vyšší inteligentní bytosti třeba tou která vznikla někde ve čtvercí 40 přísně střeženého výzkumného ústavu.
možná války v budoucnu ani nebudou postači pouhá vysokofrekvenční paprskem spuštěná estruke lidského mozku a staneme se rázem nepoužitelni -miiarda se bude chovat jak bez mozku a to budou teprve pohybujici se zásoby masa. Myslite scifi paranoidní nebo reálny vývoj zvracené lidské bytosti která si v dávném věšku začla říkat homo sapiens a dospěla až tak daleko že se přibližila eště k vyšší lidské bytosti a to homo debilos| Předmět: RE: RE: film, hry, ukázky veřejnosti z…
13.06.17 22:56:03 | #165 (2)

Přesně to jsem chtěl říct - nevíme co vzniklo v přísně tajném výzkumném ústavu ve čtverci 40.
V 90. letech počítač porážel šachisty a teď.... teď může umět již všechno, jenom už se nekonají veřejné ukázky těchto schopností.
Proto je tvrzení "I když zatím neexistuje" hloupé, protože FKae86 o tom vůbec nic neví a přesto něco tvrdí.


 #121 

| Předmět: RE: RE: film, hry, ukázky veřejnosti z…
13.06.17 23:00:04 | #167 (2)

homo debilos tady žije tak nějak po boku homo sap. a nelze říci, kdo se vyvinul dříve


 #121 

| Předmět: RE: RE: RE: film, hry, ukázky…
13.06.17 23:02:54 | #171 (3)

ano něco nám tady v přirodě zmutovalo ,ale co že| Předmět: RE: RE: RE: RE: film, hry, ukázky…
16.06.17 22:49:26 | #173 (3)

Já ti řeknu naprosto přesně, co zmutovalo -- úplně všechno a všichni !!
Žádní dva lidé si nejsou podobní, pokud to nejsou jednovaječné dvojčata.
Kdyby na této planetě existoval národ, který by nebyl zmutovaný, tak by to znamenalo, že v tom národu budou všichni vypadat úplně na chlup stejně. Lidé od sebe nebudou rozeznatelní.
Ale my víme, že, kromě jednovaječných dvojčat, jsou všichni lidé rozeznatelní a unikátní. A to je důkazem, že úplně všichni lidé jsou mutanti.


 #167 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: film, hry, ukázky…
16.06.17 23:31:13 | #175 (3)

myslim že mutace,neboli zmutování nemá nic společného s tím jestli člověk v konečné fázi bude vypadat tak jako by vypadnul z kopírky.mutace je přispusobeni se prostředí a jeho vlivum.Když vám bude lekař nesmyslně předpisovat antibiotika tak nakonec vam biotika nezaberou protože virus zmutuje v odolnější vír .ale né že bude uplně stejny| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: film, hry,…
17.06.17 18:56:26 | #177 (3)

S TÍM VIRUSEM JE TO ÚPLNĚ JINAK !!!

  1. proti virům se dělají antivirotika, a ne antibiotika
  2. pokud se globálně bude hodně používat lék proti viru, tak se zvyšuje pravděpodobnost, že virus vytvoří novou verzi, která bude proti lékům odolná. A tím bude nová verze viru problémová, protože na ni nebude zabírat žádné antivirotikum.

Ovšem!!! Otázkou je , kolik toho léku nebo přípravku se bude používat globálně na celém světě, nikoliv kolik toho sežere jeden konkrétní jedinec.

Lidé si častě mylně představují, že se stanou odolnými proti antivirotiku oni sami, ale tak to není, ten virus se stává odolným proti antivirotiku. A ten virus bude stejně odolný v každém nakaženém těle, tedy i v těle člověka, který za celý život nesežral jedinou tabletku.

S TOU PODOBNOSTÍ JSTE TO TAKÉ ÚPLNĚ POPLETL.
Mutace je to, co vytváří druhovou rozmanitost. A na této planetě je mutací opravdu hodně, takže ta druhová rozmanitost je uvedena do toho extrému, že žádní dva lidé nemají stejný genom, a proto nemají ani stejnou podobu.

Kdyby byly mutace 1.000.000.000 x vzácnější, tak by byla menší druhová rozmanitost a hlavně
v rámci jednoho živočišného druhu by vypadali všichni úplně stejně.
(Nám se třebá zdá, že brouci jednoho druhu vypadají všichni úplně stejně, ale to proto, že pro ně nemáme rozlišovací schopnost. )

Jo a mutace můžeme rozdělit na tři typy:
A. prospěšné
B. škodlivé
C. neutrální
Jedinec může získat neutrální mutaci, takže není v ničem lepší, ani horší, ale přecejen je jiný, může získat odlišný vzhled a bude identifikovatelný podle vzhledu.

Samozřejmě ne každá genetická odlišnost má vliv na vzhled.
Ale dva lidé mají mezi sebou více genetických odlišností, takže se některé z nich projeví na vzhledu.


 #167 

| Předmět: Předmět diskuze.
10.06.17 09:51:55 | #111

Předmět diskuze: I když zatím neexistuje, nemusí tomu tak být napořád. Bude to pro lidstvo prospěšné anebo právě naopak?

A na ten předmět diskuze budu teď reagovat. Tak předně : není pravdou, že zatím neexistuje. V jednoduchých formách umělá inteligence existuje a existovala již v počítačových hrách. A umělá inteligence existuje i ve složitějších formách, ale pokud je něco předmětem tajného výzkumu nebo tajných zbraní armády, tak o tom běžní občané - vidláci - pochopitelně nemohou vědět.
Takže se dostáváme ke klasickému klišé mýtu, že všechno, co existuje, tak to musí být veřejné, aby o tom každý prosťáček věděl.
K otázce prospěšnosti - vyrobený golem je obvykle prospěšný svému stvořiteli, protože tak je záměrně naprogramovaný. A teď se můžeme poplést chybnou tezí, že "Lidstvo vymyslelo / vyrobilo / vynalezlo to a to", ale tak tomu není, je to konkrétní jedinec, který něco vymyslel / vyrobil / vynalezl.
A bylo by extrémně naivní si myslet, že někdo stvoří golema proto, aby sloužil pro obecné blaho všeho lidu.
Ani Evropská Unie nám nedává evropské dotace pro nic za nic, ale náležitě skutečnosti, že jsme součástí evropské unie, zneužívá. Takže je to o písni "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají". Proč by taky někdo něco někomu jen tak pro nic za nic dával?
Je naivní si myslet, že obyčejný vidlák bude vědět všechno a že soukromé firmy a nebo stát naservírují vídlákovi veškeré informace pod nos - vydají článek v novinách - napíšou o tom knihu, která pak bude v knihkupectví nebo knihovně.
Takže ikdyž bych žádnou umělou inteligenci neznal, jakožto znám, tak bych si netroufal tvrdit, že umělá inteligence neexistuje, protože to bych přece nemohl vědět.
Lze dokázat, že něco existuje, když to stojí přímo přede mnou. Ale opak, dokázat nelze.
Když stojí přede mnou žena, tak mám důkaz, že existuje žena.
Ale když jsem ještě dnes žádnou ženu neviděl, tak to není důkazem, že žena neexistuje.
Viz mnohé druhé živočichů, o kterých se soudilo, že již vyhynuli, a o hodně později se ukázalo, že nevyhynuli.
Lze dokázat, že něco existuje, pokud to najdu.
Ale nikdy nelze dokázat, že něco neexistuje.
No určitě za mnou přileze robot, aby mi řekl "já mám umělou inteligenci, ověř si to, chci aby si věděl, že umělá inteligence existuje" a bude to ještě navíc robot z lesklého plechu, aby každý hned viděl, že je to robot a ne člověk či zvíře.
A jak už kdysi řekl Ivo Lukačovič, který se rád mazlí se psy, "na internetu si můžete psát klidně aj ze psem, aniž by jste o tom věděli". Někdo namítne, že pes není dost chytrý, protože nepochopil, že je to myšleno obrazně. Takže to upravím. Můžeš si psát s mimozemštanem o tom, že mimozemštané neexistují a nebo o tom, že je extrémně malá pravděpodobnost aby ještě někde jinde ve vesmíru byl život.
Jak je přísloví "my o vlkovi a vl za deřmi", tak v tomto případě "my o vlkovi a vlk jeden z nás".
Snad jsem to dostatešně vysvětlil i pro Vladimíra Špidlu.| Předmět: .
09.06.17 22:13:50 | #107

Umělá inteligence je zamaskovaná debilita jednoduchého národa této republiky| Předmět: RE: .
09.06.17 22:53:58 | #108 (1)

tak to musíš vic rozepsat protože zamaskovana debilita je zajimavy pojem jestli jsi zrovna do politiky vklouzl| Předmět: RE: RE: .
10.06.17 09:57:10 | #113 (2)

Zamaskovaná debilita -
je to právě pojem velmi jednoduchá. Prostě někdo je blbec - a někdo si na blbce jen hraje - a to je zamaskovaná debilita.
Tímpádem jej nemůžeš nikdy zu ničeho obvinit, když vypadá jako blbec a vypadá to, že dělá všechno jen z blbosti.
Tímto způsobem může politik napáchat hromadu škody, aniž by jej mohl někdo z něčeho obvinit, protože blbost není považována za zločin.


 #108 

| Předmět: RE: RE: RE: .
10.06.17 14:37:33 | #123 (3)

myslim si že jste oba vklouzli zase do normalni diskuze o všem. mělo to byt forum spiš scifi jestli jsem ten název spravně pochopil.a myslim že uměla inteligence prozatím neexistuje a srovnávat ji s počítačovou hrou je něco nepředstavitelného a nereálného.uměla inteligence musí mit své vlastní myšleni nezavisle na jiném zdroji něco jako terminator a nebo uměly android Bišon s filmu vetřelec| Předmět: RE: .
10.06.17 01:23:36 | #109 (1)

Zas nejaky pokus o leceni komplexu nebo cim tvuj prispevek prispel teto diskuzi?


 #107 

| Předmět: Ano vážení akademici, relevantní…
15.04.17 11:38:13 | #106

Kdo ale pídí se po otázkách všehomíra? Infikovaný intelektem neznaje sama sebe. Známe své brýle, známe i svět.?| Předmět:
19.03.17 05:57:25 | #101

Pani ucitelka povida detem: "Deti, dam vam hadanku: Je to lesni zvire, a kdyz mu do nazvu doplnite "d", vyjde vam cast tela. Co to je?"Kdyz dlouho nikdo neodpovidal, prozradila: "No preci lan. A po doplneni "d" mame dlan!"Na to Pepicek posepta sousedovi: "Jsem hned vedel, ze to kuna nebude." *2*| Předmět: RE:
19.03.17 12:45:47 | #102 (1)

Kdyby zdejši vedeni webu neuslo inteligentně na vavřinech mhla se dopracovat do konečné fáze plná pravomoc spravcu diskuzi. Tak to nyní vypada tak že jednou to tu hl.admin smaže skoro komplet ,sám mnohdy se vzteka když někdo něco piše tam a měl by onam a potom tu neha takove kraviny od Viťi které tu nepatři a svým jednanim takměř tuto diskuzi zrušil a přitom stačilo tak málo uvest v činnost pravomoc správce diskuze k blokaci( banu).A nebo možnost diskuzi uzavřit a pouze vstup zpřístupnit na žádost se zapsanim do registru opravněni. Nic se však neděje a vidim to tak že majitele to časem nezvladnou když budou přibyvat proletavajici škodolibci a správce bude bez funkci pouze uveden jako správce,což se v detilu každy muže na to tak akorát vysrat. *3866*| Předmět: RE: RE:
10.06.17 10:37:41 | #117 (2)

Nesouhlasím s tím, že by něco stačilo. Je to složitá problematika pro velký tým. A tam, kde velký tým měli (třeba lide.cz), tak na tuto problematiku záměrně srali, protože mezi samotnými zaměstnanci firmy Seznam byly oni trolové. Stejně tak na tuto problematiku záměrně serou na facebooku.


 #102 

| Předmět: Konec zacatku
19.03.17 00:04:08 | #99

Vzhledem k tomu ze se nekteri jedinci chovaji jako debilove (mozna i jsou) a delaji diskuze temer nepouzitelne, tak za sebe koncim. *981*| Předmět: RE: Konec zacatku
19.03.17 00:30:54 | #100 (1)

hurá *7885* *4563*| Předmět: RE: RE: Konec zacatku
11.06.17 15:04:01 | #137 (2)

Co se raduješ když piše o tobě.Začinám věřit tomu že mimozemšťané už žiji mezi nama.| Předmět: Nový začátek
18.03.17 19:37:33 | #88

Takže můžeme začít znovu *1* .
Já skončil někde u toho. Že vlastně svým způsobem je sám člověk takový naprogramovaný stroj.
Člověk taky se narodí hloupý a nic neumí mimo geneticky dané věci, jako dýchat, jíst, brečet, sát.
Postupem času se učí víc a víc věcí. Ale rozhoduje se přeci jen na základě získaných poznatků. Jedná se o takovou iluzi svobodné vůle.
A takový počítač vytvořit asi není plně nemožné. A dokonce si myslím, že i bude lepší než je sám člověk. Když bude mít neomezený přístup ke všem možným informacím, škála toho podle čeho se bude rozhodovat může být opravdu ohromná.
Otázka je, co ho může napadnout.
*7957*| Předmět: RE: Nový začátek
18.03.17 21:16:30 | #93 (1)

No nevim jestli je to dobry napad si něco začínat ze zdejši inteligenci když se zmazla cela smyslu plna debata.I debata která se někomu nelibi muže napovídat o určitem stupni inteligence a bonznout a vyčkávat je dost ubohe a zmazat jen proto že si někdo postěžuje který ani nepřispiva je eště ubožejši a proto již přispívat na inteligenci nebudu *3450*| Předmět: RE: RE: Nový začátek
18.03.17 21:23:06 | #94 (2)

Píšeš sám se sebou? *5649* *2* docela dobrej kufr nicků *30324* *30324* *2*| Předmět: RE: RE: RE: Nový začátek
18.03.17 23:59:39 | #98 (3)

A tak muzeme podekovat tady panovi Vitovi. Pan nejspise intelektem nedosahuje prumernemu cloveku a nedokaze prispivat k diskuzi a tak dela to co mu jeho schopnosti jeste dovoli a to je pouze urazet. *3436*.


 #94 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: Nový začátek
11.06.17 11:38:34 | #129 (3)

Víťu neřeš
zřejmě to je android stroj s vyšší inteligenci ,ale s porouchaným a zaseklym programem. Bude zřejmě nutné androida Víťu poslat zpět do NASA k přeprogramovani.| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: Nový začátek
11.06.17 12:05:52 | #131 (3)

co to furt meleš za píčoviny? si tu píšeš sám se sebou o gramotnosti, neber si mě do huby, fakt na tebe nikdo nemá náladu si s tebou psát| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nový začátek
11.06.17 14:23:51 | #133 (3)

Víťo Víťo připadáš mi fakt jako ten android se špatnym programem,věčně nasrany,nespokojeny a asi taky i infikovany nějakým škodlivým virem.Nechtěl bych stebou v rámci vyzkumu letět do kosmu a hledat vyšší stupeň života protože bych tě musel při první přiležitosti vystřelit do kosmu .| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nový začátek
11.06.17 14:26:58 | #135 (3)

Už přestaň jsi tu už dávno otravnej| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nový…
11.06.17 15:05:14 | #139 (3)

to jsou vědecko vyzkumné dokumenty víš Víťo| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
11.06.17 15:08:20 | #141 (3)

jsem Karel, ale to je jedno, jsi jen trapnej nick a provokatér| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
11.06.17 22:33:53 | #145 (3)

já jsem provokater a ty ničitel diskuzi takzvaný Barbar Víťa Konan. Diskutuj v normalu pak to budu dělat i já| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
11.06.17 22:35:15 | #147 (3)

Vidím jak tu píšeš, nikdo ti není vhod.| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
11.06.17 22:37:32 | #149 (3)

jediný kdo mi tu perfektně sedí seš ty Víťo-co si představuješ pod pojmem umělá inteligence?| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
11.06.17 22:38:33 | #151 (3)

Lidově ti na to odpovím, POLIB MI PRDEL *2*| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
11.06.17 22:54:41 | #153 (3)

no a směješ se vlastní hlouposti.| Předmět: RE: Nový začátek
20.03.17 18:06:25 | #103 (1)

Může ten počítat napadnou jediná věc.........jak si vše a všechny podmanit .| Předmět: RE: RE: Nový začátek
21.03.17 22:56:20 | #104 (2)

Tak snáď ho práve toto nenapadne, ale všetko je možné.


 #103 

| Předmět: Info
18.03.17 18:31:22 | #85

Ahojky , diskuzi jsem promazal, urážky a napadání sem nepatří.
Pokud si chcete pokecat od toho je tu Chat

*5*


| Předmět: RE: Info
18.03.17 18:34:48 | #86 (1)

Děkujeme moc a začneme tu od začátku *12237* Ale vzal jsi to opravdu z gruntu *225*| Předmět: RE: RE: Info
18.03.17 19:38:29 | #89 (2)

"Promazal" *1*


 #86 

| Předmět: RE: Info
22.03.17 14:58:05 | #105 (1)

Právo se povyšovat nad jiné může napovídat o určitém stupni inteligence,smazat zdejši větší část diskuze dutchi taky napovidá o stupni inteligence. Co se tyče te umělé inteligence tá může pocházet s vesmíru ,ale i naše pozemská inteligence může mit kořeny někde v hlubokém kosmu a byli jsme stvořeni né bohem ,ale jinou mnhem vyslělejši kulturou "inteligenci". Dutchi cela ta diskuze zdejši a to co jsi svým neuvaženym činem udělal měla svůj smysl.Napovidala totiž o homo sapiens ,člověk moudry a chytry. Ty jsi zřejmě při rozhodovani s naslednym smazanim moc moudry nebyl.Celé to byla poskladana mozajka charakteru přispívajících potomku předku v dávné minulosti kteří byli přeroubovni do myšlenkově vyšší kategorie. Člověk si může jenom domyšlet jak to vůbec je z naším bytím .Jsme skutečně tvor tak vyvojově složitý nebo jsme dospěli v rozumu a technologii tak daleko že můžeme tělo doslova rozpoznat až do chromozonu,kdy víme kde se uklada paměť a zásahem můžeme klonovat uplně stejne jedince. Jsme skutečně vývojem tak zchytřeli nebo nám byla vštěpena jinou civilizaci jejich kultůra ke které spějeme. Dutchi nevím kde spěješ ty ,ale je jasne že mnoho nechápeš žiješ někde v době středověku kdy Šaman rozhodl a tak se stalo.| Předmět: RE: RE: Info
10.06.17 10:45:21 | #119 (2)

Tak je logické, že právo má vlastník webu a ten určuje další práva, i kdyby měla být neférová.
Ikdyž sem měl svůj vlastní web, tak mé právo nikdo neuznával. A jelikož jsem z těch namachrovaných uživatelů měl hovno užitek, tak jsem web pustil k ledu.


 #105 

| Předmět: mějte se tu hezky inteligentně
16.03.17 20:41:11 | #48
*6552* *13925*