Rozcestník >> Koníčky a zájmy >> Zahradničení

Informace

Název: Zahradničení
Kategorie: Koníčky a zájmy
Založil: dutch
Správci: dutch
Založeno: 07.06.2016 20:44
Typ: Stálé
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 98834x
Příspěvků:
687

Toto téma sledují (6):


Předmět diskuze: Zahradničení - Zahrada, zahrádka, pěstování, údržba zeleně, věčný boj s plevelem
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #390

Zobrazit vše


| Předmět:
01.01.21 10:23:07 | #390

Neumíme papriky. Ať děláme co děláme, nikdy víc jak 1 mizerná paprika na rostlině. Při tom je mívám většinou od chlapa, co je má každoročně výstavní a jsou rádi, že úrodu zpracujou. Ty samý sazenice, stejně jak on hnojím, stejně zalévám. NIC! Ani ve fóliáku, ani na záhonku. Prostě nejdou. 2 papriky na rostlině, z toho 1 zčernalá, druhá sice jakože docela dobrá, ale malá, bez chuti. Už jsme to s paprikama vzdali.



| Předmět: RE:
01.01.21 13:20:10 | #393 (1)

Nemůžou být ty problémy s paprikami typu vody s hora, nebo že výnosná sklizeň vyžaduje stříknutí fungicidem? Teda papriky mi také nejdou, akorát pfeferonky a ty jen v květináči, ve skleníku. Jednu mnou pěstovanou odrůdu rajčat musím mít ve skleníku a zalévat jen hlínu. Venku mi také černaly.

Co se týče fíkovníku, odrůdu neznám, mám to už dlouho a kartičky se rozpadly a ztratily. Tak ty mne také netěší. Jsou celeročně venku, na jaře obrazí, mají listy, ale plodů málo a prakticky žádný nedozraje. Přiznávám, že je to zaplevelené vším možným a v těsném sousedství s vinnou révou, ta plodí ohromně dobře.
Půda - asi 30-40 cm "ornice" pod tím písek, písek, písek (říční) a hladina spodní vody tak v osmi až deseti metrech. Široko-daleko, nic vápenatého, o magnéziu ani nemluvě.

No a sousedé mi dali v květínáči nařízkovaný fíkovník, přivezli ho z Pákistánu !!, teď je v obýváku u okna a roste přímo závodně. Tak uvažuji, jesli bych ho neměl nechat jestě letos v kořenáči, snad tak 15. litrovém a na příští zimu zase vzít dovnitř.

Jo a ještě jsem si ze semene vypěstoval svatojánský chleba, pochopitelně také v kořenáči, musí na zimu domů. Už je mu tak pět roků, okvětího má až jéjej, ale plod ani jeden.


 #390 

| Předmět: RE: RE:
01.01.21 16:06:34 | #401 (2)

co se týče problémů z vodou, to jsem popsal, ale problém může být ještě s mšicí... pozor! Na paprikách si ráda pochutnává mšice řešetláková a na ni Pirimor 50WG nestačí:)



| Předmět: RE: RE:
01.01.21 16:11:44 | #403 (2)

nejlepší pro naše oblasti je Laradek
někdo má Pálavu... ale ten chce Pálavu:)



| Předmět: RE:
01.01.21 13:21:56 | #394 (1)

PS. jinak mám výborné výsledky v pětování tradeskancie, zelence a sanseviery. *15238*


 #390 

| Předmět: RE: RE:
01.01.21 16:15:08 | #404 (2)

já tchýni nemám, ale jazyk jí pěstuji... mám tři druhy:)
poděnku mám krásnou z Řecka, celou červenou:)
Phalangium jsem měl ve škole, jako školní kytku... nemusela se zalévat tolik:)))



| Předmět: RE:
01.01.21 15:36:07 | #397 (1)

za to může přílišné teplo, průvan, malé rozestupy mezi rostlinami... faktorů je hodně a když máš Kristalon, je vyhráno... poradím ti... nedávej ho do zálivky, ale trochu nasyp ke každé rostlině.
Co se týče pěstování, pokud je kupuješ, pak hlavně né přesev, je hodně lidí, co si doma vydlabou plody a pak s tím, co narostlo, letí na trh a prodají to jako kapii, jako polní, jako zeleninovou, jak kdo potřebuje:)
Platí pravidlo, že paprika potřebuje teplo ale zase jí to nesmí moc pálit do listů, nesnáší průvan. Zalévání musí být přiměřené... nesnáší přelévání, já to dělám tak, že pokud neoschne zem na povrchu, nezalévám. Ony všechny rostliny pak hlouběji koření. Když má moc vody, chytá houbové choroby na kořeny a také je prostě pak zálivkou a teplou půdu uvaříš a nedostane se k nim vzduch.
Ještě jedna rada a tou je okopávání... paprika je citlivá na poničení kořenů a také na sléhání země, tím se jí poškodí vlásečnicové kořínky a pak je musí znovu vytvořit... takže, kdy tam něco naroste snažím se to jen vytrhnout, nekypřím to pořád kolem:)
Pozor na záměnu, polní a skleníková k rychlení. Některým to nevadí, ale ty nové, tam j to složitější.
Některé se vyštipují... je to napsané na pytlíku.
Všechny F1 hybridy se sází po jedné rostlině, nehybridní po dvou, kdy jedna je podpůrná.
Já mám nejraději: Barču, Balknovku, Hamíka (je malý), Ludmilu, Lýdii, Rubínovou, Rubiku, Amy (to jsou vhodné na záhon, ale i do skleníku).
Pak PCR (slovenská lehce štiplavá)... na pole, ale skleník dá taky.
A z těch skleníkových Theos F1 a Alceo F1 to jsou plody a jejich tolik, že už toho máš dost:))))