Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 6941508x
Příspěvků:
145556

Aktuálně online (2):


Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #102800

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.11.24 21:44:09 | #102800
Reakce na příspěvek #102797

neoprcáš svou přínuznou, jinak musíš zemřít, ok, teta není vždycky příbuzná, ale... *57*


 #102797 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
21.11.24 22:54:45 | #102805 (1)
*925*

 #102800 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
22.11.24 00:38:32 | #102810 (1)

ad krudox:
.."neoprcáš svou příbuznou, jinak musíš zemřít, ok, teta není vždycky příbuzná, ale"..
vyjma toho, ze co se potomstva vzesleho z pribuzenske plemenitby tyce, nejsem, a to velmi korektne receno, presvedceny, ze by se vetsinove jednalo o "vyslechtene" jedince, tak i bez ohledu na potencionalni rizika spojena se snizenim genove variability mych deti bych niceho takoveho rovnez nebyl schopen..

p.s. koukni ale treba na tenhle klip k jizanskymu lovesongu, ve kterym krestani "zrejme" nepreji paricim se pribuznym - minimalne jednoho z nich totiz "vobesej" - WTF??? *27179*

INBRED

 #102800