Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #113832

Zobrazit vše


| Předmět:
24.01.25 00:00:49 | #113832

Návrh usnesení - B10-0075/2025
Evropský parlament
NÁVRH USNESENÍ o dezinformacích a falšování historie ze strany Ruska v zájmu ospravedlnění jeho válečné agrese proti Ukrajině
https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-10-2025-0075_CS.html

Z dokumentu:
21. trvá na tom, že úplné vojenské vítězství Ukrajiny je jedinou cestou k udržitelnému míru v Evropě a k ukončení agresivního revanšismu Ruské federace, protože takové vítězství nejenže ukončí ukrajinské utrpení, ale také pomůže Rusku vzdát se jeho imperialistické mentality a ideologie, čímž se otevřou možnosti pro demokratickou změnu v Rusku i v dalších autoritářských zemích, jako je Bělorusko; *691*



| Předmět: RE:
24.01.25 01:24:43 | #113833 (1)

No ale jak toho dosáhnout. Všichni už mluví o vyjednávání jako jediném východisku.


 #113832 

| Předmět: RE: RE:
24.01.25 08:29:15 | #113837 (2)

Problémem je ješitnost fírerů vojenských partajíí, protože si každý myslí, že zvítězil, že protivník dostal na kokos a má zacvakat náklady na vraždění a ničení.

Myslím si, že nebude možné, aby byly obě partaje vítězkami a vzájemně si platily válečné reparace.

Spíš si myslím, že dojde ke klidu zbraní a k demarkační linii hlídané modrými přílbami. Asi jako na Kypru, v Kosovu, v Koreích a jen bůchví, kde ještě.

Čas od času padne z té, či oné strany výstřel, čí přiletí bomba jako se stalo na golánské demarkační linii, kde Israel vyzmizíkoval jedno modré stanoviště, neboť pojal podezření, že modrohelmní Rakušané se moc kamarádí s Palestínci. Ti čtyří klucí v modrém to pochopitelně nepřežili, ale byli doma, v Rakousku, slavnostně pohřbeni. Z toho se v nebi strašné radují a hrdě ukazují andělům a jiným závistivcům medajle za statečnost, tedy jestli dostali to pomazání a stali se tak mazáky.


 #113833