Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7360520x
Příspěvků:
145761

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #150285

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
05.01.26 07:03:19 | #150285
Reakce na příspěvek #150283

Teologie je věda zkoumající biblické pohádky, báje a nikým nikdy neověřená tvrzení z židovského náboženství a jejího klonu - křesťanství. Teologie je nauka o nehmotném, tedy o představách a lidmi zplozených báchorkách.

Na dlani ani chlup nenajdeš.
Je mi prostě líto lidí, kteří naletěli na pestrou náboženskou ideologii. Ta je zajisté ovlivněna i na školách dětem do hlavy vtloukané výsledky a závěry teologií.


 #150283 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
05.01.26 13:56:00 | #150314 (1)

Mě je líto lidí, co z nevědomosti a hloupého racionalismu zavrhují dobré, pravdivé a životadárné věci. Lidi, co zavrhují instinkt.


 #150285