Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #153452

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
17.02.26 19:18:10 | #153452
Reakce na příspěvek #153451

Protože Putinovi je víra na *34793* , to je lepší kdejakej ateista.


 #153451 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.02.26 13:31:24 | #153491 (1)

Jak víš že je Putin věřící? Ničím to dokázal? Víme že neustále lže. *34073* *5200*


 #153452 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
18.02.26 14:31:44 | #153497 (2)

Těžko posoudit, čemu všemu Putin věří.
Předpokládám, že věří ve své schopnosti udělat z rusácka největší velmoc na světě. Putin věří, že se svět podělá strachy z jeho jaderného arzenálu a splní mu každé jeho přání.


 #153491 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
před 23 hodinami | #153571 (3)

Okolí Putina je prošpikováno okultisty věřící na Rusko jako na spasitele světa. V tom jim sekunduje vedení pravoslavné církve.
Je to podobné jako za Hitlera jeho ideologie Árijské rasy, vycházející z okultní organizace
Thule (bájné severní země starověkých „Árijců“).
Ruskou modlou je posedlost po majetku a moci. Oni nikdy nebudou házet jaderné zbraně- bojí se, že o všechno přijdou- život-majetek a moc. Existuje svědectví že Putina nezajímá žádné náboženství.
Maximálně jen když se dá využít k upevnění moci.


3  
 #153497