Poslyš, pohybuju se v rámci toho příkladu, co jsem vylíčil.
Pokolikáté už ti to připomínám... dovedeš to vůbec udržet v paměti??

Žádné nadpřirozeno neexistuje, to tady píšu už roky.
Poslyš, pohybuju se v rámci toho příkladu, co jsem vylíčil.
Pokolikáté už ti to připomínám... dovedeš to vůbec udržet v paměti??

Žádné nadpřirozeno neexistuje, to tady píšu už roky.
Žádné nadpřirozeno neexistuje, to tady píšu už roky...takže pre teba neexistuje nič, čo je v Písme, - ani Boh, ani spása človeka skrze Božieho Syna...
Ale jo, existuje. Jenom ne metafyzicky, ale psychologicky. Není to popis světového dění, ale psychického dění v člověku.
Ale jo, existuje. Jenom ne metafyzicky, ale psychologicky...myslím, že už upadáš do svojej fantázie...nadprirodzeno existuje, nepriamo ho dokazujú milióny ľudí, Boh existuje v skutočnosti, len nie je dokázateľný priamo/vedecky - lebo nechce, aby bol priamo dokázateľný...Biblia je psychológia človeka?
Nadpřirozeno nikdo nedokazuje a ani nemůže, protože je to blbost, aby
něco bylo nadpřirozené. Veškeré děje ve vesmíru musí být nutně
přirozené. Jinak by se nemohli udát.
A ano, Bůh existuje ve skutečnosti, jenom nemusí existovat tak, jak si
představujeme.
Bible je plná psychologie. Onen boj Boha se satanem se odehrává v lidské
duši, v lidské psychice.
ad soucet:
proto pisu, ze pokud neexistuje nadprirozeno a Buh neni entita mimo tento svet,
pak v poli Logu plati jedine: zadny Buh neexistuje.. to, co se snazis zachranit
skrze "příklady s mistry", je jen neurobiologicky automatismus a nazyvat
instinkt Bohem v momente, kdy jsi poprel nadprirozeno, je stejny nesmysl, jako
nazyvat gravitaci neviditelnou laskou - tva vira je jen semanticka maskarada,
ktera zakryva tvuj materialni svet - nebyla to nahoda, kdyz jsem minuly tyden
napsal krudoxovi, ze vymazavas Boha a vcera napsal ratce, ze nejsi jeji bratr ve
vire.. pokud k popisu "ONO" plne postacuje neurologie a dril (jak sam v ramci
"reality bez nadpřirozena" potvrzujee), pak je termin "Bůh" jen onim
redundantnim parazitem - jsi funkcni atheista v kreci se drzici nabozenskeho
slovniku / pokud neexistuje nadprirozeno, neexistuje teologie, ale jen biologie
a tva autosugestivni potreba davat ji vznesena jmena
je vidět že tápající vedeš k tomu, aby se konečně přiznali k víře, nechali se pokřtít a stali se katolíky :-) To je velice bohabojná činnost. Srdce nakonec řekne, přestaň blbnout a nevymýšlej hovadiny.
A proč ty jsi se dala zrovinka ke katolíkům ?
Vždyť Ježíšův hrob obhospodařují minimálně 4 církve:
. Chrám Božího hrobu v Jeruzalémě, kde se podle tradice nachází
Ježíšův hrob, spravuje společně několik křesťanských církví. Správa
je rozdělena mezi tři hlavní církve (řeckou pravoslavnou,
římskokatolickou a arménskou apoštolskou), k nimž se přidávají tři
menší komunity (koptští, etiopští a syrští pravoslavní). 
Můžeš mi poradit jak bych navštěvoval armnskou, koptskou či etiopskou církev?) U nás je pravoslavná zastoupená jedním šíleným mnichem, který fackuje návštěvníky a občas se ztratí a pak najde a pár ukrajinců. Nevím co bych tam dělala.
No Ti členové ostatních církví co mají stráž u toho hrobu, jaký mají názor na katolictví, kdyby pozitivní tak by nic neřešili a dali se k nim ale to tak pro něco není.
oni mají svoji tradici, vyrůstali ve svm prostředí. Ale podstata je stejná, všichni hledí k Bohu.
Ježíšův hrob ?
V pohádce O ukřižování Ježíše se píše o tom, že Ježíš by zabalen
do turínského plátna z 12. století, uložen ve skalní komoře a zavalen
kamenným blokem na jehož přivalení a odvalení je zapotřebí silného
stroje.
Je logické, že mrtvoly lidí nebyly ukládány ve městech, nebo vesnicích
protože páchnou, dalo by se říci, že strašlivě smrdí.
Takže jestli byl někdo popraven za zločin (třeba státní rozvrat, nebo
buřičství), tak skončila jeho mrtvola dál od města po směru větru. No a
fakticky se neví, kde mrtvola Ježíše skutečně skončila. A když se nic
neví, tak nastupují dohady a fantazie.
Jedna fantazie došla v principu k pohádkové představě odletu Ježíše do vysněného, pohádkového nebe, založená na principu nesmrtelnosti a nezranitelnosti bohů. Takže hledání Ježíšova hrobu vyznívá jako pomatenost publika.
Ta druhá fantazie, a přiznávám že zní rozuměj, se zakládá na představě, že poprava Ježíše byla vymyšlena kompletně později za účelem mít hlavní figuru (mučedníka) příběhu na stvoření zakladatele jedné náboženské ideologie.
Pochopitelně můžeme spekulovat o dalších způsobech se zbavení mrtvoly tam, kde není vhodná půda na zahrabání. Například v Himalájích se mrtvola odnesla na odlehlejší místo a přenechala mrchožroutům. V nehostinných nížinách (v Indii) byla staveny kubické stavby s plochou střechou, tam položeny mrtvoly na pospas supům a jiným mršinožroutským ptákům. Tam kde měli dost dřeva tak byla mrtvoly páleny na hranicích. Tahle metoda se dostala i do křesťanské Evropy, kde zaplály hranice s obětmi náboženského fanatizmu.
Teď jsi to krásně vysvětlila - mrtvoly mají pochovávat mrtvoly. Píšou
to v návodu na život, zvaném bibla. Bravo. Problém vyřešen.

ad ratka:
oznacit rozbor souctova funkcniho atheismu za bohabojnou cinnost je zcela
mimo..
No to je rafinované – místo „dělala jsem si prdel“ říct „vytvořila jsem vtip s pozadím“…
ad soucet:
pokud tvrdis, ze mi unika "pointa", pak te formalne vyzyvam: artikuluj ji
ad soucet:
tvrdit, ze pointa existuje, protoze skupina lidi sdili stejnou semantickou mlhu,
neni dukazem pochopeni.. pokud tva pointa neni prevoditelna do logické
struktury, pak neexistuje - jsi jako dluznik, ktery tvrdi, ze jeho dluh je
splacen, protoze jeho kamaradi v hospode veri, ze ma v kapse miliardu -
artikuluj ji tedy prosim, protoze v analyticke diskusi plati: co nelze vyslovit,
to nelze obhajit
Jednoduše je to výpověď o úrovni tvé inteligence.
Tady nejsi v analytické diskuzi, tady jsi mezi normálníma lidma. Už jsem ti
psal, aby ses probudil do reality.
ad soucet:
ty neobhajujes inteligenci, ty adorujes svou neschopnost definovat pojmy - zcela
rezignujes na logickou obhajobu a pokud tva "pointa" vyzaduje jeji suspendovani,
pak se o zadne poznani nejedna
ad soucet:
tvrdit, ze pointa vyzaduje inteligenci misto logicke artikulace, je tim
nejtrapnejsim uhybnym manevrem.. nebranis se memu "nepochopení", ale vlastni
neschopnosti definovat pojmy - jsi intelektualne insolventni a tva "inteligence"
je v tomto kontextu jen pseudonymem pro tvou argumentacni prazdnotu a nulovou
pravdivostni hodnotu
to nebyl úhybný manévr (nemám před čím uhýbat), nýbrž prostá pravda, na které tvé prázdné kecy nic nezmění.