když někdo Boha pozná, tak nemůže začít tvrdit že nexistuje. 
když někdo Boha pozná, tak nemůže začít tvrdit že nexistuje. 
Není pravda, že teista se nemůže stát ateistou. Je to ale podobně pravděpodobné, jako že se jehovista vrátí zpátky ke katolíkům…
Proč by nemohl, když zjistí, že to, co považoval za interakci s bohem, je jen výplod jeho psychiky?
výplod jeho psychiky není víra v Boha ale nějaký omyl, já jsem psal o člověku co poznal Boha ne o omylu.
ateista si troufá tvrdit, že ví o Bohu víc než věřící. pak nepoc
hopí přízpěvek ani napodruhé 
Ateista ví o bozích jen to, že jsou to produkty lidské fantazie, jako třeba sedmihlavá saň, nebo vodníci.
Četl jsi tohle? Dal jsem o těch bozích takový ilustrativní příklad k zamyšlení.
Já viděl kdysi v minulém století takový bojový film čínského
umění. No a tam byla také scéna, ve které mistr střelby lukem poučuje
mladého žáka. Asi takhle "vložíš šíp do tětivy, zaměříš zrak na
cíl, zavřeš oči, vystřelíš a silou tvé vůle povedeš šíp do terče".
A také mu to hned předvedl.
Robin Hood také střílel přímo zázračně. Jestli s boží pomocí, nebo
bez ní, už nevím. Osobně jsem boha nikdy nepoužíval. Vodníka také
ne.
Oni ti mistři taky o žádných bozích nemluvili, ale to jsem takhle vytvořil jako zamyšlení nad přístupem, jaký tu ateisté mají k ideji boha a vůbec náboženským pojmům.
Kráčelo o nadpřirozené, přímo pohádkové schopnosti lidí získané
zázračným darem od některého z bohů.
Je to podobné jako zázračné vyléčení slepoty návštěvou Lourdes.
Hoteliéři Lourdes děkují předem všem zázračně vyléčeným
ubožákům.
Blíží se velikonoce, země odkryje poklady, hledači si už brousí
lopaty.
Abych nezapomněl - za tři týdny "Na svatého Jirky vylézají štíři z
dírky."
Co myslíš, kdo ví o komunismu víc – přesvědčený komunista, nebo člověk, který ho nezaujatě pozoruje zvenku?