„…a kto to všetko vymyslel, premyslel, naprojektoval, vytvoril, dal
do vzťahov s prírodnými zákonmi? - že to všetko funguje vo vrcholnej
presnosti? zamýšľajú sa vôbec ateisti do hĺbky, do podstaty veci? - alebo
to berú tak, že to funguje a šmitec?“
…a kdo vymyslel, promyslel, naprojektoval, vytvořil toho tvého
boha a dal ho do vztahů s (nad)přírodními zákony?
– Že funguje ve vrcholné přesnosti? Zamýšlejí se vůbec
teisti do hloubky, do podstaty věci? – Nebo to berou tak,
že bůh prostě funguje a šmytec?
Vy věřící si naprosto arbitrárně, čistě jen na základě víry,
přidáváte jeden faktor navíc. Prostě ho tam chcete mít, a tak věříte
tomu, že tam je, ačkoliv žádná logika jeho existenci nevyžaduje, ani ji
nenaznačuje. Aby bůh „musel“ existovat, vymysleli jste si naprosto
antilogický blábol (který vydáváte za vrchol logiky), že sice všechno
musí mít příčinu, ale bůh ji nemá. Ale přitom – pokud něco tak
dokonalého, jako je podle vás váš bůh, nepotřebuje ještě dokonalejšího
stvořitele, proč by ho měl potřebovat náš svět? Proč by tu muselo být
něco věčného mimo náš svět (aby ho to mohlo stvořit), když není nikde
dáno, že náš svět věčný není? Že my v jisté fázi jeho existence
„dohlédneme“ pouze k začátku této fáze, přece neznamená, že
předtím nebylo nic!