Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #158715

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: neznam
před 19 hodinami | #158715
Reakce na příspěvek #158709

Nemáš pravdu - prezidenti byli Russáci a v r. 1968 Brežněv.
Jsi zaslepený nenávisti k Ukrajincům a můžeš sem napsat co chceš.
*3422* *3422*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: neznam
před 12 hodinami | #158724 (1)

Dalko ktery prezident SSSR byl rus? Breznev byl ukrajinec. v te dobe neuposlechnuti prezidenta bylo nemozne -- Kdyz treba Nikita Kruchchcev
darojal rusky Krym ukrajincum tak nikdo nic nerek -- Bala to jedina krades uzemi to se neudelalo ani jednomu statu SSSR pouze rusum ve prospech ukrajiny. Vlada SSSR mela sidlo v Moskve ale rusove tam nevladli.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: neznam
před 11 hodinami | #158729 (2)

Ty ani nevíš, že v SSSR nebyl prezident, rozhodovalo politbyro a tajemník KSSS. Jediný sovětský prezident byl velmi krátce Gorbačov. Ten byl také, stejně jako Chruščov, vládou zbaven moci - nebyla tedy neomezená jak lživě tvrdíš.
Proč píšeš o něčem, co vůbec neznáš?




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: neznam
před 11 hodinami | #158734 (3)

komanc -- ja se ptal protoze neznam tim zacalo vse. Politbyro tehda v SSSR bylo slozeno s maleim mnozstvim rusu - kteri stali na strane politbyra Treba v roce 1968 to byl Breznev -- vedsinou prezident SSSR byl i prvnim tajemnikem KSSS -- Tak nevim jak to je stim lhanim??
Ja nic proti tobe nemam.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 11 hodinami | #158744 (4)

V SSSR funkce prezidenta neexistovala. Pokusil se ji zavést až Gorbačov.
Ale to je detail. Stejně jako je jedno, jakou měl národnost představitel SSSR. To je zcela bezvýznamné.
A zapamatuj si - samostatná ukrajinská armáda v roce 1968 neexistovala, a i kdyby, Ukrajina ji sem jako samostatný stát neposlala ani poslat nemohla.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 2 hodinami | #158760 (5)

komanc souhlasim stim co pises -- ukrajinska armada opravdu nemohla rozhodnout o obsazeni CSR v 68 sama - to rozhodl Warsavsky pakt - hlavnim puvodcem ale byla CSR vlada . Takze se zato neda odsuzovat nejaky rus . Ukrajina mela vlasni armadu - v roce 71 bylo rozhodnuto, ze zustane v CSR ukrajinska armada -- podle mne diky Bohu zato dalo se snima zit normalne. Netvrdim, ze oni byli puvodci jako okupanti ale to co je pravdou, ze tam zustali -- Nevim to jiste ale rozhodnuti urcite udelal ukrajinec Breznev.