Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #159917

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 6 hodinami | #159917
Reakce na příspěvek #159916
Ty asi nechceš rozeznávat rozdíly mezi pojmy/slovy Ale to je tvoje věc. *32558* *17619*
Kristové "zázraky" mohli být obyčejná kamufláž/iluze - dopředu dohodnutá, či dokonce jen vepsaná do děje, aby stvořili Syna Boha - co byla hlavně snaha učedníka Jana. *34087* *34087*


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 3 hodinami | #159924 (1)

*12619* jakýsi neznámý tesař sehnal partu kámošů co lovili ryby a vytvořili největší náboženství na světe s několika miliardamy členů i když jim hned na začátku tesaře zabili a jeho kámoši byli posraní strachy a zašívali se všude možně a báli se vyjít na ulici. *691* *12619*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 3 hodinami | #159925 (2)

věřím že kdyby se někde oběvila podobná parta ateistů a někdo jim popraví šéfa, tak zbytek se rozprchne a nezaloží zhola nic ani tu diskuzi na Chatujme. A tak by měl logicky dopadnout dle ateistů i Ježíš se svejma kámošama.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 2 hodinami | #159927 (3)

No vidíš a tuhle hloupost ateisti netvrdí - to jim ty podsouváší, protože vědí, že křesťanství muselo vzniknout jako následek nějaké události.
Jenže oni se snaží dopátrat, jak by to mohlo být bez těch zázraků a početí Marii s bohem JHVH.
*3440* *3440* *3440*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 2 hodinami | #159926 (2)
Jasně - pravda pravdoucí, protože je to napsané v Bibli a bylo o natočených několik filmů. *6476* Tady máš důkaz o tom, že Ezechiel viděl UFO(v dnešním pojetí a myslel si, že jsou to bohové a andělé - musíme tomu bezpodmínečně věřit - je to zfilmované - samozřejmě podle Bible.
*3655* *3655* *3655* *3655* *3655*


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před hodinou | #159928 (1)

Já jsem tu naopak jediný, kdo rozeznává rozdíly mezi pojmy. Vy se tomu naopak bráníte, říkáte tomu slovíčkaření a nazýváte proto věci nesprávnými pojmy.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 30 minutami | #159931 (2)

No rozeznávat rozdíly mezi pojmy je potřeba. Třeba mezi pojmy název a pojem.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 22 minutami | #159933 (3)

Jo k racionální diskuzi je to nutné. Jenže o tu tady není zájem.