Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #163365

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 4 hodinami | #163365
Reakce na příspěvek #163360

Jsou to zprávy z Vatikánu. Papež sám prohlásil husa za reformátora (čili byl tak označen na úrovni sv. Stolce). Je zábavné sledovat, jaký máš obrovský problém vyrovnat se s realitou. *27179*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 4 hodinami | #163368 (1)

netáraj, si neznalý veci,...pápež ho nikdy neoznačil za reformátora, to nie je možné, tak netáraj, ano?



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 4 hodinami | #163372 (2)

Označil ho tak a píšou to přímo ve vatikánském zpravodajství. Tvé velectěné tvrdé ego se s tím musí naučit žít.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 4 hodinami | #163373 (2)

Hus reformátorem?
Dobrý den, byl Jan Hus katolickou církví uznán za reformátora církve?
Vážený pane,asi máte na mysli promluvu papeže Jana Pavla II. k účastníkům husovského sympozia v Římě roku 1999. Papež tehdy skutečně označil Jana Husa za "reformátora" a symbolicky tak otevřel či "zpečetil" nové cesty a přístupy, které katolická církev k Janu Husovi hledala. Stejně tak ocenil Husovu pevnou morální integritu při hledání pravdy.
https://www.vira.cz/texty/otazky-a-odpovedi/hus-reformatorem



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 2 hodinami | #163416 (2)

Ale vždyť je to tam napsané - čti a nelži.
Chceš důkaz a pak na něj sereš. *3422*