ad kiwiboy:
tva neschopnost domyslet logicke nasledky vlastnich tvrzeni uz dosahuje tak
hluboke urovne, ze ti to nyni musim vysvetlit jako zackovi v materske skolce.
Snizim se tedy na tvou uroven a pouziju priklad, ktery snad pochopi i clovek bez
jakehokoliv vzdelani. Predstav si, ze mas ustavni pravo volit. Prijdes k volebni
mistnosti, ale vlada pred dvere postavi kordon policistu, kteri te nepusti
dovnitr. Kdyz si budes stezovat, premier ti rekne: "Ale my ti prece nezakazujeme
volit! Tve pravo stale plati! My te jen nepustime do mistnosti" - uz vidis tu
mentalni absurditu, kterou tady predvadis? Summit NATO neni verejny park, kam
muze Petr Pavel prijit, koupit si listek a sednout si do hlediste. Na tento
summit te musi oficialne zapsat a akreditovat vlada daneho statu. Pokud te vlada
nezapise, zahranicni organizatori a ochranka te do budovy fyzicky nepusti. Kdyz
tedy vlada "pouze nezvoli prezidenta jako clena delegace", tak mu tim FAKTICKY A
FYZICKY ZAKAZUJE to ustavni pravo vykonat. Bez asistence vlady to pravo totiz
nejde realizovat. Vlada tim udelala z ustavniho prava prezidenta prazdny,
bezcenny papir. A to je ustavni delikt jako hrom. A nyni to nejdulezitejsi, co
tva mysl stale odmita vstrebat - ja si tady nic nevymyslim a zadnou chybu
uznavat nemusim, protoze to neni muj soukromy nazor. To, ze vlada timto krokem
PORUSILA pravo a zasahla do kompetenci prezidenta, uz oficialne rekl USTAVNI
SOUD. Pochop to uz konecne - Ustavni soud prostudoval ty same argumenty vlady,
ktere tu ted papouskujes, a rekl, ze jsou protipravni. Proto vydal prikaz, ze
vlada MUSI prezidenta do delegace zapsat. Kdyby mela vlada pravdu a slo jen o
jeji "svobodne rozhodnuti, koho si vezme s sebou", Ustavni soud by ji do toho
nemohl mluvit. Jenze on ji do toho promluvil a jeji puvodni rozhodnuti smazal.
Takze abychom to shrnuli: Vlada porusila pravo a Ustavni soud naridil napravu.
Ty tady stale bojujes za vladu, ktera uz sama priznala porazku a soudni prikaz
splnila. Tvuj boj za ztracenou vartu uz neni ani tak k smichu, jako spis k
placi. Uznej realitu, protoze proti rozhodnuti nejvyssiho soudu tvoje dojmy
nezmouhou vubec nic.
