Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #166627

Zobrazit vše


| Předmět:
před 7 hodinami | #166627

Vědci přišli s teorií, že vesmír skutečně stvořil Bůh. Popsali jeho přesnou podobu. Vše směřuje k Bohu
...věda je ze své definice omezená ve svém rozsahu a může nám říci pouze o přírodních jevech. Může vysvětlit určité zákony existujícího vesmíru, například přitažlivost dvou objektů (gravitaci), nebo proč je nitroglycerin nestabilní sloučenina. Může i vysvětit mnohé jevy....
Ale nedokáže nám předpovědět, proč by měl být vesmír vůbec zkonstruován s gravitací....



| Předmět: RE:
před 7 hodinami | #166631 (1)

Vědci mají různé teorie. Některé jsou hodně přitažené za vlasy.
Vůbec nic však nedokazuje, že by byl vesmír nějak stvořen nebo vědomě zkonstruován. Proto to není třeba nějak předvídat.



| Předmět: RE: RE:
před 7 hodinami | #166634 (2)

Vůbec nic však nedokazuje, že by byl vesmír nějak stvořen nebo vědomě zkonstruován.­...nedokazuje, ale zdravý, férovo mysliaci, nezaujatý rozum hovorí jasne...takýto rozum nepotrebuje priamy dôkaz, ale sú tisíce nepriamych, a mnoho nepriamych dôkazov nahradzuje jeden priamy...znova: Boh nie je o vede, ale stvoril vedu, veda je s ním v súlade, potvrdzuje ho nepriamo...veda bez Boha je len nezmyselne cingajúci prázdne fantazirujúci zvonček...



| Předmět: RE: RE: RE:
před 5 hodinami | #166648 (3)

*15238* ... "ale zdravý, férovo mysliaci, nezaujatý rozum hovorí jasne...takýto rozum nepotrebuje priamy dôkaz,"

Správněj by visitore77 bylo : náboženskou ideologií zaplavený rozum odmítá předložení důkazů, které samozřejmě neexistují a odvolává se na náboženský princip. Nedostupné důkazy jsou nahrazeny (zastoupeny) fanatickou vírou v reálnou existenci nějaké neviditelné a tedy i nehmotné věci, která vše ví, vše umí a vše udělá.

Pobožný vědec dokládá existenci boha pokusem dokazujícím, že bůh nenechá vodu téci do kopce.
Kdysi psal jeden zbožný chytrolín, že existují bohem schválně udělané gravitační anomálie v přírodě dokázané videi, jak se na asfaltku položený míč rozkutálí do kopce. Dokonce i vodováha na asfaltce ukazuje bublinkou opačně.
Co s takovými chytrolíny ? Ztrácet zbytečně čas pokusy jim vysvětlit fyzikální fakta ? Zbytečné, oni věří, že existují zázraky a když bůh dopustí i motyka spustí. *15238*



| Předmět: RE: RE:
před 42 minutami | #166658 (2)

Ctělo by to tvoje tvrzení doložit vědeckým experimentem jak se chlubí Ateisté a nikdy to nedodrží *20826*



| Předmět: RE: RE: RE:
před 26 minutami | #166665 (3)

Tak navrhni experiment, který by mohl doložit tvrzení, že A nijak nezávisí na B, které neexistuje. Když B neexistuje, tak s ním přece nejde udělat experiment, ne?
Experimentem se dokládá opak – tedy že A nějak závisí na B, které existuje. Což tvrdí teisté, takže ten experiment je na nich! Dolož svá teistická tvrzení experimentem, ze kterého plyne, že svět byl stvořen nějakým bohem, a že tedy ten bůh také reálně existuje!

Doložit své tvrzení musí ten, kdo říká, že je to tak a tak. Nikoliv ten, kdo říká, že tomu nic nenasvědčuje.



| Předmět: RE:
před 2 hodinami | #166651 (1)