Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7264515x
Příspěvků:
145744

Aktuálně online (1):


Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #35526

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.05.23 15:20:01 | #35526
Reakce na příspěvek #35525

Čas má milá kroky pouze jednu jedinou dimenzi, je podobný z geometrie známé přímce.
Takže časové smyčky jsou zrovna takovými fantastickými vynálezy, jakými jsou bohové, Ufouni a ostatní pohádkové figurky.


 #35525 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.05.23 15:31:58 | #35527 (1)

Časové smyčky ve fyzice
Důležitou teorií, která jako některá svá řešení obsahuje časové smyčky v podobě oblastí s uzavřenou časupodobnou světočárou je obecná teorie relativity.
*30800*
Časovou smyčku si můžeš nastavit i na YouTube, běžně si ji tam dávám neb mne stresuje že se nějaká písnička skončí :-).


 #35526 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.05.23 18:01:58 | #35545 (2)

Obecná teorie relativity je hlavně o gravitaci, zakřivování časoprostu a o relativní dilataci času. Nějaká fantastická časová smyčka - co by to v praxi mělo být? - tam není zmiňována.


 #35527 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.05.23 18:17:05 | #35548 (3)

No ja na ni věřím a mohu si ji i zapnout na YouTube a nepohneš s tím :-).


 #35545