Obejdou, např. budhismus či taoismus. Vyznačuješ se neschopností se učit.
Obejdou, např. budhismus či taoismus. Vyznačuješ se neschopností se učit.
Ono slovo Buddhismus ani mezi těmito lidmi nikdy neexistoval v 19 století jeden člověk co žil mezi lidmi, kteří vyznávají směr NE JA,v Anglii aby přiblížil to co poznal a co ho nadchlo musel jejich učení definovat pro široké okolí, Vlastně Buddhista správný překlad je Vnitřní člověk.Tedy učení poznat sama sebe vnímat sebe a chovat se dle určitého vnímání v dobrém v lásce a soucitu ke všem bytostem.
e to filozofia, má mnohé filozofické prvky, menej psychologických:-)j
Tak proč toto učení tedy učí člověka vnitřnímu klidu a umět vnitřně vše řešit toto přeci učí psychologie, akorát že ta západní psychologie, psycholog nezná tak vnitřně dobře jako ten samotný jedinec.
Mnohé filozofické prvky má i křesťanství. Budhismus je v první řadě psychologie. Filozofie z ní až druhotně vychází, vyplývá.
Jako náboženství se bere. Celý jeho náhled, praktika i terminologie jsou náboženské. Jako ideologie se nebere žádné náboženství, spíš jako světonázor.
V Buddhismus Bůh také je jen se nebere až tak, když člověk praktikující Buddhismus tak vše božské dá za hlavu defakto aby mu to furt nějak netahlo furt o krok zpět.
Většinou nijak stejně jako slovo Buddhismus,slova jsou jen výtvor ega ,aby lidé byly neustále v kole samsáry a dokud toto nepochopí budou v samsare dále.
samsára je taky jen slovo
každý bůh má své označení, i kdyby se nepoužívalo.
To ano je to slovo které vzniklo v době kdy lidé potřebovali popsat něco co nešlo popsat, už víš kam mířím tedy Bůh se nedá definovat ani tím slovem Bůh, bůh či jiné slova označující boha.
Já se tě ptám, jak buddhisté označují boha. je mi lhostejné, co se dá
nebo nedá definovat a čím.
¨
tvrdíš, že budhismus má boha. moje znalosti říkají, že nemá. že má
sice nějaké vysněné "polobohy", ale ti jsou normálně smrtlení.
má-li to být náboženství, musí tam být bůh
tady osuhalsím s VISITOREM, že budhismus je víc filosofie než
náboženstvá
Není ani jedno spíše psychologie jednotlivec co se učí buddhismu poznává sám sebe vnitřně.Polobohy tam nemají pouze bodhisatvove ti co došli osvícení v Nirvanu a vrátili se předat své zkušenosti.Buddhiste označují Boha nijak nedá se označit mají to podobné jako Taoisté, džinisté.
Budhusmus nezná Boha. Osvícení je negativní poznání světa, který je zlý. Budhismus se od zla neosvobozuje dobrem pocházejícím od Boha, ale pouze odloučením od světa (tělem a psychikou) který je zlý. Tomu se říká nirvána. Budhismus neusiluje o rozvoj světa a člověka, tak jako křesťanství on před ním utíká, je mu lhostejné co se s ním stane.
S tím koncem se mýlíš buddhisté jen nelpí na určité aspekty co v tomto bytí vytváří Samsára,oni se od ní snaží oprostit tedy praktikování učení, které učí i soucitu a lásce ke všem bytostem,viz zpívání manter které mají rozmělnit negaci po celém světě, škoda že toto nedělají i věřící v Boha.
to je takový výkřik od výčepu, ale zato upřímně věřícího katolíka...