Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7736296x
Příspěvků:
146119

Aktuálně online (2):


Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #46600

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Arménie
18.09.23 13:43:31 | #46600
Reakce na příspěvek #46595

Právě ty jsi ukázkou jednostrannosti. Už před invazí podle tebe docházelo k teroru na ruském obyvatelstvu. Jenže záměrně nedodáš, že současně probíhal teror proruských separatistů proti Ukrajincům. Ten konflikt vyvolávaly nacionalistické skupiny obou stran a ty v zajetí proruské propagandy vidíš jen jednu stranu. Manipuluješ s fakty, jak se ti to hodí.
Ostatně invaze je tak hrozný čin, že nelze omluvit ničím. Kdo se dopustí agrese, nese vinu za všechno, co nastane potom. Jakákoliv záminka k takovému útoku je malicherná a nesmyslná. Například tvrzení, že Rusko je nějak ohroženo útokem zvenčí - takové hlouposti snad nevěří ani sám Putin.


2  
 #46595 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
20.09.23 00:02:24 | #46794 (1)

Putin aby obhájil svoji pozici v Rusku musí neustále vytvářet kolem sebe nepřátele a ty potom porážet,
aby bylo vidět že pomáhá Rusům v přežití proti shnilému a útočnému západu, který se chytá napadnout Rusko. Tím že uměle vytváří zdání ohrožení Ruska a to potom řeší,
je jen zastírání obrovských problémů Ruska, kde chybí svoboda slova a diktatura je čím dál tím silnější.


 #46600 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
20.09.23 00:06:04 | #46795 (2)

Vytváření si domnělých nepřátel je způsob přežití diktátora.
Bez těchto umělých hrozeb by pozbyla smyslu i existence diktátora.
Z Ruska dělá nevinné oběti krvelačného západu.


 #46794